wtorek, 20 lutego 2018 r.

Rolnictwo

Święto rolników w Końskowoli: Lista nagrodzonych

Dodano: 26 czerwca 2017, 12:30

Stoiska hodowców i plantatorów, przejażdżki bryczką, kramy z zabawkami, wesołe miasteczko, koncerty zespołów muzycznych oraz nagrody dla najlepszych rolników województwa lubelskiego - tak wyglądała niedziela na placu Lubelskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego.

Dzień Otwartych Drzwi w Końskowoli odbył się już po raz czterdziesty. Na placu przy ośrodku już od godzin porannych można było oglądać pokazy sprzętu rolniczego. Oprócz ciągników, tegoroczną nowością były m.in. drony, dzieki którym rolnicy mogą na bieżąco monitorować stan plonów.

Dużym powodzeniem, szczególnie wśród najmłodszych, cieszyły się klatki z królikami oraz drobiem hodowlanym. Osoby starsze z kolei chętniej korzystały z obecności lokalnych plantatorów sprzedających rośliny ozdobne.

– Staramy się zapewnić różnego rodzaju atrakcje dla rolników, dzieci i wszystkich, którzy zechcą nas odwiedzić. Mieliśmy pokaz maszyn rolniczych, możliwości zastosowania dronów oraz funkcjonowania oczyszczalni ścieków. Nagrodziliśmy dzisiaj także najlepszych rolników z naszego województwa w wielu kategoriach. Puchary wręczali im nasi specjalni goście, przedstawiciele rządowych resortów – mówi Tamara Siecińska, kierownik w LODR.

W oficjalnej części uroczystości udział wzięli m.in. Ryszard Zarudzki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz. Wśród gości nie zabrało także dyrektorów instytucji i przedsiębiorstw związanych z rolnictwem, takich, jak KRUS, ARR, ARiMR, SM Ryki, czy Zakłady Azotowe "Puławy".

Najważniejsi tego dnia byli jednak rolnicy, którzy za swoje wyniki w 2016 roku otrzymali nagrody.

I tak, tytuł mistrza województwa w kategorii "firma" otrzymali Krystyna i Adam Wojcieszuk z miejscowości Hanna w powiecie włodawskim (produkcja piekarnicza). W kategorii "rolnik" zwyciężyło gospodarstwo rolne Beaty i Piotra Kondrackich z Górnego w powiecie łęczyńskim. To ostatnie gospodarstwo wygrało również w kategorii najbezpieczniejszych.

Złoty Laur Agroligi zdobyły z kolei gospodarstwa Zofii i Jana Bujalskich z Motwicy w powiecie bialskim, Anny i Łukasza Niedziela z Dębicy w powiecie lubartowskim oraz Doroty i Andrzeja Haponiuków z Holeszkowa w powiecie włodawskim. Pierwsze miejsce w kategorii ekologicznego gospodarstwa towarowego przyznano Bożenie i Sławomirowi Fiutka z Brzostówki w pow. lubartowskim ("U Pana Sowa"). Za najwyższą wydajność mleczną nagrodzono gospodarstwo Małgorzaty i Sylwestra Pszczoła z Gutanowa. W Końskowoli wyróżniono także hodowców królików. Za najlepszego samca nagrodę zgarnął Jarosław Konopka, a właścicielem najlepszej samicy uznano Adriana Soleńca.

Czytaj więcej o: Końskowola rolnictwo LODR
Gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (28 czerwca 2017 o 23:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to za impreza ? Zdjęcia jak z Odpustu. Jaki Pan taki kram.
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2017 o 13:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sorry ale wygląda to trochę jak na odpuście :(
Rozwiń
Gość
Gość (27 czerwca 2017 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Napisali jak zwykle po wydarzeniu
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 20:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kto jest teraz w-ce dyrektorem?
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2017 o 17:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To już coraz mniejsze rangą wydarzenia. Widać po frekwencji wystawców sprzętu rolniczego, kilka traktorów ,a po za tym budki z piwem i zabawkami.Rolnictwo pada nawet duże fermy ledwo przedą koszta produkcji wysokie.A same dopłaty nie rekompensują bilansu. Unia wybiła małe ekologiczne gospodarstwa a te co pozostały produkują chemiczny Syf na sterydach i pastycydach powodując nowotwory. Sprzęt po wejściu do Unni podrożał 2 krotnie więc bajki o zyskach z powodu dofinansowania można włożyć do lamusa.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!