Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

25 sierpnia 2015 r.
9:51

W Lubelskiem największy w Polsce niedobór wody. A rolnicy nadal czekają na pomoc

0 39 A A
Niedobory wody na terenie Polski. Najgorzej jest w północnej części woj. lubelskiego
Niedobory wody na terenie Polski. Najgorzej jest w północnej części woj. lubelskiego

To już prawdziwy dramat dla ponad 30 tys. gospodarstw w woj. lubelskim. Niedobór wody jest u nas najwyższy w kraju, a stan suszy dotyczy upraw m.in. ziemniaków, warzyw, chmielu czy buraków. Rolnicy czekają na dodatkową pomoc, ale żadne decyzje jak dotąd nie zapadły. Rząd ma się zająć tym dziś

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kukurydzę kosimy już od tygodnia. Rolnicy chcą chociaż trochę jej uratować, żeby już całkiem nie wyschła – przyznaje Jan Pilipiuk, rolnik z Żeszczynki w powiecie bialskim.

Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach opublikował właśnie kolejny raport dotyczący stanu suszy rolniczej. Zagrożenie występuje już na terenie całego kraju, ale najgorzej jest właśnie u nas, gdzie odnotowano największy niedobór wody. Susza dotyczy upraw roślin strączkowych, ziemniaka, krzewów owocowych, chmielu, tytoniu, kukurydzy zarówno na kiszonkę jak też na ziarno, buraka cukrowego, drzew owocowych i warzyw gruntowych.

– Trudno powiedzieć, w której części województwa jest najgorzej – mówi Wojciech Wilk, wojewoda lubelski, podczas zwołanej wczoraj konferencji prasowej. – Według raportów IUNG w Lubelskiem susza zaczęła się na północy – w powiatach bialskim, radzyńskim i parczewskim.

Rolnicy przed klęską próbują ratować się jak mogą. – Nie mamy aż tak dużych strat jak inni producenci warzyw, bo systematycznie nawadnialiśmy uprawy. To pozwoliło roślinom przetrwać – przyznaje Piotr Osik z Woli Skromowskiej (powiat lubartowski), który razem z żoną prowadzi gospodarstwo ekologiczne. – Mimo to z racji suszy straty będą. W przypadku dyni mogą być nawet rzędu 80 procent. Roślina nie wygląda źle, ale w ogóle nie kwitnie. Podobnie jest w przypadku fasoli. Będzie jej mniej o około 30 procent.

Ci, którzy ponieśli straty składają oświadczenia w gminie. Na wniosek samorządowców wojewoda powołuje komisje, które szacują straty w poszczególnych gminach. One również sporządzają protokół strat. Będzie stanowił podstawę o ubieganie się o pomoc. Chodzi m.in. o tzw. kredyty klęskowe, które spłacać pomoże Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa czy też pomoc w spłacie zobowiązań np. wobec KRUS. – Mówi się dużo, ale żadnych konkretów nie ma – podkreśla Jan Pilipiuk. – Teraz pada pytanie czemu rolnicy nie ubezpieczyli się od suszy.

Czegoś chyba nie rozumiem. To jedna klęska – powodziowa jest, a drugiej klęski suszy nie ma?
– Jeżeli chodzi o dodatkowe formy pomocy potrzebna jest decyzja Rady Ministrów, której jeszcze nie ma – wskazuje Witold Katner, rzecznik prasowy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – Pragnę jednocześnie zwrócić uwagę, że w obu przypadkach, aby uruchomić pomoc potrzebne jest zakończenie prac przez komisje szacujące straty na polach. Z powodu wysokich temperatur komisje kontynuują jeszcze prace. Jeżeli chodzi o pomoc z Komisji Europejskiej stosowne dokumenty zostały wysłane do Brukseli. Nadzwyczajne posiedzenie unijnych ministrów rolnictwa poświęcone m.in. trudnej sytuacji związanej z suszą odbędzie się 7 września. Wcześniej, bo już 31 sierpnia, w Berlinie odbędzie szczyt Trójkąta Weimarskiego, na którym minister Marek Sawicki podejmie próbę wynegocjowania maksymalnie wspólnego polsko-francusko-niemieckiego stanowiska.

