środa, 21 lutego 2018 r.

Rolnictwo

W Puławach o rolnictwie, nauce i gospodarce wodnej

Dodano: 27 listopada 2016, 18:51

Centrum Kompetencji Puławy, w skład którego wchodzą m.in. Zakłady Azotowe, INSC, IUNG, UMCS, czy SGGW już po raz szósty zorganizowało konferencję "Nauka-Biznes-Rolnictwo". Zaproszeni goście w czwartek rozmawiali o zagrożeniach i wyzwaniach stojących przed gospodarowaniem zasobami naturalnymi.

Jak wykorzystać potencjał polskiego rolnictwa, dbać o bezpieczeństwo żywności, eliminować zagrożenia, budować nowoczesną gospodarkę wodną, gdzie eksportować nasze towary i jak ulepszać - to tylko część zagadnień poruszonych przodczas ostatniej konferencji zorganizowanej przez Centrum Kompetencji Puławy w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym. Dyskusji przysłuchiwali się członkowie zarządu Grupy Azoty, Zakładów Azotowych Puławy, naukowcy z państwowych instytutów badawczych, profesorowie wyższych uczelni oraz samorządowcy i parlamentarzyści.

- Polska ma ogromny potencjał i atuty, dzięki którym może stać się europejskim centrum produkcji i przetwórstwa żywności. Żeby to osiągnąć, niezbędne jest podejmowanie takich działań, by tę szansę wykorzystać - mówił Andrzej Skwarek, wiceprezes zarządu puławskich Zakładów Azotowych, który podkreślał rolę odpowiedzialnego wykorzystywania nawozów sztucznych, gospodarki wodnej i pracy badawczo-rozwojowej.

Jednym z problemów, o których mówiono najwięcej było gospodarowanie zasobami wodnymi. Chodzi o prowadzenie takich działań we współpracy ze środowiskami naukowymi, by minimalizować zagrożenia związane z suszą, czy innymi, których skutkiem jest ograniczenie zasobów czystej wody. Podczas konferencji ogłoszony został także konkurs na pracę badawczą lub projekt rozwojowy w tematyce nawożenia i agrotechniki. Ich tematem może być optymalizacja technologii nawożenia lub rozwój technologii nawożenia i produktów nawozowych dostosowanych do potrzeb polskiego rolnictwa. Propozycje mogą być nadsyłane do 31 stycznia 2017 roku. Na autorów najlepszej pracy czeka nagroda - 30 tysięcy złotych ufundowana przez CKP i Grupę Azoty Puławy.

gość
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

gość
gość (28 listopada 2016 o 16:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jest dobra zmiana i niech tak zostanie. PiS rozgonił bandę i będzie dobrym gospodarzem.
No tak moja banda jest ok, a inna to już musi w mordę dostać. Taki to właśnie elektorat pisowski.
Rozwiń
Gość
Gość (28 listopada 2016 o 13:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba powiadomić kogo trzeba to powinno się wyjaśnic.
Rozwiń
Gość
Gość (28 listopada 2016 o 13:40) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
co z firmą która dbała o trawniki, drogi na terenie ZA i wokół. Goście z dyrekcji pozostanie ta sama a kierownik niech......................
Rozwiń
Gość
Gość (28 listopada 2016 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Utrzymujemy tarnw i inne zakłady grupy azoty
Rozwiń
Gość
Gość (28 listopada 2016 o 07:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Skoro taka dobra zmiana, to skąd taki nagły spadek przychodów Azotów?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!