Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

5 listopada 2012 r.
21:10
Edytuj ten wpis

Ile zarabia rolnik w woj. lubelskim?

Autor: Zdjęcie autora opr .aa
0 22 A A
604 rolników przepytali ankieterzy w całej Polsce. W naszym regionie na pytania odpowiedziało 66 osó
604 rolników przepytali ankieterzy w całej Polsce. W naszym regionie na pytania odpowiedziało 66 osó

Od 2 do 4 tys. zł – na takim poziomie kształtują się w większości zarobki rolników w województwie lubelskim – wynika z raportu "Agro pod lupą”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Większość biorących udział w badaniu na zlecenie Europejskiego Funduszu Leasingowego stwierdziło też, że możliwości rozwoju gospodarstw rolnych w naszym regionie są "raczej trudne”.

Badania ankietowe przeprowadziła firma badawcza Martin&Jacob. Projekt realizowano w okresie 17 czerwca-16 lipca 2012 r. w całym kraju.

604 respondentów, w tym 66 rolników w województwa lubelskiego było pytanych m.in. o to jak oceniają warunki prowadzenia gospodarstwa rolnego w naszym kraju, jakie bariery napotykają najczęściej. Podawali również swoje zarobki w gospodarstwie rolnym.
44 procent z ankietowanych wskazało, że mają dochód w granicach 2-4 tys. zł. Z kolei, co trzeci biorący udział w badania stwierdził, że jego dochód nie przekracza 2 tys. zł. Zarobki na poziomie 8 tys. zł wskazało jedynie 8 proc. badanych z naszego regionu. Większość wydatków idzie na pokrycie kosztów związanych z życiem codziennym.

Większość badanych w Lubelskiem (44 proc.) stwierdziła, że możliwości rozwoju gospodarstw rolnych w Polsce są raczej trudne. Zaś zdaniem 29 proc. ankietowanych warunki te są "ani łatwe ani trudne”.

Dla rolników z województwa lubelskiego możliwość zakupu nowego sprzętu, który poprawi wydajność pracy jest najważniejsza (80 proc. wskazań). Co trzeci badany z województwa lubelskiego wskazał też, że inwestycje w swoim gospodarstwie finansuje ze środków własnych. Z kolei ponad 20 proc. ankietowanych korzysta z kredytu komercyjnego lub kredytu preferencyjnego. Podobna liczba osób wskazała, że nie prowadzi obecnie żadnej inwestycji w swoim gospodarstwie.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
oponka / 12 czerwca 2014 o 18:52

Niestety dochody rolników spadają. Z roku na rok zarabiają oni coraz mniej, zobaczcie: agrometr.pl/dochody-rolnikow-spadly/

Avatar
Marcin / 7 listopada 2012 o 22:47
8 tys hehe, chyba na pół roku:P
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 17:55
[quote name='Gość' timestamp='1352291371' post='690652']
Nie pisz bzdur ,rolnik z uni dostaje 1000 zł na ha. z tego zapłaci podatek i mu jeszcze duuuużo zostanie, pewnie chcieliby jeszcz maszyny dostawać za darmo i nawozy, a ile zarabiają na lewo świadcząc usłubi maszynami np.300 zł za godz. kombajnowania,przez całe żniwa zarobi z 50 tys.i talony na paliwo za darmo,i chłopki nadal narzekają taki to już naród.
[/quote]

A gdzie rozdają te "talony na paliwo"? hahahah
Avatar
Tomek / 7 listopada 2012 o 17:52
Mizerny artykuł. Drogi autorze, jeśli Pai/n opracowuje dane z cudzego raportu, to proszę przynajmniej robić to z uwagą. Większość wydatków lubelskich gospodarstw rolnych idzie na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem gospodarstwa a nie na tzw. życie codzienne (Źródło: Agro pod lupą, Raport Martin&Jacob dla EFL, 2012 - [url="http://www.fmleasing.pl/oper/download/epmpf_2012_raport_podglad.pdf"]http://www.fmleasing...ort_podglad.pdf[/url]). Badanie jest bardziej skomplikowane i porusza wiele istotnych dla rolników kwestii a nie tylko dochodowość produkcji rolnej.
Avatar
grzesiu / 7 listopada 2012 o 15:05
[quote name='Gość' timestamp='1352291371' post='690652']
Nie pisz bzdur ,rolnik z uni dostaje 1000 zł na ha. z tego zapłaci podatek i mu jeszcze duuuużo zostanie, pewnie chcieliby jeszcz maszyny dostawać za darmo i nawozy, a ile zarabiają na lewo świadcząc usłubi maszynami np.300 zł za godz. kombajnowania,przez całe żniwa zarobi z 50 tys.i talony na paliwo za darmo,i chłopki nadal narzekają taki to już naród.
[/quote]