Premier Ewa Kopacz w poniedziałek zapowiedziała, że we wtorek rząd zajmie się stratami ponoszonymi przez rolników w wyniku suszy.

W Lubelskiem jest powołanych ponad 130 komisji szacujących straty. Według przybliżonych danych straty dotyczą ok. 32 tysięcy gospodarstw w regonie.

Źródło: IUNG
Źródło: IUNG

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:07

Szanowny przedmówco,jednostką empatii nie jest złotówka,czy euro.A generalnie o to w tym wszystkim chodzi.Jeżeli komuś dzieje się krzywda,to mu współczujemy.On to wspólczucie przyjmuje i na tym koniec.

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:03

Gdyby nie rolnicy to ludzie z miasta nie mieli by co jeść.


Następny kretyn

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:02

 honorowy polski chłop nie zawsze ma 1000 zł zysku na czysto na ha i jak ubezpieczy to mu nic z tego nie zostanie nawet w dobrym roku 


Znakiem tego wszyscy się mamy zrzucać na zapomogi...Jeżeli chcesz powiedzieć,że składka ubezpieczeniowa od hektara to 1000zł, to znaczy,że nawet się nie zainteresowałeś ubezpieczeniem i nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.Chesz po prostu darmowej kasy od państwa.

Avatar
rolnik / 27 sierpnia 2015 o 01:21

Trzeba się ubezpieczać i koniec.Tyle tylko,że,,honorowy" polski chłop woli być żebrakiem.Według tych tłumoków otrzymanie od państwa marnej rekompensty za darmo jest lepszym rozwiązaniem jak zapłacenie składki i wypłata odszkodowania.Albo się traktuje poważnie i odpowiedziałnie wykonywaną pracę albo zgrywa się cwaniaka.

 honorowy polski chłop nie zawsze ma 1000 zł zysku na czysto na ha i jak ubezpieczy to mu nic z tego nie zostanie nawet w dobrym roku 

orowy polski chłop nie zawsze ma 1000 zł zysku na czysto na ha i jak ubezpieczy to mu nic z tego nie zostanie nawet w dobrym roku 

rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 00:14
Gdyby nie rolnicy to ludzie z miasta nie mieli by co jeść.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 09:08
Rolnicy czekają na pomoc i dotąd aż się zmęczą i zrezygnują ,bo najpierw muszą się nachapać ich wybrańcy gumo filcowi,ktorym to na rolnikach zależy tylko w dniu wyborów.PSL to najbardziej faryzejska partia.Sawicki za swoje działanie powinien byc postawiony przed plutonem egzekucyjnym! On jedzie spotkać się w trójkącie i ich zapytać ,co dalej robić,miast ogłaszać stan klęski ,to daje możliwość udzielenia natychmiastowej pomocy.On obiecuje,że zaczną wypłacać ppieniądze w październiku ,skoro we wrześniu trzeba siać.Skąd takiego oszusta wytrzasnęli na ministra i on ze wsi pochodzi???Dlaczego jeszcze takiego ćwoka nie ubili.Oj grzeczni,grzeczni ludzie na wsi mieszkają.
Rolnicy czekają na pomoc i dotąd aż się zmęczą i zrezygnują ,bo najpierw muszą się nachapać ich wybrańcy gumo filcowi,ktorym to na rolnikach zależy tylko w dniu wyborów.PSL to najbardziej faryzejska partia.Sawicki za swoje działanie powinien byc postawiony przed plutonem egzekucyjnym! On jedzie spotkać się w trójkącie i ich zapytać ,co dalej robić,miast ogłaszać stan klęski ,to daje możliwość udzielenia natychmiastowej pomocy.On obiecuje,że zaczną wypłacać ppieniądze w październiku ,skoro we wrześniu trzeba siać.Skąd takiego oszusta wytrzas... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 06:55

Kase niech daje Duda z Szydlo!

Spieprzaj dziadu !!!

