poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Rolnictwo

Posadź las, a dostaniesz pieniądze z ARiMR

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 maja 2011, 17:22
Autor: (aa)

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Rolnicy, którzy zdecydują się posadzić las na swoich gruntach mogą otrzymać pieniądze z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Od 1 czerwca w biurach ARiMR będą przyjmowane wnioski. W ubiegłym roku w naszym województwie najwięcej chętnych na tego typu pomoc było w powiatach chełmskim i bialskim.

– W 2010 roku z tego rodzaju dofinansowania w województwie lubelskim skorzystało 259 rolników, a wypłacona kwota z tytułu zalesień gruntów rolnych to ponad 2 mln 425 tys. zł – podaje Anna Dubielis z Lubelskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. – Natomiast z tytułu zalesienia gruntów innych niż rolne obsłużono 45 wniosków na kwotę blisko 260 tys. zł.

W tym roku zmieniły się zasady, według których są przyznawane pieniądze na zalesianie. Przepisy są korzystniejsze dla rolników. Zwiększono maksymalną powierzchnię gruntów przeznaczonych do zalesienia z 20 ha do 100 ha. "Inną istotną zmianą jest możliwość zalesiania gruntu o powierzchni poniżej 0,5 ha, jeśli dany grunt graniczy z lasem, przy czym minimalna powierzchnia gruntu do zalesienia to 0,1 ha” – czytamy na stronie internetowej ARiMR.

Kwota, jaką mogą otrzymać rolnicy zależy m.in. od rodzaju sadzonek.

W tym przypadku dofinansowanie wynosi od 4,16 tys. zł/ha do 6,26 tys. zł/ha. Z kolei za ogrodzenie młodej uprawy leśnej 2-metrową siatką metalową przyznawane jest wsparcie w kwocie 2590 zł/ha lub 6,50 zł za metr bieżący wykonanego ogrodzenia.

Wnioski będą przyjmowane do końca lipca. Pomoc na zalesianie gruntów rolnych może być maksymalnie wypłacana przez 15 lat.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
hary
rolnik ekonomista
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

hary
hary (3 czerwca 2011 o 23:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ma pytanie czy jak zasadzę sadzonki i wezmę za nie dotacje za zalesienie nie będę miał później problemu ze ścinka tych drzew???
Rozwiń
rolnik ekonomista
rolnik ekonomista (31 maja 2011 o 12:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Polacy Sami godzą się na zalesianie gruntów , a Unia pozbywa się konkurencji produkującej zdrową żywność. ROZBIÓR POLSKI BEZ WALKI
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!