Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

15 listopada 2016 r.
6:34

Rolnicy na emeryturę później o 5 lat? PSL apeluje do PiS

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
135 95 A A
Krzysztof Hetman (w środku) twierdzi, że PiS chce podwyższyć wiek emerytalny rolników do nawet 65 lat (fot. Dorota Awiorko)
Krzysztof Hetman (w środku) twierdzi, że PiS chce podwyższyć wiek emerytalny rolników do nawet 65 lat (fot. Dorota Awiorko)

Krzysztof Hetman apeluje do posłów PiS o odwagę i rozsądek podczas głosowania nad ustawą podwyższającą wiek emerytalny rolników. W przeciwnym razie zapowiada srogą zemstę. Artur Soboń (PiS) ripostuje, że europoseł z PSL stracił kontakt z polską rzeczywistością.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

PSL wpadło w furię po wizycie liderów PiS na grobie Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. – To Himalaje hipokryzji. Pod pomnikiem marszałka Jarosław Kaczyński jest Piłsudczykiem, pod Dmowskiego – endekiem, a w Wierzchosławicach, na grobie Wincentego Witosa, deklaruje obronę interesów polskiej wsi – grzmiał lider ludowców. – A tymczasem w projekcie ustawy emerytalnej PiS zaproponował podwyższenie rolnikom wieku emerytalnego aż o 5 lat – dodaje polityk PSL.

Obecnie rolnicy korzystają z przywileju odejścia na emeryturę wieku 55 lat (kobiety) i 60 (mężczyźni). – Nawet prezydent Duda zostawił ten przywilej w swoim projekcie ustawy. Niestety w projekcie PiS podwyższono rolnikom ten wiek odpowiednio do 60 i 65 lat. Tak PiS broni interesów rolników – zżymał się wczoraj w Lublinie deputowany Hetman.

– Europoseł Krzysztof Hetman jest oderwany od rzeczywistości i brak mu wiedzy. Rolniczy przywilej 55 i 60 lat obowiązuje tylko do końca 2017 roku. 60 i 65 lata to i tak mniej niż 65 i 67 lat, czyli wieku określonego w obowiązującej ustawie autorstwa koalicji PO i PSL – ripostuje Artur Soboń. – Poza tym wciąż na komisji o tym dyskutujemy. Realne jest przedłużenie tego przywileju do 2021 roku.

Hetman zapowiada pilnowanie sprawy. Apeluje do posłów PiS z woj. lubelskiego o rozsądek, odwagę i nie głosowanie za zamianami podwyższającymi wiek emerytalny dla rolników. – Jeżeli mają z tym problem, to powinni zmienić lidera i przyjąć stanowiska pana prezydenta Dudy, który w tej kwestii zachował się honorowo i przyzwoicie – dodaje poseł Hetman. – Jeżeli jednak poprą projekt swojej partii, daje słowo, że do każdego gospodarstwa w regionie dotrze imienna lista, jak w tej sprawie głosowali posłowie PiS z naszego regionu – deklaruje europoseł.

PSL twierdzi również, że w ciągu roku rządów PiS rolnicy nie doczekali się spełnienia żadnej obietnicy z kampanii wyborczej. – Zadaliśmy PiS i premier Szydło 11 pytań dotyczących polskiego rolnictwa. Czekamy na odpowiedzi – dodał poseł.

Dla poparcia swoich słów Hetman zaprosił na konferencję trzech rolników, którzy zapewniali, że polskiej wsi nie spotkało nic dobrego podczas rocznych rządów PiS. – A zapowiadane podpisanie umowy CETA, o wolnym handlu z Kanadą, pozwoli na zalanie polskiego rynku tanią, niskiej jakości żywnością zza oceanu. Dlaczego PiS nic nie zrobił, aby zablokować tę niekorzystną umowę. Tak bronią naszych interesów? – pytał Czesław Kasiak, gospodarz z Krzczonowa.
Termin głosowania nad nowelizacją ustawy emerytalnej obniżającej wiek emerytalny do 60 dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn nie jest jeszcze ustalony.

