Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

27 grudnia 2016 r.
13:53

Zgoda na wycinkę niepotrzebna, drzewa pod topór

Autor: Zdjęcie autora Daniel Drob
91 43 A A
Spośród 60 senatorów, którzy brali udział w głosowaniu, tylko jeden zagłosował przeciw
Spośród 60 senatorów, którzy brali udział w głosowaniu, tylko jeden zagłosował przeciw

Od 2017 r. właściciel działki nie będzie musiał mieć zgody na wycinkę drzew. Nowe przepisy krytykują ekolodzy, a samorządowcy się cieszą

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Obecnie, gdy właściciel działki chce usunąć drzewo, musi pytać o zgodę urząd miasta lub gminy. Zezwolenie nie jest potrzebne jedynie w przypadku, gdy obwód pnia na wysokości 5 cm nie przekroczy 25 lub, w przypadku topoli, wierzby, kasztanowca zwyczajnego, klonu jesionolistnego i srebrzystego, robinii akacjowej oraz platanu klonolistnego 35 cm.

W świetle nadal obowiązujących przepisów stawki za wycięcie drzew ustalane są przez Ministerstwo Środowiska w rozporządzeniu. Po wejściu w życie nowelizacji, którą przed świętami przegłosował parlament, na wycięcie drzewa lub krzewów nie będą potrzebna żadna zgoda urzędu. Jednocześnie radni samorządu, podejmując stosowną uchwałę, będą mogli decydować o wysokości stawek za wycinkę na terenie przedsiębiorstwa.

Mogą one wynosić maksymalnie 500 zł w przypadku drzew i 200 zł w przypadku krzewów. W przypadku stawek ustalanych w rozporządzeniu ministra środowiska, koszty wycinki były znacznie wyższe. Przykładowo w 2016 r. w przypadku wycięcia drzewa o obwodzie pnia do 25 cm, stawka wynosi 99 zł z groszami za 1 cm.

Spośród 60 senatorów, którzy brali udział w głosowaniu, tylko jeden zagłosował przeciw.

Jak mówi Krzysztof Gorczyca, prezes lubelskiego Towarzystwa dla Natury i Człowieka, zmiany prawa mogą okazać się fatalne w skutkach.

– To jeden z elementów całego systemu ministra Szyszki, który prowadzi do niszczenia przyrody – mówi ekolog. – Tzw. kompensacyjne nasadzenia, już teraz dosyć kulawe, po wejściu w życie nowelizacji staną się kompletną fikcją. Zmiany sprzyjają prywatnym właścicielom działek, ale najwięcej na nich skorzystają deweloperzy. Drastycznie obniżone zostaną stawki za wycięcie. Teraz to będzie maksymalnie 500 zł, a więc realnie zapewne kilkadziesiąt. Dla deweloperów to żadne koszty.

– Rozumiem, że ekolodzy są przeciwni tym zmianom, przyznam jednak niepopularnie, że jestem za tym, aby kwestie wycinania drzew były wyjęte spod decyzyjności samorządu – mówi Mirosław Żydek, wójt Konopnicy, gdzie od początku roku wydano ok. 350 pozwoleń na wycinkę. – Faktem jest, że dzisiejsze kary są niewspółmierne do przewinienia, jak znana historia z rolnikiem, któremu za wycięcie drzew naliczono milionowe kary. Oczywiście, w wielu przypadkach ludzie nie znają granic i mogą ucierpieć cenne drzewa, trzeba uważać, by nie poszło to w stronę samowoli.

Zastrzeżenia do obecnych przepisów ma również Roman Dziura, burmistrz Józefowa.

– Obecnie jest w tym trochę uznaniowości. Jeden pracownik uzna, że drzewo jeszcze pożyje 5 lat, więc po co je wycinać. Drugi, że już jest uschnięte i trzeba je wyciąć – mówi burmistrz Dziura. – My na ogół staramy się nie przeszkadzać, jeśli komuś zależy na wycięciu i spełnia odpowiednie warunki.

Ekolodzy nie zamierzają składać broni. – Będziemy cały czas słać listy do prezydenta. Ludzie w końcu muszą zrozumieć, że drzewa to bardzo ważna infrastruktura, o którą należy dbać, zwłaszcza w miastach – tłumaczy Gorczyca.

