Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

6 lipca 2014 r.
14:01
Edytuj ten wpis

Minister rolnictwa zapowiedział kontrolę targowiska w Kraśniku

1 6 A A

Nie będzie handlu przy ul. Balladyny w Kraśniku. Wszyscy kupcy jesienią mają przenieść się na targowisko "Mój rynek niedaleko Fabryki Łożysk Tocznych. Póki co to miejsce oblegane nie jest. Czy handlują tam rolnicy wykaże kontrola, którą zapowiedział minister rolnictwa

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Na targowisku (przy ul. Fabrycznej w Kraśniku-red.) praktycznie nikt niczym nie handluje z wyjątkiem sobót i niedziel -denerwuje się Małgorzata Solis, która wynajmuje tutaj jeden z boksów, gdzie są sprzedawane m.in. produkty tradycyjne jak też świeże owoce i warzywa.

Solis podczas spotkania z ministrem rolnictwa Markiem Sawickim w miniony czwartek w Stróży skarżyła się, że kraśnickie targowisko, które miało skrócić drogę producenta do konsumenta nie działa.
- Targowisko uruchomiono hucznie we wrześniu, tymczasem w grudniu urząd podpisał umowę na targ przy ul. Balladyny - opowiada Solis. - W związku z czym nikt się na nowe targowisko przy ul. Fabrycznej się nie przeniósł.

Przez taką sytuację kobieta została narażona na straty.

- Na początku miałam stoisko czynne codziennie - dodaje Solis. - Jak przyszło czterech klientów to było super. Teraz otwieramy tylko w soboty. Miałem artykuły ekologiczne i z certyfikatem, ale klienci mówili, że specjalnie do mnie jechać im się nie opłaca.

Targowisko niedaleko Fabryki Łożysk Tocznych powstało przy unijnym dofinansowaniu w ramach programu "Mój rynek”. Zgodnie z założeniami miejsce to miało być głównie dla producentów. Czy jest? Ma to wykazać kontrola.

- Polecę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa żeby przeprowadziła kontrolę - cytuje słowa ministra rolnictwa Marka Sawickiego portal krasnik24.pl. - Dlaczego rolnicy tam nie sprzedają? Dlaczego nie wypełniono tego warunku, bo tam był określony poziom udziału rolników sprzedających w ramach sprzedaży bezpośredniej. Jeśli ten warunek nie jest wypełniony, to burmistrz będzie musiał zwrócić pieniądze. Taka jest procedura korzystania ze środków PROW i oni o tym wiedzą.

Słowa te potwierdza Mariusz Socha, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Kraśniku. - Rzeczywiście pan minister taką kontrolę zapowiedział - wskazuje Socha, który uczestniczył w spotkaniu z szefem resortu rolnictwa.

Burmistrz Kraśnika kontroli się nie obawia. - Wszystkie warunki programu zostały spełnione - zapewnia Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika.

Wskazuje też, że miasto chce stworzyć dobre warunki nie tylko rolnikom, ale wszystkim kupcom handlującym obecnie przy ul. Balladyny.

- Tak by wszyscy na nowe targowisko mogli się przenieść - dodaje Włodarczyk.

Już teraz poza częścią z unijną dotacją jest też część wykonana wyłącznie za miejskie pieniądze. Miasto chce ten obszar powiększyć. Zamierza też kupić 20 nowych boksów. W tym tygodniu ma zostać ogłoszony przetarg.

- Jeśli w lipcu zostanie wyłoniony wykonawca to nowe miejsca do handlu oddalibyśmy do użytkowania w październiku - zapowiada Łukasz Wyka, kierownik Wydziału Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Kraśniku.

Tymczasem akcję obrony przez likwidacją targu przy ul. Balladyny zainicjował wicestarosta kraśnicki Jarosław Czerw. "Wszyscy, z którymi rozmawiałem sprzeciwiają się planom władz miasta dotyczącym likwidacji targowiska miejskiego przy ulicy Balladyny i sprzedaży tego terenu. Apelujemy do Burmistrza Miasta o rezygnację z zamiaru likwidacji targowiska przy ulicy Balladyny” - pisze Czerw na swoim profilu na Facebooku.

