niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Rolnictwo

Zaklady Tłuszczowe w Bodaczowie wypłacą rolnikom pieniądze, ale...

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 listopada 2011, 17:38
Autor: (aa)

Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie (archiwum)
Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie (archiwum)

Rolnicy, którzy nadal czekają na pieniądze z Zakładów Tłuszczowych w Bodaczowie, otrzymali aneksy do umów. Zakłady obiecują im, że jeśli dobrowolnie rezygnują z odsetek za nieterminową wypłatę, to pieniądze dostaną w ciągu kilku dni.

– Pod koniec ubiegłego tygodnia dostałem do podpisania taki aneks – mówi Krzysztof Szymczyk z podlubelskich Bełżyc, który już kilka miesięcy czeka na pieniądze. – Jeszcze nie zdecydowałem czy go podpiszę. Z tego co piszą, to jeśli to zrobię, zaległe pieniądze zostanę w ciągu kilku dni. Nie ukrywam, że są mi one bardzo potrzebne. Podpisując aneks zrezygnuję jednak z około tysiąca złotych za odsetki.

– Ja nie będę podpisywał żadnych aneksów. Dostałem ich w sumie trzy, bo mam trzy faktury za dostarczony rzepak – dodaje Krzysztof Chodkiewicz ze Strzeszkowic, który też czeka na pieniądze. – Skierowałem sprawę do sądu. 22 listopada uprawomocnił się już wyrok. Na razie czekam, co będzie dalej. Wiem jednak, że niektórzy rolnicy, którzy zawieźli podpisane przez siebie aneksy do Bodaczowa, pieniądze dostali.

Przedstawiciele Krajowego Zrzeszenia Producentów Rzepaku nie są entuzjastycznie nastawieni do propozycji ZT. – Konsultujemy tą sytuację z prawnikami – mówi Szymon Kuczyński, wiceprezes KZPR.

Z przedstawicielami ZT w Bodaczowie nie udało nam się w poniedziałek skontaktować.

Problemy kilku tysięcy plantatorów rzepaku zaczęły się w sierpniu, gdy Zakłady Tłuszczowe w Bodaczowie nie zapłaciły im za dostarczony rzepak. Poszkodowani zaczęli organizować pikiety. Blokowali też drogę. Kwota zaległych należności wynosiła wtedy około 48 mln zł. W międzyczasie część pieniędzy trafiła na konta plantatorów.

W połowie października UOKiK wyraził zgodę na przejecie zakładu przez koncern Glencore Industries The Netherlands.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Oliwer
Piotr K..s
konrad
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Oliwer
Oliwer (14 grudnia 2011 o 19:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drogi Piotrze co mnie obchodzi czy cię natura obdarzyła czy nie z drugiej strony ten komentarz został napisany przez małolata- lepiej się weźcie do nauki zamiast pisać takie głupoty bo będziecie płakać że nauczyciel jest zły czy ktoś ma szczęście.
Rozwiń
Piotr K..s
Piotr K..s (13 grudnia 2011 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Mi tam wypłacają tygodniowo, gdy się dobrze w to zaangażuje.Olej mi w tym, jest bardzo potrzebny . Gdy lokomotywa paruje olej wrze i buzuje Kocham swój duży samochód to nic ze natura nie obdarowała mnie czym innym dużym ważne ze mam duży samochód...
Rozwiń
konrad
konrad (2 grudnia 2011 o 11:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
aneks podpisałem termin 3 -dniowy miną i nadal nic. zwykłe oszustwo. gdzie jest sprawiedliwość w tym kraju
Rozwiń
szymek
szymek (30 listopada 2011 o 10:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wypłacanie pieniędzy tylko tym rolnikom którzy podpisali aneks a nie mają nakazów sądowych to zwykły sabotaż i jest to karane z artykułu 302 KK rolnicy mają nakazy sądowe powinni złożyli doniesienie do prokuratury.

paragraf 1 Kto w razie grożącej mu niewypłacalności lub upadłości nie mogąc zaspokoić wszystkich wierzycieli spłaca lub zabezpiecza tylko niektórych, czym działa na szkodę pozostałych podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat dwóch

paragraf 2 Kto wierzycielowi udziela lub obiecuje udzielić korzyści majątkowej za działanie na szkodę innych wierzycieli w związku z postępowaniem upadłościowym lub zmierzającym do zapobiegnięcia upadłości podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech

paragraf 3 Tej samej karze podlega wierzycie, który w związku z określonym w paragrafie drugim postępowaniem przyjmuje korzyści za działanie na szkodę innych wierzycieli albo takiej korzyści żąda

Cikawe czy prokurator tym razem też odmówi wszczęcia postępowania
Rozwiń
Bobo
Bobo (29 listopada 2011 o 09:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moja rada to udać się do Białej Podlaskiej do Słowa Podlasia może stanie po stronie pokrzywdzonych rolników .
Właściciele ZT w Bodaczowie jako współwłaściciele Słowa P na pewno POmogą .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!