sobota, 20 stycznia 2018 r.

Rolnictwo

Czy kury biegają po podwórku? To nie inspekcja, tylko oszuści

Dodano: 29 marca 2017, 17:56
Autor: aa

Wojewódzki lekarz weterynarii w Lublinie ostrzega przez oszustami podającymi się za pracowników inspekcji weterynaryjnej. Osoby te próbują wyłudzić pieniądze od hodowców drobiu, których np. kury biegają po podwórku, a nie powinny. Tymczasem w związku z wysoce zjadliwą grypą ptaków w Polsce obowiązkowo drób musi być trzymany w zamknięciu.

– Przypadki oszustw były już w Polsce. Oszuści pojawili się też na terenie naszego województwa, w powiecie chełmskim – mówi lek. wet. Paweł Piotrowski, lubelski wojewódzki lekarz weterynarii. – Takie przypadki odnotowaliśmy w powiecie chełmskim.

– Informację o osobach, które próbują wyłudzić pieniądze od hodowców drobiu, otrzymaliśmy kilka dni temu od lekarza weterynarii wolnej praktyki. Otrzymał ją od rolników – dodaje Agnieszka Lis, powiatowy lekarz weterynarii w Chełmie. – Poza tym telefonicznie skontaktowała się z nami pracownica Urzędu Gminy w Rejowcu, która również zgłosiła taki przypadek.

Stało się to po telefonie od mieszkanki Pawłowa. Jak usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy w Rejowcu Fabrycznym miały ją odwiedzić dwie osoby, które zażądały od niej 1 tys. zł za wolno biegające kury. Pracownica urzędu po tym telefonie skontaktowała się z PIW w Chełmie i okazało się, że nikt z pracowników tej inspekcji tego dnia w tej miejscowości żadnej kontroli nie przeprowadzał.
A takie kontrole inspekcji się odbywają. I rzeczywiście są kary za nieprzestrzeganie przepisów w sprawie wystąpienia grypy ptaków. Minimalna kara to ponad 800 zł, zaś maksymalna nawet kilka tys. zł.

– Nałożyliśmy już kilkadziesiąt kar. Jest dużo odwołań – przyznaje Piotrowski.
W przypadku kontroli inspekcji weterynaryjnej pracownicy tej służby przed przystąpieniem do kontroli okazują legitymację służbową i odznakę. Poza tym nie pobierają pieniędzy w gotówce tytułem kary.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 marca 2017 o 20:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
p"i"s wykonczy gospodarstwa rolne a bogacze jajka nie zjedza za pieniadze, bo nie beda mieli od kogo kupic brawo!
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 13:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dobrze Wam tak wieśniaki - haha
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 10:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
moje kury chodzą i będą chodzić nie dam się ogłupić ! wyłapcie najpierw wróble dziki gołębie i wrony a wtedy możemy dyskutować
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 10:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a producenci pasz i koncentratów zacierali ręce bo sprzedaż wzrosła im 700 % ha ha tak się doi zwykłych wieśniaczków co mają po 10 kur !!!
Rozwiń
Gość
Gość (30 marca 2017 o 06:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pani z bloczkiem mówi że to koszt 500 plus i wali rolnikom kary niech rolnicy ponoszą koszty.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!