wtorek, 20 lutego 2018 r.

Rolnictwo

ARiMR czeka na dokumenty od rolników, którym wymarzły uprawy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2012, 20:14
Autor: am

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Do 1 czerwca Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmować wnioski o udzielanie jednorazowej pomocy finansowej (de minimis) dla rolników i producentów rolnych, którym ostatniej zimy wymarzły uprawy.

Wnioski należy składać w biurach powiatowych ARiMR. Do wniosku rolnik powinien dołączyć oświadczenie o powierzchni upraw wymagających ponownego obsiania lub protokół z oszacowania strat. Oświadczenie musi być potwierdzone przez komisję powołaną przez wojewodę.

O przyznaniu pomocy decyduje kierownik biura powiatowego ARiMR. Rolnik może liczyć na wsparcie finansowe w wysokości 100 zł na 1 ha żyta, jęczmienia, pszenżyta, pszenicy, rzepaku lub rzepiku, trwałych użytków zielonych i ozimych upraw nasiennych.

Kwota pomocy nie może przekroczyć równowartości 7500 euro dla jednego rolnika w okresie trzech kolejnych lat.

Formularz wniosku oraz oświadczenie o powierzchni upraw rolnych wymagających ponownego obsiewu można znaleźć w Internecie (www.arimr.gov.pl) i w biurach powiatowych ARiMR.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 maja 2012 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ta instytucja powinna pomagać rolnikom doraźnie w sposób natychmiastowy,a nie zbierać wnioski do września.Niby za co mieliby rolnicy obsiać zmarzliny?pójść po nowy kredyt???I znowu dochodzimy do znanych nam numerantów z PSL-u,którzy udają,że pomagają.Czy to jest normalne aby pomagać w jesieni na to co było na wiosnę,czy nie powinno się doraźnie?To tak samo jak wydzielone pieniądze w sejmiku dla powodzian w dniu 7 czerwca doszły do Wilkowa po 4 miesiącach w dniu 7 października z miesięcznym terminem rozliczenia.Tak rządzą gumo filcowi z hazardzistami!Oj potrzeby jest drugi Piłsudski,który kazał wychłostać posłów z PSL-u i innych!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!