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Balladyny forever / 15 lipca 2014 o 17:28

To w zasadzie prosta odpowiedz na proste pytanie:dlaczego rolnicy tam nie sprzedają?Targowisko przy FŁT powstało za Unijne pięniądze bez wiedzy kupców z ul.Balladyny,mieli dotacje i tak sobie Nasze władze zrobili bezsensowny Targ.Rolników na targu przy Balladyny jest znikoma ilośc,większość handluje art.przemysłowymi,ma swoje"budki" tam trzyma towar,więc jakie rolnictwo w Kraśniku,a mianowicie handel płodami rolnymi,bo takowe plany były stawiając Targowisko przy FŁT???Najprostrza odpowiedz to tak:sprzedać plac,wyremontować KIno,pozbawić pracy kilkadziesiąt osób,a i tak "Panoszki z góry"żyją z naszych podatków.Wstyd!!!Rozwijać handel,słuchać ludzi,bo to z Naszych rączek chleb złoty jjecie....

To w zasadzie prosta odpowiedz na proste pytanie:dlaczego rolnicy tam nie sprzedają?Targowisko przy FŁT powstało za Unijne pięniądze bez wiedzy kupców z ul.Balladyny,mieli dotacje i tak sobie Nasze władze zrobili bezsensowny Targ.Rolników na targu przy Balladyny jest znikoma ilośc,większość handluje art.przemysłowymi,ma swoje"budki" tam trzyma towar,więc jakie rolnictwo w Kraśniku,a mianowicie handel płodami rolnymi,bo takowe plany były stawiając Targowisko przy FŁT???Najprostrza odpowiedz to tak:sprzedać plac,wyremontować KIno,pozbawić p... rozwiń

Avatar
chłop ze wsi / 10 lipca 2014 o 12:38

budowa targowiska codziennego na skrzyzowaniu była niedobra ale należało szybko "pozyskać" jakieś dofinansowanie żeby było się czym chwalić na plakatach. Tu nowy burmistrz wszedł w buty starego(przechwałki). Wydane pieniądze trezba było wydac na modernizację przy ul Balladyny żeby to nabrało przyzwoitego wyglądu. Na skrzyzowaniu mozna było wyrównać cały tamten plac i na sobotnio niedzielny handek byłoby ok. Nie znam p Solisowej , ale gdyby miała jakiekolwiek pojecie o handlu to kupiłaby albo wynajęła kiosk przy Balladyny i tam może coś zarobiła. Ale pewnie też skorzystała z jakiegoś dofinanasowania i biznesplan na nowym targu lepiej wyglądał.

budowa targowiska codziennego na skrzyzowaniu była niedobra ale należało szybko "pozyskać" jakieś dofinansowanie żeby było się czym chwalić na plakatach. Tu nowy burmistrz wszedł w buty starego(przechwałki). Wydane pieniądze trezba było wydac na modernizację przy ul Balladyny żeby to nabrało przyzwoitego wyglądu. Na skrzyzowaniu mozna było wyrównać cały tamten plac i na sobotnio niedzielny handek byłoby ok. Nie znam p Solisowej , ale gdyby miała jakiekolwiek pojecie o handlu to kupiłaby albo wynajęła kiosk przy Balladyny i tam może coś za... rozwiń

Avatar
zibi / 6 lipca 2014 o 20:19

targ powinien byc tylko w nowym miejscu ale nieudolna polityka urzednikow doprowadzila do tego iz sa 2 targi

Avatar
gość / 6 lipca 2014 o 17:45

Włodarczy w swojej "recepcie" wiele obiecał a co z tego zrealizował? oceńmy podczas wyborów. Porównanie WŁODARCZYK = CZUBIŃSKI jest jednak prawdziwe.

Avatar
opiekacz / 6 lipca 2014 o 16:46

Tak się dobija w tym kraju lokalną przedsiębiorczość...

