Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Radzyń Podlaski

16 kwietnia 2018 r.
20:49

Zastrzelił kota sąsiadki. Twierdził, że zagryzł go pies

Autor: Zdjęcie autora jsz
17 6 A A

52-latek z gminy Kąkolewnica zastrzelił z wiatrówki kota sąsiadki. Tłumaczył później, że czworonoga zagryzł pies. Mężczyzna usłyszał już zarzuty z ustawy o ochronie zwierząt.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W niedzielę właścicielka kota zgłosiła się na policję. Poinformowała o zastrzeleniu jej zwierzęcia. Kobieta była na swoim podwórku, kiedy zauważyła, że przestraszone koty biegną w jej stronę. Usłyszała odgłos wystrzału. Zobaczyła, że jeden z kotów upada na ziemię.

W tym czasie przy ogrodzeniu posesji był sąsiad kobiety. Twierdził, że nie strzelał do zwierząt. Przekonywał, że to biegający luzem pies zaatakował kota. Lekarz weterynarii stwierdził później, że kot miał ranę postrzałową na lewym boku. Wydobył z ciała zwierzęcia śrut z wiatrówki. 52-latek trafił do aresztu. 

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 11:50
>> Usłyszała odgłos wystrzału.
Avatar
inny? / 17 kwietnia 2018 o 10:56
to ja napisałem kom. o 8.02-ten długi. poprosiłem o odpowiedź dot. prawa do własności i mordowania ptaków. a ty określasz mnie zwyrodnialcem, osobą z zaburzeniami... ty, chrzescijanin...
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 10:27
Panie sędzio żadnej taryfy ulgowej dla tego psychopaty, jak posiedzi w więzieniu(lub zakładzie psychiatrycznym) kilka lat to może się zresocjaluzuje i drugi raz tego nie zrobi oraz nikt z potęcjalnych naśladowców nie pójdzie w jego ślady. Jak czytam niektóre komentarze na tym forum popierające zwyrodnialca to jeszcze bardziej się utwierdzam że tylko surowa kara może odstraszyć potencjalnych morderców. Każdy prawdziwy chrześcijanin dba o bezbronne zwierzątka i jak mówił Święty Franciszek - "Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję - służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować." P.S. Proponowałbym przyjrzeć się autorom komentarzy popierających mordercę kotka (np. po numerze IP), być może są to osoby z zaburzeniami psychicznymi i powinne być szybko odizolowane od społeczeństwa.
Panie sędzio żadnej taryfy ulgowej dla tego psychopaty, jak posiedzi w więzieniu(lub zakładzie psychiatrycznym) kilka lat to może się zresocjaluzuje i drugi raz tego nie zrobi oraz nikt z potęcjalnych naśladowców nie pójdzie w jego ślady. Jak czytam niektóre komentarze na tym forum popierające zwyrodnialca to jeszcze bardziej się utwierdzam że tylko surowa kara może odstraszyć potencjalnych morderców. Każdy prawdziwy chrześcijanin dba o bezbronne zwierzątka i jak mówił Święty Franciszek - "Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do n... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 08:02
Psy muszą mieć kojce, wyprowadzane na smyczy, w kagańcu - ok. A koty? Chodzą gdzie, kiedy i jak chcą. Właściciele mają to gdzieś, bo to wygodne. Mam sąsiadów kociarzy - wszędzie na moim terenie są kocie odchody. Piasek, zrębki, zagrabiona ziemia pod trawnik... Sąsiedzi wiele razy widzieli, jak przeganiam załatwiające się koty z mojego placu. I co - i nic... Zaczyn się sezon lęgowy ptaszków. Corocznie kilkanaście z nich pada ofiarą spasionych sierściuchów. Tak, to trudne do wyobrażenia, ale te grubasy potrafią upolować zwinnego ptaszka. Pytam kociarzy, policję i sąd - gdzie moje prawo, moja własność, gdzie poszanowanie przyrody - nielegalne polowanie na ptaki z użyciem kota?
Psy muszą mieć kojce, wyprowadzane na smyczy, w kagańcu - ok. A koty? Chodzą gdzie, kiedy i jak chcą. Właściciele mają to gdzieś, bo to wygodne. Mam sąsiadów kociarzy - wszędzie na moim terenie są kocie odchody. Piasek, zrębki, zagrabiona ziemia pod trawnik... Sąsiedzi wiele razy widzieli, jak przeganiam załatwiające się koty z mojego placu. I co - i nic... Zaczyn się sezon lęgowy ptaszków. Corocznie kilkanaście z nich pada ofiarą spasionych sierściuchów. Tak, to trudne do wyobrażenia, ale te grubasy potrafią upolować zwinnego ptaszka. Pytam... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 08:02
