czwartek, 22 lutego 2018 r.

Rolnictwo

Targi rolnicze Agro-Park w Lublinie: Najlepsi rolnicy, nowoczesne maszyny

  Edytuj ten wpis

W sobotę poznamy najlepszych rolników z województwa (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)
W sobotę poznamy najlepszych rolników z województwa (Wojciech Nieśpiałowski/ Archiwum)

W sobotę poznamy najlepszych rolników z województwa. Okazją do wręczenia nagród będą targi rolnicze Agro-Park w Lublinie.

Konkursu "Rolnik Lubelszczyzny”, który organizuje Urząd Marszałkowski w Lublinie i Targi Lublin został zorganizowany po raz pierwszy.

– W sumie w konkursie bierze udział ok. 40 gospodarstw rolnych z naszego regionu – mówi Beata Gorajek, prezes Targów Lublin. – Kandydatów mogły zgłaszać zarówno gminy jak i organizacje rolnicze, m.in. Lubelska Izba Rolnicza.

Wyróżniający się rolnicy zostaną nagrodzeni w czterech kategoriach – produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, gospodarstwo ekologiczne i grupa producentów.

Organizatorzy nie chcą zdradzać, jakie nagrody przygotowano. – Będzie to niespodzianka – zaznacza Gorajek. – Są na pewno wartościowe i myślę, że laureaci będą z nich zadowoleni, zwłaszcza że podpytywaliśmy, co jest im potrzebne.

Konkurs został ogłoszony wiosną. Po wstępnej weryfikacji wniosków członkowie jury odwiedzali poszczególne gospodarstwa. – Byłem w dwóch z nich. Pierwsze zajmuje się hodowlą trzody chlewnej, w drugim są krowy mleczne – opowiada Andrzej Kanaszewski z Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie. – Na miejscu przeprowadzaliśmy wywiad i przyznawaliśmy punkty.


Zwycięzców konkursu poznamy podczas uroczystej gali w sobotę, pierwszego dnia targów rolniczych Agro-Park w Lublinie. – W imprezie weźmie udział ponad 120 wystawców – zapowiada prezes Targów Lublin przy ul. Dworcowej, gdzie w weekend będzie można oglądać m.in. sprzęt i maszyny rolnicze. – Zagospodarowana zostanie cała nowa hala, kolejna mniejsza i plac wystawienniczy.

W programie targów zaplanowano również panele dyskusyjne i wykłady. Z Niemiec do Lublina przyjedzie dr Hansgeorg Schönberger. To specjalista w dziedzinie upraw pszenicy i rzepaku. Będzie mowa również o roślinach genetycznie modyfikowanych i ich roli w żywieniu zwierząt i produkcji pasz. Kolejny z wykładów będzie na temat wykorzystywania technik pozycjonowania systemem GPS w rolnictwie.

Wstęp na targi jest bezpłatny. Jest możliwość dofinansowania dojazdu do Lublina dla zorganizowanych grup rolników. Targi można zwiedzać w godz. 9-17.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Edi
Edi
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Edi
Edi (25 października 2012 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jadę bez wątpienia!
Rozwiń
Edi
Edi (25 października 2012 o 22:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jadę bez wątpienia!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!