środa, 21 lutego 2018 r.

Rolnictwo

Wsparcie dla rolników poszkodowanych po klęskach żywiołowych

  Edytuj ten wpis
Autor: (aa)

Wczoraj ruszył nabór wniosków w sprawie pomocy dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk ż
Wczoraj ruszył nabór wniosków w sprawie pomocy dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk ż

Wczoraj ruszył nabór wniosków w sprawie pomocy dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku klęsk żywiołowych. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawać tego typu wsparcie już po raz piąty.

– W dotychczas przeprowadzonych naborach, w 2010 r. i w 2011 r. z pomocy na wznowienie produkcji rolnej skorzystało ok. 4 tys. gospodarstw – wyjaśniają pracownicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. – Warunki ubiegania się o pomoc w tegorocznym naborze nie zmieniły się w porównaniu do tych obowiązujących w poprzednich latach.

Na pomoc mogą liczyć rolnicy, którzy ponieśli straty w wyniku m.in. powodzi, obsunięcie się ziemi, wiosennych przymrozków jak też w sytuacji, kiedy ich uprawy zostały zniszczone w wyniku niskich temperatur czy suszy. Straty poniesione przez rolnika muszą wynosić co najmniej 10 tys. zł w majątku trwałym np. maszynach, budynkach produkcyjnych, sadach czy plantacjach wieloletnich. Wszystko musi być udokumentowane.

Do wniosku do ARiMR powinien być dołączony protokół z oszacowania zakresu i wysokości strat, który sporządza komisja powołana przez wojewodę. Potrzebna jest również opinia wojewody w sprawie zakresu i wysokości start powstałych w gospodarstwie rolnika. Wnioski można składać do 26 listopada tego roku.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!