czwartek, 22 marca 2018 r.

Rolnictwo

Rolnicy chcą budować biogazownie

  Edytuj ten wpis
Autor: (aa)

Bioelektrownia w Dębowej Kłodzie (Bartłomiej Żurawski)
Bioelektrownia w Dębowej Kłodzie (Bartłomiej Żurawski)

21 wniosków wpłynęło do lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ws. uruchomienia biogazowni. Pod względem ilości chętnych, którzy chcą wytwarzać biogaz rolniczy lub energię elektryczną z biogazu jesteśmy w czołówce w kraju.

– W skali kraju takich wniosków wpłynęło w sumie 111 – informuje Leszek Daniluk, kierownik biura wsparcia inwestycyjnego ARMiR w Lublinie. – Teraz czekamy na zatwierdzenie wszystkich elementów tego programu i ogłoszenie listy rankingowej. Później przystąpimy do oceny wniosków.

Jest to pierwszy nabór na przyznanie pomocy w tym zakresie. Prowadzony jest w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej", który po raz pierwszy w tym roku został podzielony na dwa etapy. Do 14 października Agencja przyjmowała wnioski dotyczące biogazowni.

Początkowo liczba ta była niższa. – Ponieważ wnioski przysyłano również pocztą – dodaje Daniluk.

Rolnicy mogą liczyć na dofinansowanie w wysokości do 500 tys. zł. Poziom dofinansowania nie może przekroczyć jednak 50 procent poniesionych kosztów. W przypadku osób poszkodowanych w wyniku klęsk żywiołowych może wynieść aż 80 proc.

Z informacji podanych przez ARMiR na dzień 14 października wynika, że nasze województwo znalazło się na 3 miejscu pod względem ilości złożonych wniosków. Wyprzedza nas województwo wielkopolskie i kujawsko-pomorskie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!