sobota, 17 marca 2018 r.

Rolnictwo

LGD: Weź pieniądze na założenie własnego biznesu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 września 2012, 18:54
Autor: (aa)

Do rozdania jest blisko 700 tys. zł (Jacek Świerczyński / Archiwum)
Do rozdania jest blisko 700 tys. zł (Jacek Świerczyński / Archiwum)

Na wypożyczalnię rowerów, kafejkę internetową, publikacje czy organizację szkoleń – na te m.in. przedsięwzięcia można dostać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Lokalna Grupa Działania "Leśny Krąg” z Janowa Lubelskiego za miesiąc rozpocznie nabór projektów na tzw. Małe projekty.

Chodzi o działania, które mają przyczynić się do poprawy jakości życia lub zróżnicowania działalności gospodarczej. O wsparcie mogą ubiegać się mieszkańcy wsi i miast do 20 tys., rolnicy, osoby prowadzące sklepy i punkty usługowe, rzemieślnicy i inni przedsiębiorcy z powiatu janowskiego. Można starać się o pieniądze np. na warsztaty z zakresu ginących zawodów, koncerty folklorystyczne i festyny, ale też zakup kajaków i rowerów dla turystów czy też publikacje promujące lokalną kulturę.

To jeden z popularniejszych programów, na które janowska LGD prowadzi nabór. – Zwykle w jednym naborze wpływa ok. 30 wniosków – mówi Agata Stelmasiewicz, kierownik Biura Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Leśny Krąg” w Janowie Lubelskim.

– W poprzednich naborach jedna osoba złożyła w sumie trzy wnioski. Chodzi o Szkołę Suki Biłgorajskej (unikatowy instrument smyczkowy – red.) Wnioski dotyczyły m.in. wydawnictw, jak też zakupu sprzętu multimedialnego. Inna z osób starała się o dofinansowanie na wydanie mapy turystycznej – dodaje Stelmasiewicz.

Nabór wniosków będzie prowadzony od 15 października do 5 listopada. Do rozdania jest blisko 700 tys. zł.

\"Kraina wokół Lublina” też ma fundusze

Nieco wcześniej, bo 27 września, rozpoczyna przyjmować wyniki LGD "Kraina wokół Lublina”. Nabór będzie prowadzony w ramach działań: "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”, "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, "Odnowa i rozwój wsi” i "Małe projekty”. Można zapisać się na bezpłatne szkolenie z pisania wniosków, które zaplanowano na 21 września. LGD "Kraina wokół Lublina” obejmuje cały powiat lubelski oprócz gminy Wojciechów. Szczegóły na stronie internetowej www.krainawokollublina.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
maria77
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

maria77
maria77 (24 września 2012 o 11:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja wpadłam na pomysł otworzenia kwiaciarni. Wyczytałam sporo ze strony TUTAJ gdzie jest dokładnie opisane jak rozpocząć biznes i znaleźć klientów. Zgłoszę swoją propozycję do tego programu i mam nadzieję, że dostanę dotację na otworzenie swojej firmy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!