Miał dość widocznie wizyt sierściucha co mu szcza na tuje w znoju i trudzie wyhodowane...
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 22:14
Bydlak i bandyta Do takiego bydła jak on to się powinno strzelać z wiatrówki!
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 11:50
>> Usłyszała odgłos wystrzału.
Avatar
inny? / 17 kwietnia 2018 o 10:56
to ja napisałem kom. o 8.02-ten długi. poprosiłem o odpowiedź dot. prawa do własności i mordowania ptaków. a ty określasz mnie zwyrodnialcem, osobą z zaburzeniami... ty, chrzescijanin...
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 10:27
Panie sędzio żadnej taryfy ulgowej dla tego psychopaty, jak posiedzi w więzieniu(lub zakładzie psychiatrycznym) kilka lat to może się zresocjaluzuje i drugi raz tego nie zrobi oraz nikt z potęcjalnych naśladowców nie pójdzie w jego ślady. Jak czytam niektóre komentarze na tym forum popierające zwyrodnialca to jeszcze bardziej się utwierdzam że tylko surowa kara może odstraszyć potencjalnych morderców. Każdy prawdziwy chrześcijanin dba o bezbronne zwierzątka i jak mówił Święty Franciszek - "Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do naszych młodszych braci jest niekrzywdzenie ich, jednak poprzestanie na tym to nie wszystko. Mamy ważniejszą misję - służyć im pomocą, kiedykolwiek będą jej potrzebować." P.S. Proponowałbym przyjrzeć się autorom komentarzy popierających mordercę kotka (np. po numerze IP), być może są to osoby z zaburzeniami psychicznymi i powinne być szybko odizolowane od społeczeństwa.
Panie sędzio żadnej taryfy ulgowej dla tego psychopaty, jak posiedzi w więzieniu(lub zakładzie psychiatrycznym) kilka lat to może się zresocjaluzuje i drugi raz tego nie zrobi oraz nikt z potęcjalnych naśladowców nie pójdzie w jego ślady. Jak czytam niektóre komentarze na tym forum popierające zwyrodnialca to jeszcze bardziej się utwierdzam że tylko surowa kara może odstraszyć potencjalnych morderców. Każdy prawdziwy chrześcijanin dba o bezbronne zwierzątka i jak mówił Święty Franciszek - "Naszym podstawowym obowiązkiem w stosunku do n... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 08:02
Psy muszą mieć kojce, wyprowadzane na smyczy, w kagańcu - ok. A koty? Chodzą gdzie, kiedy i jak chcą. Właściciele mają to gdzieś, bo to wygodne. Mam sąsiadów kociarzy - wszędzie na moim terenie są kocie odchody. Piasek, zrębki, zagrabiona ziemia pod trawnik... Sąsiedzi wiele razy widzieli, jak przeganiam załatwiające się koty z mojego placu. I co - i nic... Zaczyn się sezon lęgowy ptaszków. Corocznie kilkanaście z nich pada ofiarą spasionych sierściuchów. Tak, to trudne do wyobrażenia, ale te grubasy potrafią upolować zwinnego ptaszka. Pytam kociarzy, policję i sąd - gdzie moje prawo, moja własność, gdzie poszanowanie przyrody - nielegalne polowanie na ptaki z użyciem kota?
Psy muszą mieć kojce, wyprowadzane na smyczy, w kagańcu - ok. A koty? Chodzą gdzie, kiedy i jak chcą. Właściciele mają to gdzieś, bo to wygodne. Mam sąsiadów kociarzy - wszędzie na moim terenie są kocie odchody. Piasek, zrębki, zagrabiona ziemia pod trawnik... Sąsiedzi wiele razy widzieli, jak przeganiam załatwiające się koty z mojego placu. I co - i nic... Zaczyn się sezon lęgowy ptaszków. Corocznie kilkanaście z nich pada ofiarą spasionych sierściuchów. Tak, to trudne do wyobrażenia, ale te grubasy potrafią upolować zwinnego ptaszka. Pytam... rozwiń
Avatar
Gość / 17 kwietnia 2018 o 08:02
Miał dość widocznie wizyt sierściucha co mu szcza na tuje w znoju i trudzie wyhodowane...
Avatar
Gość / 16 kwietnia 2018 o 22:14
Bydlak i bandyta Do takiego bydła jak on to się powinno strzelać z wiatrówki!