to dalczego siedzisz w miescie i komentujesz tak skoro na wsi dobrze? zapraszam nawet na rok do mojego gospodarstwa (20 ha) a zobaczymy czy bedziesz tak gadal pozniej... to jak?
[quote name='Gość' timestamp='1352291371' post='690652']
Nie pisz bzdur ,rolnik z uni dostaje 1000 zł na ha. z tego zapłaci podatek i mu jeszcze duuuużo zostanie, pewnie chcieliby jeszcz maszyny dostawać za darmo i nawozy, a ile zarabiają na lewo świadcząc usłubi maszynami np.300 zł za godz. kombajnowania,przez całe żniwa zarobi z 50 tys.i talony na paliwo za darmo,i chłopki nadal narzekają taki to już naród.
[/quote]


to dalczego siedzisz w miescie i komentujesz tak skoro na wsi dobrze... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 13:29
[quote name='gracka' timestamp='1352286057' post='690627']
Niezależnie od tego czy zarabia, czy ma straty płaci podatek rolny uzależniony od ceny kwintala żyta i ilości hektarów. Poza tym płaci ogromne podatki pośrednie w cenach środków produkcji i zakupionych maszyn. Nie wiedziałeś - już wiesz!!!
[/quote]

[quote name='gracka' timestamp='1352286057' post='690627']
Niezależnie od tego czy zarabia, czy ma straty płaci podatek rolny uzależniony od ceny kwintala żyta i ilości hektarów. Poza tym płaci ogromne podatki pośrednie w cenach środków produkcji i zakupionych maszyn. Nie wiedziałeś - już wiesz!!!
[/quote] Nie pisz bzdur ,rolnik z uni dostaje 1000 zł na ha. z tego zapłaci podatek i mu jeszcze duuuużo zostanie, pewnie chcieliby jeszcz maszyny dostawać za darmo i nawozy, a ile zarabiają na lewo świadcząc usłubi maszynami np.300 zł za godz. kombajnowania,przez całe żniwa zarobi z 50 tys.i talony na paliwo za darmo,i chłopki nadal narzekają taki to już naród.
[quote name='gracka' timestamp='1352286057' post='690627']
Niezależnie od tego czy zarabia, czy ma straty płaci podatek rolny uzależniony od ceny kwintala żyta i ilości hektarów. Poza tym płaci ogromne podatki pośrednie w cenach środków produkcji i zakupionych maszyn. Nie wiedziałeś - już wiesz!!!
[/quote]

[quote name='gracka' timestamp='1352286057' post='690627']
Niezależnie od tego czy zarabia, czy ma straty płaci podatek rolny uzależniony od ceny kw... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 12:59
[quote name='na dolinie' timestamp='1352287916' post='690636']
Powiem krótko, gdy nie dwuzawodowcy to wieś (małe gospodarstwa} już by nie istniała. Sprzedać pole można raz...
[/quote]
faktycznie krótko i do tego głupio
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 12:57
[quote name='ronik "milioner"' timestamp='1352276123' post='690580']
śmiechu warte!!! ubawiłem się niesamowicie!!!
prowadzę gospodarstwo rolne od 6 lat, pobudka o 5 rano i tyrka do 23 a w porze letniej śpie po 3-5 godzin na dobe, o pracownika ciężko bo nikt nie chce w smrodzie i brudzie pracować!! Ciągła presja bo jak nie mróz to susza, jak nie gradobicia to ulewy i cała praca na marne, życie z nadzieją że w przyszłym roku będzie lepiej!
Pośrednik potrafi zaszmacić producenta śmiesznie niskimi cenami, ale sprzedać trzeba bo odsetki rosną od kredytu, Ministerstwo rolnictwa kpi i szydzi z Polskiego rolnika najniższymi dopłatami w Unii,
Dla zainteresowanych proponuję by policzyli ile dziennie wyjeżdża chłodni z Polskim mięsem z naszego kraju i ile wjeżdża do Polski chłodni z mięsopodobnym wytworem chemi zachodniej. Jeszcze parę lat i pożegnamy się z pięknymi Polkami a powitamy obleśne tłuste kobiety dzięki promocjom w hipermarketach na pseudomięsne wyroby!!!!
[/quote]
To dlaczego masz "smród i brud" w swoim gospodarstwie?
[quote name='ronik "milioner"' timestamp='1352276123' post='690580']
śmiechu warte!!! ubawiłem się niesamowicie!!!
prowadzę gospodarstwo rolne od 6 lat, pobudka o 5 rano i tyrka do 23 a w porze letniej śpie po 3-5 godzin na dobe, o pracownika ciężko bo nikt nie chce w smrodzie i brudzie pracować!! Ciągła presja bo jak nie mróz to susza, jak nie gradobicia to ulewy i cała praca na marne, życie z nadzieją że w przyszłym roku będzie lepiej!
Pośrednik potrafi... rozwiń
Avatar
na dolinie / 7 listopada 2012 o 12:31
Powiem krótko, gdy nie dwuzawodowcy to wieś (małe gospodarstwa} już by nie istniała. Sprzedać pole można raz...
Avatar
gracka / 7 listopada 2012 o 12:00
[quote name='nie-rolnik' timestamp='1352285350' post='690623']
A ile rolnik płaci podatków ? ?
Bo jeśli to zarobki na czarno, to mnie to wisi.
[/quote]Niezależnie od tego czy zarabia, czy ma straty płaci podatek rolny uzależniony od ceny kwintala żyta i ilości hektarów. Poza tym płaci ogromne podatki pośrednie w cenach środków produkcji i zakupionych maszyn. Nie wiedziałeś - już wiesz!!!
Avatar
oponka / 12 czerwca 2014 o 18:52