Komentarze 95

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 12:09
I kredytu nie można wziąć pod zastaw gruntów rolnych przez tą ustawę rządu PiS?
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 12:08
Już jest spadek cen ziemi. to Dzięki ustawie rządu PiS. teraz rolnicy będą ją sprzedawać za bezcen....
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 12:07
Wstyd !!! Cały PiS tylko mydli oczy biednym rolnikom!
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 12:07
PiS się odwdzięczy rolnikom... Oj da im Kaczyński popalić!
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 12:07
O czym Ty piszesz? Jakie 67 lat dla rolników? Kłamstwo !!!! To typowe dla PiSowego elektoratu. tylko to na was działadziała
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 08:29
szczyt hipokryzji ten psl przepisy o których mówią miały obowiązywać do końca 2017 roku a później 67 dla wszystkich a teraz ludzi mają za idiotów i myślą że nikt tego nie wie i wielcy obrońcy rolnika
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 04:52
oj przejedzie sie pis na rolnikach kacdzorki mysla tylko o smolensku i o tym aby za pomoca misiewiczow zawladnac polska
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 20:36
Nikt nie dbał i nie dba i nie będzie dbał o rolników. Bo żywność musi być tania inaczej strajk i nikt nie pójdzie do urn. Dają dotacje sracje a tucznik 20 lat po 4.50 zl/kg. Naukowcy nie umieją policzyć ile powinno kosztować zboże tucznik buraki (wymyślili jakąś cenę rynkową)
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 19:52
PSL-iberalne. Nigdy ni dbali o wieś i rolnika. Dbali o koryto.
Avatar
xxl / 15 listopada 2016 o 19:43
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Rolnicy może wreszcie zobaczą, kto tak naprawdę walczy o ich prawa. Gdzie jest minister rolnictwa? Jak Was broni. PiS obiecywał złote gory rolnikom A jak narazie tylko utrudnia. Pamietajcie , że każda władza dba o swoich. PiS o Rydzyka i Misiewiczow a PSL od zawsze Walczy o rolników może i z różnym skutkiem ale nigdy nie wypiera się wsi i ciągle myśli i rolnictwie A co za tym idzie myśli i tym żeby zwykły Kowalski miał co do garnka włożyć. :) Dla wyjaśnienia  - gumofilce to tylko buty bardzo często używane na wsi w gospodarstwach :)
Jesteś śmieszny jak zielony burak!
Jesteś śmieszny jak zielony burak! rozwiń
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 12:09
I kredytu nie można wziąć pod zastaw gruntów rolnych przez tą ustawę rządu PiS?
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 12:08
Już jest spadek cen ziemi. to Dzięki ustawie rządu PiS. teraz rolnicy będą ją sprzedawać za bezcen....
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 12:07
Wstyd !!! Cały PiS tylko mydli oczy biednym rolnikom!
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 12:07
PiS się odwdzięczy rolnikom... Oj da im Kaczyński popalić!
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 12:07
O czym Ty piszesz? Jakie 67 lat dla rolników? Kłamstwo !!!! To typowe dla PiSowego elektoratu. tylko to na was działadziała
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 08:29
szczyt hipokryzji ten psl przepisy o których mówią miały obowiązywać do końca 2017 roku a później 67 dla wszystkich a teraz ludzi mają za idiotów i myślą że nikt tego nie wie i wielcy obrońcy rolnika
Avatar
Gość / 16 listopada 2016 o 04:52
oj przejedzie sie pis na rolnikach kacdzorki mysla tylko o smolensku i o tym aby za pomoca misiewiczow zawladnac polska
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 20:36
Nikt nie dbał i nie dba i nie będzie dbał o rolników. Bo żywność musi być tania inaczej strajk i nikt nie pójdzie do urn. Dają dotacje sracje a tucznik 20 lat po 4.50 zl/kg. Naukowcy nie umieją policzyć ile powinno kosztować zboże tucznik buraki (wymyślili jakąś cenę rynkową)
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 19:52
PSL-iberalne. Nigdy ni dbali o wieś i rolnika. Dbali o koryto.
Avatar
xxl / 15 listopada 2016 o 19:43
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Rolnicy może wreszcie zobaczą, kto tak naprawdę walczy o ich prawa. Gdzie jest minister rolnictwa? Jak Was broni. PiS obiecywał złote gory rolnikom A jak narazie tylko utrudnia. Pamietajcie , że każda władza dba o swoich. PiS o Rydzyka i Misiewiczow a PSL od zawsze Walczy o rolników może i z różnym skutkiem ale nigdy nie wypiera się wsi i ciągle myśli i rolnictwie A co za tym idzie myśli i tym żeby zwykły Kowalski miał co do garnka włożyć. :) Dla wyjaśnienia  - gumofilce to tylko buty bardzo często używane na wsi w gospodarstwach :)
Jesteś śmieszny jak zielony burak!
Jesteś śmieszny jak zielony burak! rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 95

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać
film

Ile powinni zarabiać posłowie? Wyniki sondażu mogą zaskakiwać 0 0

Posłowie powinni zarabiać nie więcej niż 5 tys. zł brutto, czyli około 3550 zł "na rękę" - uważa prawie połowa ankietowanych w sondażu zamówionym przez portal Gazeta.pl

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego

Padwa Zamość – Orzeł Przeworsk 36:29. Strzelecki popis rozgrywającego 1 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH W ostatnim spotkaniu sezonu Padwa Zamość pokonała przed swoimi kibicami Orła Przeworsk 36:29. Aż 13 bramek zdobył na pożegnanie z fanami Tomasz Fugiel

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną
Zdjęcia
galeria

Sławomir i Zenek Martyniuk na Feliniadzie 2018. Muzyczne szaleństwo i tłumy fanów pod sceną 7 2

Niedziela na Feliniadzie 2018 należała do zespołów disco polo. Gwiazdą wieczoru byli Sławomir oraz Akcent z Zenkiem Martyniukiem. Przed nimi wystąpiły zespoły PowerBoy i Defis.

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia]
galeria

Kozienalia 2018: Organek na scenie w browarze [zdjęcia] 0 0

W niedzielę na terenie browaru Perła przy ul. Bernardyńskiej w Lublinie zakończyły się trzydniowe Kozienalia 2018.

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki?

W Lublinie zabrakło osób do przeprowadzania dzieci przez jezdnię. Jakie są zarobki? 28 8

Fiaskiem skończyły się poszukiwania kogoś, kto stanie obok przejścia przez Głuską, na której znacznie wzrósł ruch po rozpoczęciu prac na Abramowickiej. Kłopot jest również z obsadzeniem przejścia obok szkoły przy ul. Kunickiego.

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Nie żyje 19-letni kierowca 59 6

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 22 37

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie
Zdjęcia kibiców
galeria
film

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 26 3

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 1

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 8 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 13 6

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 31 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!