Avatar
Paweł / 6 lipca 2014 o 16:08

Oczywiście,że kupcy nie chca sie przenieść na targowisko na skrzyzowaniu.Pomysł utworzenia nowego targu na końcu miasta to nieprzemyslany w ogóle pomysł.

Należało wczesnie zając sie modernizacją starego targu!!!

Avatar
Balladyny forever / 15 lipca 2014 o 17:28

To w zasadzie prosta odpowiedz na proste pytanie:dlaczego rolnicy tam nie sprzedają?Targowisko przy FŁT powstało za Unijne pięniądze bez wiedzy kupców z ul.Balladyny,mieli dotacje i tak sobie Nasze władze zrobili bezsensowny Targ.Rolników na targu przy Balladyny jest znikoma ilośc,większość handluje art.przemysłowymi,ma swoje"budki" tam trzyma towar,więc jakie rolnictwo w Kraśniku,a mianowicie handel płodami rolnymi,bo takowe plany były stawiając Targowisko przy FŁT???Najprostrza odpowiedz to tak:sprzedać plac,wyremontować KIno,pozbawić pracy kilkadziesiąt osób,a i tak "Panoszki z góry"żyją z naszych podatków.Wstyd!!!Rozwijać handel,słuchać ludzi,bo to z Naszych rączek chleb złoty jjecie....

To w zasadzie prosta odpowiedz na proste pytanie:dlaczego rolnicy tam nie sprzedają?Targowisko przy FŁT powstało za Unijne pięniądze bez wiedzy kupców z ul.Balladyny,mieli dotacje i tak sobie Nasze władze zrobili bezsensowny Targ.Rolników na targu przy Balladyny jest znikoma ilośc,większość handluje art.przemysłowymi,ma swoje"budki" tam trzyma towar,więc jakie rolnictwo w Kraśniku,a mianowicie handel płodami rolnymi,bo takowe plany były stawiając Targowisko przy FŁT???Najprostrza odpowiedz to tak:sprzedać plac,wyremontować KIno,pozbawić p... rozwiń

Avatar
chłop ze wsi / 10 lipca 2014 o 12:38

budowa targowiska codziennego na skrzyzowaniu była niedobra ale należało szybko "pozyskać" jakieś dofinansowanie żeby było się czym chwalić na plakatach. Tu nowy burmistrz wszedł w buty starego(przechwałki). Wydane pieniądze trezba było wydac na modernizację przy ul Balladyny żeby to nabrało przyzwoitego wyglądu. Na skrzyzowaniu mozna było wyrównać cały tamten plac i na sobotnio niedzielny handek byłoby ok. Nie znam p Solisowej , ale gdyby miała jakiekolwiek pojecie o handlu to kupiłaby albo wynajęła kiosk przy Balladyny i tam może coś zarobiła. Ale pewnie też skorzystała z jakiegoś dofinanasowania i biznesplan na nowym targu lepiej wyglądał.

budowa targowiska codziennego na skrzyzowaniu była niedobra ale należało szybko "pozyskać" jakieś dofinansowanie żeby było się czym chwalić na plakatach. Tu nowy burmistrz wszedł w buty starego(przechwałki). Wydane pieniądze trezba było wydac na modernizację przy ul Balladyny żeby to nabrało przyzwoitego wyglądu. Na skrzyzowaniu mozna było wyrównać cały tamten plac i na sobotnio niedzielny handek byłoby ok. Nie znam p Solisowej , ale gdyby miała jakiekolwiek pojecie o handlu to kupiłaby albo wynajęła kiosk przy Balladyny i tam może coś za... rozwiń

Avatar
zibi / 6 lipca 2014 o 20:19

targ powinien byc tylko w nowym miejscu ale nieudolna polityka urzednikow doprowadzila do tego iz sa 2 targi

Avatar
gość / 6 lipca 2014 o 17:45

Włodarczy w swojej "recepcie" wiele obiecał a co z tego zrealizował? oceńmy podczas wyborów. Porównanie WŁODARCZYK = CZUBIŃSKI jest jednak prawdziwe.

Avatar
opiekacz / 6 lipca 2014 o 16:46

Tak się dobija w tym kraju lokalną przedsiębiorczość...

