piątek, 19 stycznia 2018 r.

Rolnictwo

Dopłaty unijne dla rolników: Od dziś można składać wnioski

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 marca 2011, 09:25
Autor: (hap)

Od dziś można składać dopłaty unijne dla rolników (Karol Zienkiewicz / Archiwum)
Od dziś można składać dopłaty unijne dla rolników (Karol Zienkiewicz / Archiwum)

Po raz pierwszy od chwili przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, nasi rolnicy mogą w tym roku składać wnioski o dopłaty bezpośrednie zarówno na formularzach papierowych, jak i przez Internet.

Coroczna akcja przyjmowania wniosków przez biura powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaczyna się dziś, 15 marca, i potrwa do 16 maja. Wnioski w formie elektronicznej będzie można przesłać dopiero na przełomie marca-kwietnia – po uzyskaniu loginu i kodu (jak to zrobić – czytaj obok wyjaśnienie eksperta).

Podobnie jak w latach ubiegłych, dopuszczalne jest złożenie wniosku w późniejszym terminie ( w tym roku – ostateczna data to 10 czerwca), jednak za każdy dzień zwłoki po 16 maja należna rolnikowi dopłata będzie pomniejszana o 1 procent.

W ramach dopłat za 2011 rok polscy rolnicy dostaną w sumie równowartość ok. 3,34 mld euro.

Trzeba mieć login i kod dostępu

Anna Dubielis
konsultant ds. obszarowych w Oddziale Regionalnym ARiMR w Lublinie
– Rolnicy, którzy chcą skorzystać z elektronicznej drogi składania wniosków, muszą mieć login i kod dostępu do systemu informatycznego ARiMR, o co można wystąpić do swojego biura powiatowego agencji. Zgodnie z przepisami, agencja ma 21 dni na nadanie loginu i kodu, jednak w tym roku, na dobry początek, postanowiliśmy skrócić ten termin do 14 dni.
PROW 2007-2013

Jesteśmy liderem w UE

ARiMR wdraża Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 w najszybszym tempie pośród wszystkich państw Unii Europejskiej. Przekazanie do tej pory na konta bankowe polskich rolników 21,2 mld złotych wsparcia z PROW 2007-2013 stawia nas bezapelacyjnie na pozycji lidera UE. W Niemczech, które są na drugim miejscu wypłacono (w przeliczeniu na złotówki) o ok. 2,8 miliarda zł mniej, a we Francji wypłaty były niższe o ok. 3,6 miliarda zł.

Tylko w roku 2010 agencja przekazała beneficjentom 8,2 miliarda zł – była to absolutnie rekordowa kwota wypłacona z tego programu w ciągu jednego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!