niedziela, 18 marca 2018 r.

Rolnictwo

Dostali samochód, bo dostarczają dużo mleka

Dodano: 30 maja 2015, 16:32
Autor: eb

Najlepsi dostawcy mleka dostali od Spomleku samochody marki Opel / fot. materiały prasowe
Najlepsi dostawcy mleka dostali od Spomleku samochody marki Opel / fot. materiały prasowe

Spomlek rozdał samochody swoim najlepszym dostawcom mleka. Wszystko w ramach czwartej edycji konkursu „Gospodarstwo Roku”.

Ople pojadą do Katarzyny i Piotra Bugowskich z Tropów Sztumskich w woj. pomorskim, Danuty i Andrzeja Ficaków z Bogaczewa w woj. warmińsko-mazurskim oraz do Haliny i Zbigniewa Sytów z miejscowości Poznań w woj. lubelskim.

Ci najlepsi dostarczają nawet 300 tys. litrów mleka rocznie. – Konkurs mobilizuje rolników i jest bardzo pozytywnym bodźcem w prowadzeniu gospodarstwa. Docenia również ciężką pracę naszych hodowców – podkreśla Aneta Mostowiec, specjalista ds. PR Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim.

– Gospodarstwem Roku zostaje to, które w ciągu minionych 12 miesięcy zanotowało najlepsze wyniki. Na starcie wszyscy są w tym samym miejscu. Nie liczą się ani historyczne zasługi czy wartość udziałów. Dzięki temu rolnicy z oddziałów, które do niedawna były samodzielnymi spółdzielniami, mogli płynnie włączyć się w rywalizację – podkreśla Edward Bajko, prezes zarządu SM Spomlek.

Państwo Bugowscy oraz Ficakowie dostarczają mleko do oddziału Spomleku w Młynarach w woj. warmińsko-mazurskim, a mleko od trzeciej rodziny trafia do zakładu w Radzyniu Podlaskim. – Połączenie z radzyńską spółdzielnią było impulsem do dynamicznego rozwoju zarówno dla naszego zakładu, jak i dla hodowców, w tym także szansą pozyskiwania nowych dostawców – mówi Józef Kaczyński, dyrektor oddziału Młynary.

Spomlek przejął mleczarnię w Młynarach w 2011 roku.

– Wielu uczestników konkursu przyznaje, że warunkiem sukcesu było przeprowadzenie sporych zmian w działalności. Zaowocowało to również podniesieniem ich efektywności - podkreśla Aneta Mostowiec.

Radzyńska mleczarnia jest obecnie jednym z największych polskich producentów sera żółtego. W 2014 r. wyprodukowała blisko 22 tys. ton serów typu holenderskiego i szwajcarskiego.

Gość
Gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 czerwca 2015 o 10:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A reszcie płacą złotówkę za mleko tłumacząc że kryzys , a na rozdawnictwo i marnowanie naszych pieniędzy jest. To jest taki chory kraj ...
Rozwiń
Gość
Gość (1 czerwca 2015 o 10:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
i proszę was nie z chodzicie na psy jak wielu producentów i nie dodawajcie do swoich produktów różnych śmieci i konserwantów które psuja ich jakoś ale przyśpieszają produkcje bądź obniżają ich jakość i cenę. Pozdrawiam życzę sukcesów.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!