Avatar
Paweł / 6 lipca 2014 o 16:08

Oczywiście,że kupcy nie chca sie przenieść na targowisko na skrzyzowaniu.Pomysł utworzenia nowego targu na końcu miasta to nieprzemyslany w ogóle pomysł.

Należało wczesnie zając sie modernizacją starego targu!!!

Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych
25 czerwca 2018, 18:00

Jakub Ćwiek w Lublinie. Spotkanie z pisarzem w Tarasach Zamkowych 0 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 25 czerwca o godz. 18 w Empiku Tarasy Zamkowe (al. Unii Lubelskiej 2) odbędzie się spotkanie autorskie z popularnym twórcą literatury fantasy - Jakubem Ćwiekiem. Autor będzie promował swoją najnowszą powieść - Stróże.

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli?

Puławy: Jak będzie wyglądać ławeczka księżnej Izabeli? 0 0

Zarząd Dróg Miejskich upublicznił projekty „ławeczki księżnej Izabeli” i poddał je konsultacjom. O tym, jak docelowo będzie wyglądała figura arystokratki i gdzie zostanie zamontowana zdecydują mieszkańcy.

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant?

Puławy ku odrodzonej: Zaborca czy okupant? 0 0

2 lutego 1911 r. na terenie Mokradek w Nowej Aleksandrii rozlepiona została odezwa wzywająca do dalszego oporu przeciw carskiemu zaborcy. W kilka miesięcy później naczelnik nowoaleksandryjskiej straży ziemskiej powiadamiał swoich przełożonych o ukazaniu się dwóch odezw o podobnej treści, tym razem na ścianie Domku Gotyckiego. Przykłady te świadczą o kontynuacji na terenie Nowej Aleksandrii patriotycznych dążeń do wypowiedzenia posłuszeństwa carskiemu zaborcy.

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa
24 czerwca 2018, 19:00

Koncert w Kazimierzu: Sąsiedzi Icka z Markuszowa 0 0

Galeria Klimaty w Kazimierzu Dolnym (Mięćmierz 5) zaprasza na wyjątkowy koncert zespołu Sąsiedzi Icka z Markuszowa. Wydarzenie odbędzie się 24 czerwca o godz. 19.

ROW Rybnik - Speed Car Motor 13:11 [RELACJA NA ŻYWO]

ROW Rybnik - Speed Car Motor 13:11 [RELACJA NA ŻYWO] 5 0

O godzinie 16:15 lubelscy żużlowcy stoczą kolejny pojedynek ligowy. Tym razem Speed Car powalczy o punkty w Rybniku z tamtejszym ROW. W Lublinie górą byli zawodnicy trenera Dariusza Śledzia. Powtórka na terenie rywala w hicie Nice 1 ligi żużlowej jest więc mile widziana

Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały
galeria

Gumowe kaczki płynęły Krzną. Tłumy kibicowały 2 0

Już po raz czwarty gumowe kaczki popłynęły rzeką Krzną. Charytatywny wyścig zorganizowali rotarianie z Białej Podlaskiej.

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy

Anglia - Panama 6:1. Spacerek Wyspiarzy 0 0

Reprezentacja Anglii odniosła drugie zwycięstwo w grupie pokonując Panamę 6:1, a trzy gole zdobył Harry Kane

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia]
Zdjęcia
galeria

Świdnicka Noc Kultury. Deszcz nieco pokrzyżował plany [zdjęcia] 0 0

Starali się jako mogli, choć pogoda popsuła nieco plany organizatorem Świdnickiej Nocy Kultury. Ze względu na padający deszcz część wydarzeń miała miejsce pod dachem, a nie w plenerze jak wstępnie zaplanowano.

Pies zaatakował pawie w Ogrodzie Saskim. Właściciela szuka policja

Pies zaatakował pawie w Ogrodzie Saskim. Właściciela szuka policja 19 10

W niedzielę przed południem pies puszczony luzem w Ogrodzie Saskim zaatakował pawie.

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 1

W Szkole Podstawowej nr 8 w Chełmie nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 8 6

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 48 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 9 2

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!