Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

6 sierpnia 2012 r.
23:03
Edytuj ten wpis

Mam patent na wielkie pomidory

Autor: Zdjęcie autora DUDI
0 6 A A
Bogdan Brodacz ze swoimi pomidorami (Wojciech Nieśpiałowski)
Bogdan Brodacz ze swoimi pomidorami (Wojciech Nieśpiałowski)

Jak pan to zrobił? Możemy spróbować? – takie pytania słyszy często Bogdan Brodacz, który na swojej działce w Piaskach wyhodował ogromne pomidory. Bez sztucznych nawozów i folii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pan Bogdan to doświadczony działkowiec. Przez kilka lat przetestował wiele patentów, aby pomidory cieszyły oko i podniebienie.

– Do 200 litrowej beczki wrzucam pokrzywy i czekam, aż zgniją. Taką zieloną wodą podlewam moje rośliny. Podobnie można zrobić z gnojowicą – mówi pan Bogdan.

To jednak nie cała tajemnica sukcesu. – Połączyłem ze sobą dwie odmiany pomidora, dlatego są takie ogromne – zdradza. Tą wiedzą nie chce się jednak dzielić. – To tajemnica – śmieje się.

Do naszej redakcji pan Bogdan przyniósł dwa dorodne okazy ważące 1,25 kg i 1 kg. Krzaki też osiągają imponującą wysokość - nawet do 2 metrów. – Hoduję je głownie dla siebie, uwielbiam te warzywa. Najlepsze są z cebulą i octem jabłkowym – mówi.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
lotosik / 21 października 2013 o 22:50

Ciekawe co na to kancelaria patentowa :P

Avatar
Genio / 7 sierpnia 2012 o 15:33
najczerwieńszy to ten w środku
Avatar
Działkowiec / 7 sierpnia 2012 o 13:56
Pomidor waży 1 kg ale jest nieestetyczny i połowa do wyrzucenia. Mam w ogródku pomidory 60-70dag kazdy, piękne i okrągłe jednak wolę te mniejsze.
Avatar
krzoy / 7 sierpnia 2012 o 11:42
Gnojowicą, nastawami z pokrzyw czy innymi nawozami naturalnymi i organicznymi też można przenawozić! Daję sobie rękę uciąć, że normy zawartości azotanów i azotynów i innych szkodliwych związków w tych "mutantach" zostały przekroczone kilkukrotnie. Do jedzenia się nie nadają, no chyba że do innych celów....
Avatar
warzywniak / 7 sierpnia 2012 o 10:52
wielkie pomidory....
To tylko na pokaz,chociaż nie wyglądają apetycznie.A co do wielkości?-po co komu takie wielkie pomidory?
Pomidora powinno się zjeść "na raz".A kilogramowy pomidor to już trochę za duży na jednorazowe skonsumowanie.A jak się zostawi na później,to już nie będą nadawały się do zjedzenia.No chyba że na ketchup
Avatar
ja / 7 sierpnia 2012 o 10:26
OBRZYDLIWEEEEE
Avatar
lotosik / 21 października 2013 o 22:50

Ciekawe co na to kancelaria patentowa :P

Avatar
Genio / 7 sierpnia 2012 o 15:33
najczerwieńszy to ten w środku
Avatar
Działkowiec / 7 sierpnia 2012 o 13:56
Pomidor waży 1 kg ale jest nieestetyczny i połowa do wyrzucenia. Mam w ogródku pomidory 60-70dag kazdy, piękne i okrągłe jednak wolę te mniejsze.
Avatar
krzoy / 7 sierpnia 2012 o 11:42
Gnojowicą, nastawami z pokrzyw czy innymi nawozami naturalnymi i organicznymi też można przenawozić! Daję sobie rękę uciąć, że normy zawartości azotanów i azotynów i innych szkodliwych związków w tych "mutantach" zostały przekroczone kilkukrotnie. Do jedzenia się nie nadają, no chyba że do innych celów....
Avatar
warzywniak / 7 sierpnia 2012 o 10:52
wielkie pomidory....
To tylko na pokaz,chociaż nie wyglądają apetycznie.A co do wielkości?-po co komu takie wielkie pomidory?
Pomidora powinno się zjeść "na raz".A kilogramowy pomidor to już trochę za duży na jednorazowe skonsumowanie.A jak się zostawi na później,to już nie będą nadawały się do zjedzenia.No chyba że na ketchup
Avatar
ja / 7 sierpnia 2012 o 10:26
OBRZYDLIWEEEEE
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!