piątek, 23 marca 2018 r.

Radzyń Podlaski

Ten sklep był otwarty w niedzielę. Jak sobie poradził z zakazem handlu?

Dodano: 12 marca 2018, 19:57
Autor: Ewelina Burda

Z zakazem handlu w niedzielę poradził sobie sklep Topaz w Radzyniu Podlaskim. A to dlatego, że wchodzi się tam przez stację paliw.

W liczącym 16 tys. mieszkańców Radzyniu Podlaskim znajdziemy zarówno Lidla, jak i Biedronkę, ale to polski Topaz poradził sobie z ustawą o ograniczeniu handlu. „Zatankuj i zrób zakupy w każdą niedzielę” – zachęcał sklep już od kilku tygodni.

Ale żeby zrobić zakupy w niedzielę, wcale nie trzeba było tankować samochodu. – W tzw. ustawie o zakazie handlu jest cały katalog placówek, w których można handlować w niedziele. Wśród nich znajduje się m.in. stacja paliw płynnych – mówi Mateusz Orzełowski, rzecznik prasowy sieci sklepów Topaz. A do sklepu Topaz wchodzi się właśnie przez stację paliw tej samej firmy.

Państwowa Inspekcja Pracy wyjaśnia to tak: „Zgodnie z ustawą zakaz nie obowiązuje na stacjach paliw płynnych. Tym samym, jeżeli sklep stanowi część stacji paliw, to jest wyłączony spod zakazu handlu. Przepis art. 6 ust. 1 pkt 1 ustawy nie zawiera warunku handlu na stacji paliw płynnych wyłącznie paliwami, w związku z czym należy przyjąć, że o ile handel będzie odbywał się w obrębie stacji paliw, nie będą obowiązywały ograniczenia określone w art. 5 ustawy.”

– W związku z tym należy uznać, iż tylko stacje paliw, których częścią jest sklep, mogą prowadzić handel w każdą niedzielę, zgodnie z zapisami ustawy. Tak jest w przypadku radzyńskiej stacji Topaz. Sklep będzie zatem otwarty również 18 marca.

Istniejąca od 25 lat na rynku sieć Topaz należy do Zbigniewa Paczóskiego, przedsiębiorcy z Sokołowa Podlaskiego. Państwowa Inspekcja Pracy za kilka dni ma przedstawić raport z niedzielnych kontroli przestrzegania zakazu handlu.

Użytkownik niezarejestrowany
Kapitalista po studjach :P
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 marca 2018 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
teraz PO obieca, że jak wygra wybory to przywróci możliwość prowadzenia handlu w niedziele i przejmie koryto
Rozwiń
Kapitalista po studjach :P
Kapitalista po studjach :P (15 marca 2018 o 11:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hmmm czyli masz aspiracje wyjechać do Wenezueli tam komuna pełną gębą. Życzę powodzenia w biedzie.
Rozwiń
Gość
Gość (15 marca 2018 o 08:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czekajmy na newsy o pierwszych wiszących psidzielcach, wcześniej zaginionych w tajemniczych okolicznościach. Na dobry początek, bo potem - to już ruszy lawinowo, miejmy nadzieję!
Rozwiń
Gość
Gość (14 marca 2018 o 22:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jasiet pogadaj z moją koleżanką, od wejścia ustawy nie ma w grafiku żadnego pełnego wolnego weekendu, a miała zapewniony zawsze jeden w miesiącu - to jest piątek/sobota/niedziela. A taka była zadowolona, że w niedziele nie musi pracować, odwidziało jej się odkąd musi pracować w soboty do 23. Niestety mleko się już rozlało.
Rozwiń
Jasiet
Jasiet (14 marca 2018 o 08:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dotarlo napisał:
jak komuś nie odpowiada praca w niedzielę to niech zmieni pracę, wolny kraj, nikt nikogo nie trzyma na siłę
 Jak ci nie pasują zamknięte w niedzielę sklepy, możesz wyemigrować do niemiec lub francji,tam zobaczysz, czy będziesz miał markety otwarte :)))
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!