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 23:13
Ludzie, pozabijacie się! Prowadzicie wciąż te same bezsensowne spory rolnicy vs. miastowi, aż woń cebuli się rozchodzi niemiłosiernie od Bałtyku aż po Tatry. Prawdą jest, że najedzony głodnego nie zrozumie tak jak mieszczuch rolnika i na odwrót. Bądźmy więc ludźmi po prostu, trochę empatii narodzie!!!
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 20:07

Zapewne twój kredyt frankowski został zrewizjonowany na mocy pomocy państwowej, mimo że twoją winą było jego zaciągnięcie. Rolnikom pomoc nalezy się bardziej niż tym, którzy przez własną głupotę stracili na franku, a jednak o tym już nikt nie pamięta


Pajacu kredyt miałem w euro.I kilka lat temu go spłaciłem.Brałem przy kursie 3,70 spłacałem różnie.Maksymalnie było to ok 4,90.Nikt mi nie dołożył i nigdzie nie żebrałem.Kredyt walutowy ma to do siebie,że na wysokość kursu nie mamy wpływu.Jeśli ktoś podpisując umowę tego nie wie jest po prostu idiotą.Reasumując jednym i drugim NIC się nie należy.Ciężko pracujący ludzie nie powinni finansować fanaberii ani tępoty innych.


Pajacu kredyt miałem w euro.I kilka lat temu go spłaciłem.Brałem przy kursie 3,70 spłacałem różnie.Maksymalnie było to ok 4,90.Nikt mi nie dołożył i nigdzie nie żebrałem.Kredyt walutowy ma to do siebie,że na wysokość kursu nie mamy wpływu.Jeśli ktoś podpisując umowę tego nie wie jest po prostu idiotą.Reasumując jednym i drugim NIC się nie należy.Ciężko pracujący ludzie nie powinni finansować fanaberii ani tępoty innych.

rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 15:59

Proponuję rolnikom aby w końcu zaczęli przeznaczać otrzymywane dotacje z Unii Europejskiej na inwestycje takie jak budowa systemów nawadniania pól itp.   

Jak do tej pory inwestują tylko w siebie. Odremontowane chałupy, nowe samochody i coraz większe traktory, a jak przychodzi susza to jest płacz i zgrzytanie zębów i znowu państwo musi utrzymywać rolników z naszych podatków. Dotacje z naszych podatków, rekompensata strat z naszych podatków, renty dla rolników z naszych podatków. 

O wysokości składek na KRUS już nawet się nie rozpisuję bo mi się ciśnienie niebezpiecznie podnosi. 

chałupy od ponad 20 lat zapieprzania na  gospodarstwie nei udało nam się aybudowa c a nawet do końca wyremontować(przedwojenny drewnianyndopm) dlatego że non stop trzeba w gospodarstwo inwestować a jeżeli UE daje to kontroluje wydatki co do złotówki i spraddzaja dokłądnie liczą każdy krzak ,drzewko nawet sprawdzają czy babmbusa nie brakuje bo inaczej odliczą  .

Traktory od miomentu wejscia dotacji z UE podrożały i to bardzo dużo więc nie ma wyjścia  takie są i tyle trzeba płacić

a KRUS i nne "przywileje"

wolelibyśmy płacić ZUs i potem mieć normalną emeryturę,

mieć dodtowane żłobki i przedszkola ,płatne uropy odliczenia od podatku

a podatki płacić od zysku a naie od posiadanai hektarów  bo teraz na polach susza nie ma plonów koszty poniesione a podatek rolny i tak zapłacony

chałupy od ponad 20 lat zapieprzania na  gospodarstwie nei udało nam się aybudowa c a nawet do końca wyremontować(przedwojenny drewnianyndopm) dlatego że non stop trzeba w gospodarstwo inwestować a jeżeli UE daje to kontroluje wydatki co do złotówki i spraddzaja dokłądnie liczą każdy krzak ,drzewko nawet sprawdzają czy babmbusa nie brakuje bo inaczej odliczą  .

Traktory od miomentu wejscia dotacji z UE podrożały i to bardzo dużo więc nie ma wyjścia  takie są i tyle trzeba płacić

a KRUS i nne "prz... rozwiń

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:07

Szanowny przedmówco,jednostką empatii nie jest złotówka,czy euro.A generalnie o to w tym wszystkim chodzi.Jeżeli komuś dzieje się krzywda,to mu współczujemy.On to wspólczucie przyjmuje i na tym koniec.

