niedziela, 18 marca 2018 r.

Rolnictwo

Rolnik Roku: Wyślij zgłoszenie i wygraj 10 tys. zł

Dodano: 21 sierpnia 2015, 14:01

Kamil Chęć z Poniatówki – Rolnik Roku 2014
Kamil Chęć z Poniatówki – Rolnik Roku 2014

Przedsiębiorczy, pomysłowy, wzór dla innych. Czekamy na kandydatów i kandydatki do trzeciej edycji plebiscytu Rolnik Roku. Do wygrania jest 10 tysięcy złotych.

– Pierwsze dwie edycje konkursu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem rolników – mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego. – Dlatego z przyjemnością rozpoczynamy kolejną. Nasz cel jest niezmienny: jako jedyna w regionie gazeta codzienna zajmująca się tak szeroko sprawami wsi, chcemy promować rolników, którzy mogą być wzorem dla innych, dbają o najwyższe standardy w produkcji rolnej i zwierzęcej. Którzy umiejętnie korzystają z dotacji unijnych, wprowadzają nowoczesne uprawy i hodowle, a swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzielą się z innymi.

Kandydatów i kandydatki do naszego plebiscytu można zgłaszać od dziś. Mogą to zrobić zarówno urzędy gmin,starostwa powiatowe, spółdzielnie mleczarskie, zakłady mięsne jak też organizacje rolnicze. Zgłoszenia mogą przysyłać również nasi Czytelnicy oraz sami kandydaci i kandydatki do tytułu.

W pierwszej edycji konkursu, którą wygrał Adrian Kałkus z Olszowca, przeważali mężczyźni. Mieliśmy też jedno zgłoszenie małżeństwa. W ubiegłym roku pań było już więcej. W plebiscycie brały udział trzy kobiety zajmujące się rolnictwem, m.in. Patrycja Łukaszewska z Siedliszcza.

– Bardzo mile wspominam ten czas – mówi pani Patrycja. – Wzięłam udział w plebiscycie, bo chciałam pokazać, że rolnictwem zajmują się nie tylko mężczyźni. Kobiety też mają własną ziemię i ciężko pracują. Cieszę się, że potem zgłosiły się kolejne panie.

– Z unijnych funduszy korzystają zarówno mężczyźni jak też kobiety – przyznaje Andrzej Bieńko, dyrektor lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa – Szacuję, że na wśród 4 tysięcy tych, którzy skorzystali z premii dla młodych rolników, około 300 to kobiety.

„Rolnikiem Roku 2014” został Kamil Chęć z Kamil Chęć z Poniatówki w powiecie chełmskim. – Na pewno teraz jest inaczej – mówi Kamil. – Nie jestem anonimową osobą. Ludzie kojarzą mnie z publikacji i zdjęć. Niektórzy mnie zaczepiają. Pytają o to czy mi udział w plebiscycie pomógł i jak to wszystko wygląda. Na pewno jest na plus. Dlatego uważam, że warto wziąć udział w takim konkursie.

Aby zgłosić kandydata lub kandydatkę wystarczy wypełnić publikowany w gazecie lub na stronie www.dziennikwschodni.pl kupon zgłoszeniowy i przesłać do naszej redakcji. Na zgłoszenia czekamy do 27 września.

Rolnika Roku wybierzemy w drodze głosowania SMS. Zwycięży kandydat, który otrzyma największą liczbę głosów. W ubiegłym roku na zgłoszonych kandydatów oddano w sumie 13 600 głosów. Kamil Chęć dostał 5187 głosów.

Na zwycięzcę tegorocznej edycji czeka nagroda. Jest to 10 tys. zł w gotówce. Pozostali laureaci otrzymają nagrody rzeczowe, statuetki, dyplomy.

Jak zgłaszać

Zgłoszenia należy przesyłać na adres: Dziennik Wschodni, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, z dopiskiem na kopercie „ROLNIK ROKU 2015”. Do wypełnionego kuponu należy dołączyć zdjęcie kandydata, najlepiej na tle gospodarstwa. Kupon musi być czytelnie podpisany i zawierać numer telefonu osoby zgłaszającej w celu weryfikacji zgłoszenia. Zgłoszenia można też przesłać drogą elektroniczną na adres rolnik@dziennikwschodni.pl.

Partnerem plebiscytu jest Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy” Spółka Akcyjna.

Adrian Kałkus z Olszowca – Rolnik Roku 2013 (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
Adrian Kałkus z Olszowca – Rolnik Roku 2013 (fot. Jacek Świerczyński / archiwum)
Rolnik Roku - ankieta zgłoszeniowa
Rolnik Roku - ankieta zgłoszeniowa
Czytaj więcej o: rolnictwo Rolnik Roku
Gość
were
Gość
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (22 września 2015 o 17:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oczywiście rasowy rolnik - do obory w kurtce skórzanej... Pamiętam jakiś wcześniejszy artykuł o Chęciach, w którym to ów Kamilek opowiadał jak to on sobie dobrze radzi na gospodarstwie, a rodzice tylko trochę mu pomogli. Szybko zapomniał, że tatuś dał niezły odsyp. Nieźle kombinują, Ci co są bliżej to wiedzą o co chodzi.....
Rozwiń
were
were (21 września 2015 o 12:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ech, gdzie jak gdzie ale w mieście które dzięki Azotom jest jednym z największych producentów nawozów spodziewałbym się jednak normalniejszego podejścia do rolników... tym bardziej że umówmy się, produkcja rolna jest dla Polski mega istotna, bo dzięki niej mamy po prostu co do garnka włożyć

idiota czy pisior?

Wszystkie okoliczne rolniki na azotach pracują razem ze swymi żonami, dziećmi, swatami.

Rolnicy to zakała okloic puław

Rozwiń
Gość
Gość (9 września 2015 o 21:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a w tle dręczone zwierzęta, które nigdy nie widziały nieba. Żyjące w ścisku, przeznaczone na śmierć i ćwiartowanie.. Krowy które się mechanicznie zapładnia, aby je zacielić. Bo wtedy jest mleko...a cielaka zamyka w klatce, aby podrósł. A potem na rzeź.
Rozwiń
Gość
Gość (8 września 2015 o 10:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Rolnicy, pary młode czy kobiety z wąsem - nieważne kto, byle dziennik wschodni mógł zarobić na głosowaniu. Kiedyś oddałem głos, a po dwóch dniach wynik zresetowano. 

Rozwiń
Gość
Gość (6 września 2015 o 08:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pierdu, pierdu a krowy trza doić !!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!