Niestety dochody rolników spadają. Z roku na rok zarabiają oni coraz mniej, zobaczcie: agrometr.pl/dochody-rolnikow-spadly/

Avatar
Marcin / 7 listopada 2012 o 22:47
8 tys hehe, chyba na pół roku:P
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 17:55
[quote name='Gość' timestamp='1352291371' post='690652']
Nie pisz bzdur ,rolnik z uni dostaje 1000 zł na ha. z tego zapłaci podatek i mu jeszcze duuuużo zostanie, pewnie chcieliby jeszcz maszyny dostawać za darmo i nawozy, a ile zarabiają na lewo świadcząc usłubi maszynami np.300 zł za godz. kombajnowania,przez całe żniwa zarobi z 50 tys.i talony na paliwo za darmo,i chłopki nadal narzekają taki to już naród.
[/quote]

A gdzie rozdają te "talony na paliwo"? hahahah
Avatar
Tomek / 7 listopada 2012 o 17:52
Mizerny artykuł. Drogi autorze, jeśli Pai/n opracowuje dane z cudzego raportu, to proszę przynajmniej robić to z uwagą. Większość wydatków lubelskich gospodarstw rolnych idzie na pokrycie kosztów związanych z prowadzeniem gospodarstwa a nie na tzw. życie codzienne (Źródło: Agro pod lupą, Raport Martin&Jacob dla EFL, 2012 - [url="http://www.fmleasing.pl/oper/download/epmpf_2012_raport_podglad.pdf"]http://www.fmleasing...ort_podglad.pdf[/url]). Badanie jest bardziej skomplikowane i porusza wiele istotnych dla rolników kwestii a nie tylko dochodowość produkcji rolnej.
Avatar
grzesiu / 7 listopada 2012 o 15:05
[quote name='Gość' timestamp='1352291371' post='690652']
Nie pisz bzdur ,rolnik z uni dostaje 1000 zł na ha. z tego zapłaci podatek i mu jeszcze duuuużo zostanie, pewnie chcieliby jeszcz maszyny dostawać za darmo i nawozy, a ile zarabiają na lewo świadcząc usłubi maszynami np.300 zł za godz. kombajnowania,przez całe żniwa zarobi z 50 tys.i talony na paliwo za darmo,i chłopki nadal narzekają taki to już naród.
[/quote]


to dalczego siedzisz w miescie i komentujesz tak skoro na wsi dobrze? zapraszam nawet na rok do mojego gospodarstwa (20 ha) a zobaczymy czy bedziesz tak gadal pozniej... to jak?
[quote name='Gość' timestamp='1352291371' post='690652']
Nie pisz bzdur ,rolnik z uni dostaje 1000 zł na ha. z tego zapłaci podatek i mu jeszcze duuuużo zostanie, pewnie chcieliby jeszcz maszyny dostawać za darmo i nawozy, a ile zarabiają na lewo świadcząc usłubi maszynami np.300 zł za godz. kombajnowania,przez całe żniwa zarobi z 50 tys.i talony na paliwo za darmo,i chłopki nadal narzekają taki to już naród.
[/quote]


to dalczego siedzisz w miescie i komentujesz tak skoro na wsi dobrze... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 13:29
[quote name='gracka' timestamp='1352286057' post='690627']
Niezależnie od tego czy zarabia, czy ma straty płaci podatek rolny uzależniony od ceny kwintala żyta i ilości hektarów. Poza tym płaci ogromne podatki pośrednie w cenach środków produkcji i zakupionych maszyn. Nie wiedziałeś - już wiesz!!!
[/quote]

