Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

7 stycznia 2013 r.
21:23
Edytuj ten wpis

Dopłaty dla rolników ruszyły z kopyta

0 16 A A
Do tej pory płatności dostało już ok. 20 procent rolników z naszego regionu (Jacek Świerczyński / Ar
Do tej pory płatności dostało już ok. 20 procent rolników z naszego regionu (Jacek Świerczyński / Ar

Po świątecznej przerwie ponownie ruszyła wypłata dopłat bezpośrednich. Do tej pory płatności dostało już ok. 20 procent rolników z naszego regionu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wypłata tegorocznych dopłat bezpośrednich i płatności rolnośrodowiskowych ruszyła 3 grudnia. Pieniądze nie trafiały na konta rolników przez ok. 2–3 tygodnie. Przestój związany był z przerwą świąteczną oraz z zakończeniem roku budżetowego. Po nowym roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ponownie rozpoczęła wypłatę płatności.

– Plan jest taki, aby przelewy były realizowane każdego dnia – mówi Andrzej Maj, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR. – Przez cztery dni wypłacane będą płatności obszarowe, a jednego dnia płatności PROW. Do wczoraj 35 789 rolników z Lubelskiego otrzymało prawie 139 mln zł, z czego najwięcej w powiecie lubelskim – ponad 6600 rolników.

Do lubelskiego oddziału wpłynęło ponad 177 tys. wniosków. Najwięcej o płatności cukrowe, do chmielu, tytoniu, owoców miękkich i do krów.

ARiMR przygotowuje się do kolejnej kampanii. – Jeszcze w styczniu rozpoczniemy wysyłkę wniosków spersonalizowanych – dodaje Maj. – Uzupełnione wnioski należy odesłać do właściwego biura powiatowego nie wcześniej niż 15 marca 2013 roku.

Liderzy w dopłatach

W Polsce o płatności bezpośrednie ubiega się najwięcej rolników ze wszystkich państw Unii Europejskiej. Na wypłatę dopłat bezpośrednich za 2012 r. przeznaczone zostanie ok. 14 miliardów złotych – 90 proc. tej kwoty pochodzi z budżetu UE, a pozostałe 10 proc. sfinansowane jest z budżetu krajowego. Natomiast na płatności rolnośrodowiskowe za rok 2012 zostanie przeznaczone ok. 1,5 mld zł.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qwerek / 4 listopada 2014 o 22:10

fajne dopłaty do pola na lata 2015-2020 dostaną tym razem mali rolnicy :)

Avatar
uska / 7 maja 2014 o 19:39

Właśnie też o nich czytałam- agrometr.pl/mozna-skladac-wnioski-o-doplaty/ Znajomi mają się starać. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.

Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 10:58
26.03 brak pieniedzy na kacie ..Ma ktos jakis numer do nich aby dowiedziec sie kiedy maja zamiar mi wyslac pieniadze moj email majka253@poczta.pl
Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 10:56
26.03 brak kasy co trafia..Moj emailmajka253@poczta.pl dostal ktos z malopolski.Jak sprawdzic kiedy wyplaca mi pieniadze prosze o pomoc...
Avatar
jares / 9 marca 2013 o 22:53
Rolnik polski jest pokrzywdzony w stosunku do starej piętnastki krajów unii europejskiej. Dlaczego ARIMR sieje propagandę rolnikowi polskiemu, ''że dopłaty ruszyły z kopyta''. A ile rolników otrzymało te dopłaty ?.Ta jałomużna rolnikowi polskiemu, powinna być przyznana pod koniec każdego roku kalendarzowego. Bo takie stawki dopłat, to nie były w umowie jak rolnictwo polskie wchodziło do tej ''kochanej unii''. Z każdym rokiem miało być więcej dopłat dla polskiego rolnika, taka była umowa, tak więc jest to jałomużna, a nie fortuna dla rolnika.
Rolnik polski jest pokrzywdzony w stosunku do starej piętnastki krajów unii europejskiej. Dlaczego ARIMR sieje propagandę rolnikowi polskiemu, ''że dopłaty ruszyły z kopyta''. A ile rolników otrzymało te dopłaty ?.Ta jałomużna rolnikowi polskiemu, powinna być przyznana pod koniec każdego roku kalendarzowego. Bo takie stawki dopłat, to nie były w umowie jak rolnictwo polskie wchodziło do tej ''kochanej unii''. Z każdym rokiem miało być więcej dopłat dla polskiego rolnika, taka była umowa, tak więc jest to jałom... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2013 o 16:48
NIESTETY MAŁYM GOSPODARSTWOM TEZ NIEDALI JA MAM 4 H I CZEKAM NA KASE
Avatar
Mietek / 17 lutego 2013 o 16:49
nie chce nic mówic ale z takiego kopyta idą że jeszcze do tej pory do mnie nie doszły choc zawsze w grudniu/styczniu miałem dopłaty
Avatar
mauerude / 27 stycznia 2013 o 06:35
ruszyły z kopyta... ciekawe komu... dopłaty w tym roku idą jak krew z nosa, ludzie nie mają pieniędzy na nawozy, opłaty i inne zobowiązania,a agencja jak mantrę powtarza, że ma czas do końca czerwca...
Avatar
rafał / 12 stycznia 2013 o 09:34
wyplaty z regionu opola lubelskiego zawsze są na końcu czas coś zmienić
Avatar
rolnik / 10 stycznia 2013 o 22:01
ja dzisiaj dostałem kaskę prawde mowią !!!
Avatar
qwerek / 4 listopada 2014 o 22:10