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:03

Gdyby nie rolnicy to ludzie z miasta nie mieli by co jeść.


Następny kretyn

Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 09:02

 honorowy polski chłop nie zawsze ma 1000 zł zysku na czysto na ha i jak ubezpieczy to mu nic z tego nie zostanie nawet w dobrym roku 


Znakiem tego wszyscy się mamy zrzucać na zapomogi...Jeżeli chcesz powiedzieć,że składka ubezpieczeniowa od hektara to 1000zł, to znaczy,że nawet się nie zainteresowałeś ubezpieczeniem i nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz.Chesz po prostu darmowej kasy od państwa.

Avatar
rolnik / 27 sierpnia 2015 o 01:21

Trzeba się ubezpieczać i koniec.Tyle tylko,że,,honorowy" polski chłop woli być żebrakiem.Według tych tłumoków otrzymanie od państwa marnej rekompensty za darmo jest lepszym rozwiązaniem jak zapłacenie składki i wypłata odszkodowania.Albo się traktuje poważnie i odpowiedziałnie wykonywaną pracę albo zgrywa się cwaniaka.

 honorowy polski chłop nie zawsze ma 1000 zł zysku na czysto na ha i jak ubezpieczy to mu nic z tego nie zostanie nawet w dobrym roku 

orowy polski chłop nie zawsze ma 1000 zł zysku na czysto na ha i jak ubezpieczy to mu nic z tego nie zostanie nawet w dobrym roku 

rozwiń
Avatar
Gość / 27 sierpnia 2015 o 00:14
Gdyby nie rolnicy to ludzie z miasta nie mieli by co jeść.
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 09:08
Rolnicy czekają na pomoc i dotąd aż się zmęczą i zrezygnują ,bo najpierw muszą się nachapać ich wybrańcy gumo filcowi,ktorym to na rolnikach zależy tylko w dniu wyborów.PSL to najbardziej faryzejska partia.Sawicki za swoje działanie powinien byc postawiony przed plutonem egzekucyjnym! On jedzie spotkać się w trójkącie i ich zapytać ,co dalej robić,miast ogłaszać stan klęski ,to daje możliwość udzielenia natychmiastowej pomocy.On obiecuje,że zaczną wypłacać ppieniądze w październiku ,skoro we wrześniu trzeba siać.Skąd takiego oszusta wytrzasnęli na ministra i on ze wsi pochodzi???Dlaczego jeszcze takiego ćwoka nie ubili.Oj grzeczni,grzeczni ludzie na wsi mieszkają.
Rolnicy czekają na pomoc i dotąd aż się zmęczą i zrezygnują ,bo najpierw muszą się nachapać ich wybrańcy gumo filcowi,ktorym to na rolnikach zależy tylko w dniu wyborów.PSL to najbardziej faryzejska partia.Sawicki za swoje działanie powinien byc postawiony przed plutonem egzekucyjnym! On jedzie spotkać się w trójkącie i ich zapytać ,co dalej robić,miast ogłaszać stan klęski ,to daje możliwość udzielenia natychmiastowej pomocy.On obiecuje,że zaczną wypłacać ppieniądze w październiku ,skoro we wrześniu trzeba siać.Skąd takiego oszusta wytrzas... rozwiń
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2015 o 06:55

Kase niech daje Duda z Szydlo!

Spieprzaj dziadu !!!

Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 23:13
Ludzie, pozabijacie się! Prowadzicie wciąż te same bezsensowne spory rolnicy vs. miastowi, aż woń cebuli się rozchodzi niemiłosiernie od Bałtyku aż po Tatry. Prawdą jest, że najedzony głodnego nie zrozumie tak jak mieszczuch rolnika i na odwrót. Bądźmy więc ludźmi po prostu, trochę empatii narodzie!!!
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 20:07

Zapewne twój kredyt frankowski został zrewizjonowany na mocy pomocy państwowej, mimo że twoją winą było jego zaciągnięcie. Rolnikom pomoc nalezy się bardziej niż tym, którzy przez własną głupotę stracili na franku, a jednak o tym już nikt nie pamięta


Pajacu kredyt miałem w euro.I kilka lat temu go spłaciłem.Brałem przy kursie 3,70 spłacałem różnie.Maksymalnie było to ok 4,90.Nikt mi nie dołożył i nigdzie nie żebrałem.Kredyt walutowy ma to do siebie,że na wysokość kursu nie mamy wpływu.Jeśli ktoś podpisując umowę tego nie wie jest po prostu idiotą.Reasumując jednym i drugim NIC się nie należy.Ciężko pracujący ludzie nie powinni finansować fanaberii ani tępoty innych.


Pajacu kredyt miałem w euro.I kilka lat temu go spłaciłem.Brałem przy kursie 3,70 spłacałem różnie.Maksymalnie było to ok 4,90.Nikt mi nie dołożył i nigdzie nie żebrałem.Kredyt walutowy ma to do siebie,że na wysokość kursu nie mamy wpływu.Jeśli ktoś podpisując umowę tego nie wie jest po prostu idiotą.Reasumując jednym i drugim NIC się nie należy.Ciężko pracujący ludzie nie powinni finansować fanaberii ani tępoty innych.

rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2015 o 15:59

Proponuję rolnikom aby w końcu zaczęli przeznaczać otrzymywane dotacje z Unii Europejskiej na inwestycje takie jak budowa systemów nawadniania pól itp.   

Jak do tej pory inwestują tylko w siebie. Odremontowane chałupy, nowe samochody i coraz większe traktory, a jak przychodzi susza to jest płacz i zgrzytanie zębów i znowu państwo musi utrzymywać rolników z naszych podatków. Dotacje z naszych podatków, rekompensata strat z naszych podatków, renty dla rolników z naszych podatków. 

O wysokości składek na KRUS już nawet się nie rozpisuję bo mi się ciśnienie niebezpiecznie podnosi. 

chałupy od ponad 20 lat zapieprzania na  gospodarstwie nei udało nam się aybudowa c a nawet do końca wyremontować(przedwojenny drewnianyndopm) dlatego że non stop trzeba w gospodarstwo inwestować a jeżeli UE daje to kontroluje wydatki co do złotówki i spraddzaja dokłądnie liczą każdy krzak ,drzewko nawet sprawdzają czy babmbusa nie brakuje bo inaczej odliczą  .

Traktory od miomentu wejscia dotacji z UE podrożały i to bardzo dużo więc nie ma wyjścia  takie są i tyle trzeba płacić

a KRUS i nne "przywileje"

wolelibyśmy płacić ZUs i potem mieć normalną emeryturę,

mieć dodtowane żłobki i przedszkola ,płatne uropy odliczenia od podatku

a podatki płacić od zysku a naie od posiadanai hektarów  bo teraz na polach susza nie ma plonów koszty poniesione a podatek rolny i tak zapłacony

chałupy od ponad 20 lat zapieprzania na  gospodarstwie nei udało nam się aybudowa c a nawet do końca wyremontować(przedwojenny drewnianyndopm) dlatego że non stop trzeba w gospodarstwo inwestować a jeżeli UE daje to kontroluje wydatki co do złotówki i spraddzaja dokłądnie liczą każdy krzak ,drzewko nawet sprawdzają czy babmbusa nie brakuje bo inaczej odliczą  .

Traktory od miomentu wejscia dotacji z UE podrożały i to bardzo dużo więc nie ma wyjścia  takie są i tyle trzeba płacić

a KRUS i nne "prz... rozwiń

Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza

MUNDIAL 2018 Korea – Meksyk 1:2. Idą jak burza 0 0

Javier Hernandez i jego koledzy pokonali Koreę Południową 2:1 i zapewnili sobie awans z grupy F. W drugim dzisiejszym spotkaniu Szwecja zagra z Niemcami

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL
Magazyn

Cerata, aluminiowe sztućce i kwitek w okienku. To tam zajadano się w czasach PRL 8 3