[quote name='gracka' timestamp='1352286057' post='690627']
Niezależnie od tego czy zarabia, czy ma straty płaci podatek rolny uzależniony od ceny kwintala żyta i ilości hektarów. Poza tym płaci ogromne podatki pośrednie w cenach środków produkcji i zakupionych maszyn. Nie wiedziałeś - już wiesz!!!
[/quote] Nie pisz bzdur ,rolnik z uni dostaje 1000 zł na ha. z tego zapłaci podatek i mu jeszcze duuuużo zostanie, pewnie chcieliby jeszcz maszyny dostawać za darmo i nawozy, a ile zarabiają na lewo świadcząc usłubi maszynami np.300 zł za godz. kombajnowania,przez całe żniwa zarobi z 50 tys.i talony na paliwo za darmo,i chłopki nadal narzekają taki to już naród.
[quote name='gracka' timestamp='1352286057' post='690627']
Niezależnie od tego czy zarabia, czy ma straty płaci podatek rolny uzależniony od ceny kwintala żyta i ilości hektarów. Poza tym płaci ogromne podatki pośrednie w cenach środków produkcji i zakupionych maszyn. Nie wiedziałeś - już wiesz!!!
[/quote]

[quote name='gracka' timestamp='1352286057' post='690627']
Niezależnie od tego czy zarabia, czy ma straty płaci podatek rolny uzależniony od ceny kw... rozwiń
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 12:59
[quote name='na dolinie' timestamp='1352287916' post='690636']
Powiem krótko, gdy nie dwuzawodowcy to wieś (małe gospodarstwa} już by nie istniała. Sprzedać pole można raz...
[/quote]
faktycznie krótko i do tego głupio
Avatar
Gość / 7 listopada 2012 o 12:57
[quote name='ronik "milioner"' timestamp='1352276123' post='690580']
śmiechu warte!!! ubawiłem się niesamowicie!!!
prowadzę gospodarstwo rolne od 6 lat, pobudka o 5 rano i tyrka do 23 a w porze letniej śpie po 3-5 godzin na dobe, o pracownika ciężko bo nikt nie chce w smrodzie i brudzie pracować!! Ciągła presja bo jak nie mróz to susza, jak nie gradobicia to ulewy i cała praca na marne, życie z nadzieją że w przyszłym roku będzie lepiej!
Pośrednik potrafi zaszmacić producenta śmiesznie niskimi cenami, ale sprzedać trzeba bo odsetki rosną od kredytu, Ministerstwo rolnictwa kpi i szydzi z Polskiego rolnika najniższymi dopłatami w Unii,
Dla zainteresowanych proponuję by policzyli ile dziennie wyjeżdża chłodni z Polskim mięsem z naszego kraju i ile wjeżdża do Polski chłodni z mięsopodobnym wytworem chemi zachodniej. Jeszcze parę lat i pożegnamy się z pięknymi Polkami a powitamy obleśne tłuste kobiety dzięki promocjom w hipermarketach na pseudomięsne wyroby!!!!
[/quote]
To dlaczego masz "smród i brud" w swoim gospodarstwie?
[quote name='ronik "milioner"' timestamp='1352276123' post='690580']
śmiechu warte!!! ubawiłem się niesamowicie!!!
prowadzę gospodarstwo rolne od 6 lat, pobudka o 5 rano i tyrka do 23 a w porze letniej śpie po 3-5 godzin na dobe, o pracownika ciężko bo nikt nie chce w smrodzie i brudzie pracować!! Ciągła presja bo jak nie mróz to susza, jak nie gradobicia to ulewy i cała praca na marne, życie z nadzieją że w przyszłym roku będzie lepiej!
Pośrednik potrafi... rozwiń
Avatar
na dolinie / 7 listopada 2012 o 12:31
Powiem krótko, gdy nie dwuzawodowcy to wieś (małe gospodarstwa} już by nie istniała. Sprzedać pole można raz...
Avatar
gracka / 7 listopada 2012 o 12:00
[quote name='nie-rolnik' timestamp='1352285350' post='690623']
A ile rolnik płaci podatków ? ?
Bo jeśli to zarobki na czarno, to mnie to wisi.
[/quote]Niezależnie od tego czy zarabia, czy ma straty płaci podatek rolny uzależniony od ceny kwintala żyta i ilości hektarów. Poza tym płaci ogromne podatki pośrednie w cenach środków produkcji i zakupionych maszyn. Nie wiedziałeś - już wiesz!!!
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 0 0

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 6 3

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 70 11

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 1 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 2

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 5 16

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 12 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 30 21

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 1 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 15 3

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 4 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!