Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

19 stycznia 2016 r.
18:08

Spada sprzedaż jabłek, eksport stoi. Nie chcą ich nawet za darmo

0 24 A A
Już po raz czwarty darmowe jabłka dostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 w Lublinie
Już po raz czwarty darmowe jabłka dostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 45 w Lublinie

Sadownicy nie mają gdzie sprzedać owoców. Sieci handlowe kupują ich mniej, brakuje nawet chętnych na darmowe jabłka w ramach akcji finansowanej z unijnych rekompensat

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dariusz / 20 stycznia 2016 o 15:20

NIE KUPUJCIE TYCH JABŁEK ! mieszkam na wsi wśród sadowników i widzę jak bez przerwy walą ta chemię ! .średnio to 40 oprysków w sezonie + ogromna ilosc nawozów sztucznych .Takie jabłka to śmiertelna trucizna ! to najkrótsza droga do piachu !

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 15:11
I bardzo dobrze ! sadownikom to się w tyłkach poprzewracało od tych pieniędzy ! na podwórzu stoi po 6-8 ciągników 4-5 samochody różnego typu i wciąz narzekają ,gdy inni rolnicy ledwo ciągna koniec z końcem i jeżdzą przeważnie jednym ciągnikiem,najczęściej starym gratem.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 14:24
Jabłka, które są rozdawane w gminach za darmo rozchodzą się bardzo szybko. W pewnej gminie w województwie lubelskim dostarczyli 25 ton darmowych jabłek, rozeszły się w ciągu 4h. Popyt jest ale na wszystko co darmowe. Jak już trzeba zapłacić to miłośników jabłek jakby mniej. Sadownicy też muszą z czegoś żyć, też mają rodziny na utrzymaniu. Musimy się wzajemnie wspierać.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 14:19
nikt jakoś dziwnie nie widzi że handel w 70% sprzedaje śmieci bo to nie jabłka klasy I to gdzie się podziały???????
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 12:41
większośc szkół dostała wczoraj,ale chyba po znajomości fotki sa tylko z tej podstawówki
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 12:07
Bruha hah a jak sobie PSL radził z tym problemem wszyscy wiemy. Dziękuję, postoję. A z jabłkami zapraszam metodą rolników małorolnych - proszę przyjechać pod blok, zadzwonić domofonem, i zapytać "Mam jabłka do oddania, chce pan/i?" - i gwarantuję, że problem rozwiąże się raz dwa.
Avatar
ja / 20 stycznia 2016 o 11:28

o naprawde, bo na targówku 2.7 kg.. jak za darmo to i ja chętnie wezmę !! gdzie sie zgłosić..?

Avatar
platformers z Łukowa / 20 stycznia 2016 o 11:23

Trzeba było głosować na PSL na nie na PIS. PSL radziło sobie z tym problemem...

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 09:40
A Holecka w wiadomościach tv udowodniła coś przeciwnego; że cały świat je polskie jabłka, bo dobre i na złość Putinowi
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 09:28
Że co proszę..? Przecież propaganda cały czas nawija że "sadownicy świetnie sobie poradzili", że o polskie jabłka bije się pół świata, a może nawet większe pół, że rosyjskie embargo w niczym nikomu nie zaszkodziło... To jak w końcu jest naprawdę..?
Avatar
Dariusz / 20 stycznia 2016 o 15:20

NIE KUPUJCIE TYCH JABŁEK ! mieszkam na wsi wśród sadowników i widzę jak bez przerwy walą ta chemię ! .średnio to 40 oprysków w sezonie + ogromna ilosc nawozów sztucznych .Takie jabłka to śmiertelna trucizna ! to najkrótsza droga do piachu !

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 15:11
I bardzo dobrze ! sadownikom to się w tyłkach poprzewracało od tych pieniędzy ! na podwórzu stoi po 6-8 ciągników 4-5 samochody różnego typu i wciąz narzekają ,gdy inni rolnicy ledwo ciągna koniec z końcem i jeżdzą przeważnie jednym ciągnikiem,najczęściej starym gratem.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 14:24
Jabłka, które są rozdawane w gminach za darmo rozchodzą się bardzo szybko. W pewnej gminie w województwie lubelskim dostarczyli 25 ton darmowych jabłek, rozeszły się w ciągu 4h. Popyt jest ale na wszystko co darmowe. Jak już trzeba zapłacić to miłośników jabłek jakby mniej. Sadownicy też muszą z czegoś żyć, też mają rodziny na utrzymaniu. Musimy się wzajemnie wspierać.
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 14:19
nikt jakoś dziwnie nie widzi że handel w 70% sprzedaje śmieci bo to nie jabłka klasy I to gdzie się podziały???????
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 12:41
większośc szkół dostała wczoraj,ale chyba po znajomości fotki sa tylko z tej podstawówki
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 12:07
Bruha hah a jak sobie PSL radził z tym problemem wszyscy wiemy. Dziękuję, postoję. A z jabłkami zapraszam metodą rolników małorolnych - proszę przyjechać pod blok, zadzwonić domofonem, i zapytać "Mam jabłka do oddania, chce pan/i?" - i gwarantuję, że problem rozwiąże się raz dwa.
Avatar
ja / 20 stycznia 2016 o 11:28

o naprawde, bo na targówku 2.7 kg.. jak za darmo to i ja chętnie wezmę !! gdzie sie zgłosić..?

Avatar
platformers z Łukowa / 20 stycznia 2016 o 11:23

Trzeba było głosować na PSL na nie na PIS. PSL radziło sobie z tym problemem...

Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 09:40
A Holecka w wiadomościach tv udowodniła coś przeciwnego; że cały świat je polskie jabłka, bo dobre i na złość Putinowi
Avatar
Gość / 20 stycznia 2016 o 09:28
Że co proszę..? Przecież propaganda cały czas nawija że "sadownicy świetnie sobie poradzili", że o polskie jabłka bije się pół świata, a może nawet większe pół, że rosyjskie embargo w niczym nikomu nie zaszkodziło... To jak w końcu jest naprawdę..?