środa, 21 lutego 2018 r.

Rolnictwo

Nawet 500 tys. zł na rozwój usług rolniczych. Nabór wniosków

Dodano: 8 listopada 2016, 18:39
Autor: aa

Nawet pół miliona złotych – tej wysokości dofinansowanie mogą otrzymać przedsiębiorcy na rozwój usług rolniczych. Wnioski o przyznanie pomocy finansowej np. do zakupu kombajnu czy też sprzętu komputerowego można składać do 29 listopada w lubelskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Program „Rozwój przedsiębiorczości – rozwój usług rolniczych” jest realizowany w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

– Jest to nowy program – mówi Krzysztof Gałaszkiewicz, dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR. – Maksymalna kwota dofinansowania, którą można otrzymać, to 500 tys. zł.

O wsparcie mogą się ubiegać zarówno mikro- jak też małe przedsiębiorstwa, które świadczą usługi dla gospodarstw rolnych. – Jednak aby starać się o dofinansowanie, trzeba prowadzić działalność dotyczącą usług rolniczych co najmniej 2 lata – zaznacza dyrektor Gałaszkiewicz.

Dotację będzie można otrzymać m.in. na zakup, także w formie leasingu zakończonego przeniesieniem prawa własności, nowych maszyn, narzędzi lub urządzeń do produkcji rolnej – w tym np. ciągników, kombajnów zbożowych, sieczkarni polowych, ładowarek samobieżnych i przyczep rolniczych jak też sprzętu komputerowego i oprogramowania. Pieniądze będzie można przeznaczyć również na opłaty za patenty i licencje. Będzie można pokryć też koszty przygotowania biznesplanu do 10 tys. zł netto.

Na ten program w całym PROW-ie 2014-2020 przeznaczono kwotę 260 mln zł. O przyznaniu wsparcia będzie decydować suma punktów, które będą przyznawane m.in. za innowacyjność.

– Robiliśmy już szkolenie m.in. w oddziale lubelskim i widzimy, że jest zainteresowanie tym programem – przyznaje dyrektor Gałaszkiewicz.

Wnioski o przyznanie wsparcia można składać do 29 listopada w lubelskim oddziale ARiMR. Można to zrobić osobiście jak też za pośrednictwem upoważnionej osoby. Wymagane dokumenty można też wysłać rejestrowaną przesyłką pocztową. 

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!