Popularne w latach PRL-u były liczne bary mleczne. Nie są one jednak domeną tej epoki. Powstawały jeszcze przed wojną. W 1957 r. otwarto jeden z pierwszych tego typu lokali w mieście – bar „Fabryczny” przy ul. Armii Czerwonej 6 (obecnie Fabryczna)

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie

MUNDIAL 2018 Belgia – Tunezja 5:2. Kanonada w Kaliningradzie 2 0

Aż siedem bramek padło w meczu pomiędzy „Czerwonymi Diabłami”, a „Orłami Kartaginy”. Belgia zdeklasowała rywali, a świetne spotkanie w jej barwach rozegrał duet Eden Hazard i Romeu Lukaku

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo

Centrum Nałęczowa etapami w przebudowie. Zabrakło funduszy na rondo 3 0

Nie w dwóch dużych przetargach, ale etapami - tak mają być przeprowadzane zmiany na placu w centrum popularnego miasteczka. Władze Nałęczowa musiały zrezygnować z budowy ronda w tym roku

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców

Samochód na chodniku, pieszy na ulicy. Mieszkańcy narzekają na kierowców 10 29

Puławy Mieszkańcy osiedla Norwida narzekają na kierowców, którzy parkują auta na chodnikach, uniemożliwiając bezpieczne poruszanie się po osiedlowej drodze w kierunku Przedszkola nr 7. Spółdzielnia nowych miejsc jednak nie zbuduje. Brakuje miejsca

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik

Młody trener za młodego trenera w Stali Kraśnik 28 6

Jeszcze przed zakończeniem sezonu było jasne, że Daniela Szewca w roli trenera Stali Kraśnik zastąpi Jarosław Pacholarz. Już pod okiem nowej miotły niebiesko-żółci rozpoczną przygotowania 5 lipca

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u
23 czerwca 2018, 18:00

Malarstwo Rafała Strenta na KUL-u 2 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Sztuki Sceny Plastycznej KUL (Rynek 8) zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Rafała Sternta. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 18.

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu

Przed żużlowcami Speed Car Motoru Lublin najcięższa część sezonu 7 1

W niedzielę o godzinie 16.15 ROW Rybnik podejmie Speed Car Motor w ramach 11. Kolejki Nice 1. Ligi Żużlowej. Lublinianie tym spotkaniem rozpoczynają najtrudniejszą dla siebie część sezonu

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Starsi ludzie mu wierzyli. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 0 1

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny? - pytają dziennikarze Uwagi TVN

Endless Party w klubie Helium
23 czerwca 2018, 21:00

Endless Party w klubie Helium 1 0

Co Gdzie Kiedy. Helium Club (ul. Hempla 5) zaprasza na imprezę pożegnalną Martina Tone'a. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca o godz. 21.

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane

Świdnik: Plantacja konopi indyjskich na działce, dwie osoby aresztowane 6 0

Ponad 60 roślin konopi indyjskich i ponad 170 g suszu roślinnego zabezpieczyli policjanci na działce w Świdniku. Aresztowano dwie osoby

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu

Policjant z Lublina zginął w wypadku na motocyklu 59 20

Sierż. sztab. Marek Wójcik z Lublina zginął w wypadku w miejscowości Radków w woj. dolnośląskim - informuje lubelska policja

Music Mahal - koncert w Graffiti
23 czerwca 2018, 20:00

Music Mahal - koncert w Graffiti 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) wystąpi formacja Music Mahal. Grupa będzie promować swój debiutancki krążek.

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie
galeria

Śmierć policjanta po odprawie. Policja w żałobie 20 4

Strony internetowe komend policji w całej Polsce są w czarno-białych barwach. Funkcjonariusze są w żałobie po swoim koledze, aspirancie sztabowym Adamie Pawlaku, który wypadł z okna po odprawie w Świnoujściu

Grubson w Skate Town
24 czerwca 2018, 18:00

Grubson w Skate Town 2 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 24 czerwca o godz. 18 w Skate Town (ul. Krochmalna 13h) wystąpi Grubson. Koncert połączony będzie z meczem polskiej reprezentacji na Mundialu oraz rozpoczęciem wakacji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!