fajne dopłaty do pola na lata 2015-2020 dostaną tym razem mali rolnicy :)

Avatar
uska / 7 maja 2014 o 19:39

Właśnie też o nich czytałam- agrometr.pl/mozna-skladac-wnioski-o-doplaty/ Znajomi mają się starać. Mam nadzieję, że coś z tego wyjdzie.

Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 10:58
26.03 brak pieniedzy na kacie ..Ma ktos jakis numer do nich aby dowiedziec sie kiedy maja zamiar mi wyslac pieniadze moj email majka253@poczta.pl
Avatar
Gość / 26 marca 2013 o 10:56
26.03 brak kasy co trafia..Moj emailmajka253@poczta.pl dostal ktos z malopolski.Jak sprawdzic kiedy wyplaca mi pieniadze prosze o pomoc...
Avatar
jares / 9 marca 2013 o 22:53
Rolnik polski jest pokrzywdzony w stosunku do starej piętnastki krajów unii europejskiej. Dlaczego ARIMR sieje propagandę rolnikowi polskiemu, ''że dopłaty ruszyły z kopyta''. A ile rolników otrzymało te dopłaty ?.Ta jałomużna rolnikowi polskiemu, powinna być przyznana pod koniec każdego roku kalendarzowego. Bo takie stawki dopłat, to nie były w umowie jak rolnictwo polskie wchodziło do tej ''kochanej unii''. Z każdym rokiem miało być więcej dopłat dla polskiego rolnika, taka była umowa, tak więc jest to jałomużna, a nie fortuna dla rolnika.
Rolnik polski jest pokrzywdzony w stosunku do starej piętnastki krajów unii europejskiej. Dlaczego ARIMR sieje propagandę rolnikowi polskiemu, ''że dopłaty ruszyły z kopyta''. A ile rolników otrzymało te dopłaty ?.Ta jałomużna rolnikowi polskiemu, powinna być przyznana pod koniec każdego roku kalendarzowego. Bo takie stawki dopłat, to nie były w umowie jak rolnictwo polskie wchodziło do tej ''kochanej unii''. Z każdym rokiem miało być więcej dopłat dla polskiego rolnika, taka była umowa, tak więc jest to jałom... rozwiń
Avatar
Gość / 24 lutego 2013 o 16:48
NIESTETY MAŁYM GOSPODARSTWOM TEZ NIEDALI JA MAM 4 H I CZEKAM NA KASE
Avatar
Mietek / 17 lutego 2013 o 16:49
nie chce nic mówic ale z takiego kopyta idą że jeszcze do tej pory do mnie nie doszły choc zawsze w grudniu/styczniu miałem dopłaty
Avatar
mauerude / 27 stycznia 2013 o 06:35
ruszyły z kopyta... ciekawe komu... dopłaty w tym roku idą jak krew z nosa, ludzie nie mają pieniędzy na nawozy, opłaty i inne zobowiązania,a agencja jak mantrę powtarza, że ma czas do końca czerwca...
Avatar
rafał / 12 stycznia 2013 o 09:34
wyplaty z regionu opola lubelskiego zawsze są na końcu czas coś zmienić
Avatar
rolnik / 10 stycznia 2013 o 22:01
ja dzisiaj dostałem kaskę prawde mowią !!!
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 3 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 6

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 7 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Kościele Garnizonowym (zdjęcia) 10 1

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie i ze Szkoły Podstawowej nr 27 w Lublinie przystąpiły dziś do I Komunii Świętej. Uroczystość odbyła się w Kościele Garnizonowym.

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 10 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 35 5

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 21 3

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 3 2

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!