czwartek, 22 marca 2018 r.

Rolnictwo

Dotacje nie tylko dla gospodarstw rybackich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 lutego 2012, 13:40

 (Agnieszka Mazuś)
(Agnieszka Mazuś)

30 mln zł unijnych dotacji w tym i przyszłym roku zostanie wydane na rozwój terenów rybackich w trzech powiatach województwa lubelskiego: lubartowskim, parczewskim i ryckim.

Pieniędzmi z Programu Operacyjnego "Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013” dysponuje Lokalna Grupa Rybacka "W dolinie Tyśmienicy i Wieprza”.
Przyjmowanie wniosków ma rozpocząć się na przełomie marca i kwietnia. O pieniądze mogę się starać się samorządowcy, przedsiębiorstwa rybackie, stowarzyszenia, firmy, a także osoby fizyczne. Obecnie trwają spotkania i szkolenia (patrz ramka).

Co ważne, o pieniądze mogą się starać też firmy spoza terenu LRG (16 gmin położonych w powiatach: lubartowskim, parczewskim i ryckim). Ważne, by na tym terenie znajdowały się dotowane inwestycje.
– Na przykład firma z Łęcznej może starać się o dofinansowanie remontu swojego obiektu w Kocku – tłumaczy Mariusz Puła, rzecznik LGR "W dolinie Tyśmienicy i Wieprza”.

Na poszczególne przedsięwzięcia będzie można uzyskać od 300 tys. zł do 1,5 mln zł. W zależności od rodzaju wniosku dotacja pokryje od 60 do 85 proc. kosztów inwestycji.

I tak samorządy mogą się starać np. o pieniądze na doprowadzenie Internetu do świetlic, nowe chodniki, czy ścieżki rowerowe. A stowarzyszenia, czy firmy mogą liczyć na dotacje do remontów przystani, kąpielisk, rozbudowy bazy turystycznej, otwierania sklepów, czy zakładów usługowych.
Z kolei gospodarstwa rybackie z terenu LGR mogą starać się o dotację np. na zakup samochodu dostawczego lub na rozpoczęcie innej działalności niż ta związana z rybami.

– Są fundusze dla gospodarstw, które chcę odejść od rybactwa. Mogą się starać o dofinansowanie nowej formy działalności w wysokości 60 proc. kosztów inwestycji – dodaje Puła.

Więcej informacji można uzyskać w siedzibie Lokalnej Grupy Rybackiej "W dolinie Tyśmienicy i Wieprza” przy ul. Słowackiego 11 w Lubartowie, lub pod nr tel. 81 851 02 22. AM

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!