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 20:15
Sam sadziłem sam sobie wytnę.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 14:19
mogę robić z moim drzewem co mi sie podoba,z pseudoekologom nic do tego
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 09:00
A jest prosty sposób tylko ze długotrwały , kup randap, odkop na ok 20 d0 30 cm poniżej ziemi , w korzeniach ponawiercaj otwory, zalewaj randapem przez kilka dni, za rok drzewo uschnie i będzie można wyciąć bo zagraża bezpieczeństwu.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 08:46
WOLNOŚĆ w tym dziwnym państwie to tylko frazesy w gębach polityków od lewa do prawa. Tutaj o niczym nie możesz decydować bo nic nie jest Twoje. Chcesz wybudować dom-pozwolenie. Wyciąć stare drzewo-pozwolenie. Postawić płot-pozwolenie. Dobrze że jak chcę wykopać marchewkę to nie muszę mieć pozwolenia. W Stanach nic nikomu do tego co Twoje i to wszystko co na Twojej ziemi i nawet pod nią jest Twoje.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 05:36
lublinianin napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
lublinianin napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
  Super. Kupiliśmy działkę ze starodrzewem. Co wichura to gałęzie leciały, szybę kiedyś spadająca gałąź wybiła. A wyciąć je - droga przez mękę, bo się komuś uwidziło, że te drzewa nikomu nie zagrażają. W końcu po odwołaniu zgodzono się na podcinkę i wycinkę 1 drzewa. Masakra.
Jak kupowaliście działkę to drzew nie było? Kupiliście po to żeby mieć "drogę przez mękę"?
Były. Ale nie sądziliśmy, że będą niebezpieczne. Co byś zrobił jakby podczas kolacji wpadła ci gałąź przez okno??? Łatwo gadać tym co drzew nie mają. Chcesz tak chronić przyrodę, to kup działkę, posadź sobie 10 drzew i pielęgnuj, grab, pilnuj by nikomu krzywdy nie zrobiły, by gałęzie nie spadały na wiejską drogę, nie powodowały niebezpieczeństwa. I naucz się czytać ze zrozumieniem, nie pisałam, że drzwa były męką, męką była walka z przepisami. Wiesz, taki paradoks - jako właściciel odpowiadam za szkody wyrządzone przez spadające gałęzie, wtedy urzędnik jest szybki by wdrażać procedury i karać, ale już pomóc, wydać decyzję o choćby podcince ... o, co to to nie.
Trafiłaś jak kulą w płot-od kilku lat jestem właścicielem działki budowlanej na wsi (teraz zbudowałem już dom w którym mieszkam) i pierwszą rzeczą którą zrobiliśmy po kupnie było posadzenie kilkunastu drzewek-brzóz,sosen,grabów,dęba,bo dzialka to było łyse pole (wcześniej rosło tam po prostu zboże) więc nie do mnie teksty typu "kup działkę,posadź drzewa". Chcesz wyrąbać starodrzew,czyli jak rozumiem drzewa które mogą mieć ponad sto lat???I co zrobisz w tym miejscu?Betonową kostkę?Łatwiej jest ci wyrżnąć drzewa niż podcinać suche gałęzie?
Sorry, dyskusja z tobą jest bez sensu. Pomieszkaj przy chorujących starych, łamiących się klonach, ponaprwiaj dach, oszklij okno, lataj do gminy z tlumaczeniem, ze spałeś jak gałąź spadła na drogę i sąsiad uszkodził samochód, zapłac sąsiadowi za szkodę, wtedy pogadamy. A teksty o kostce zachowaj dla własnych dzieci, nie tobie mnie pouczać.
Sorry, dyskusja z tobą jest bez sensu. Pomieszkaj przy chorujących starych, łamiących się klonach, ponaprwiaj dach, oszklij okno, lataj do gminy z tlumaczeniem, ze spałeś jak gałąź spadła na drogę i sąsiad uszkodził samochód, zapłac sąsiadowi za szkodę, wtedy pogadamy. A teksty o kostce zachowaj dla własnych dzieci, nie tobie mnie pouczać. rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 02:35
Nie wiem na ile, ale wreszcie w tej sprawie zaczyna być normalniej. Wreszcie urzędasy będą mieli mniej do powiedzenia co i kiedy mam posadzić na WŁASNYM podwórku. Wcześniej profilaktycznie wycinałem wszystko na działce, żeby się do mnie nie przypierre deal ał ktoś z urzędu gminy, gdy zechcę wyciąć stare wiśnie i posadzić w to miejsce jabłonie albo dęby. I te idiotyczne stawki wykończające finasowo nieopatrznego "drwala" - to był horror - gorzej niż za komuny. Teraz rzeczywiście mogę odetchnąć i zamierzam dokonać nowych nasadzeń drzew owocowych i nieowocowych na terenie mojej posesji. Nawiedzonym ekologom (brzydzę się "ekologami-terrorystami") przyznam rację tylko wówczas, jeśli byłyby masowo wycinane drzewa na terenach miast i zastępowane "betonową pustynią". Natomiast na terenach gmin wiejskich (zwłaszcza z dużym odsetkiem powierzchni zalesionych) cały dotychczasowy system pozbawiał kompletnie właściciela kontroli na swoją własnością.
Nie wiem na ile, ale wreszcie w tej sprawie zaczyna być normalniej. Wreszcie urzędasy będą mieli mniej do powiedzenia co i kiedy mam posadzić na WŁASNYM podwórku. Wcześniej profilaktycznie wycinałem wszystko na działce, żeby się do mnie nie przypierre deal ał ktoś z urzędu gminy, gdy zechcę wyciąć stare wiśnie i posadzić w to miejsce jabłonie albo dęby. I te idiotyczne stawki wykończające finasowo nieopatrznego "drwala" - to był horror - gorzej niż za komuny. Teraz rzeczywiście mogę odetchnąć i zamierzam dokonać nowych nasadzeń dr... rozwiń
Avatar
były sympatyk PiS / 27 grudnia 2016 o 21:17
Głupota PiS jest powalająca. Ze skrajności w skrajność.
Avatar
gość / 27 grudnia 2016 o 20:42
barany napisał:
precz z idiotami co wprowadzili tą ustawę, moja działka i spieprzać od niej, bo inaczej wezmę pistoleta tak jak w ameryce i będę strzelać.
Buahahahaaa... Możesz sobie strzelić w dudę z korkowca!
Avatar
barany / 27 grudnia 2016 o 20:38
precz z idiotami co wprowadzili tą ustawę, moja działka i spieprzać od niej, bo inaczej wezmę pistoleta tak jak w ameryce i będę strzelać.
Avatar
gerr1 / 27 grudnia 2016 o 20:35
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
gerr- to typowa wieśniacka mentalność - wszystko wyciąć, zniszczyć i tylko trawnik przystrzyzony na 5 cm. Dlatego stare przepisy, chroniące drzewa były dobre.
wuja dobre, moja działka i powinnam miećc możliwość robić z nią co chcę, do tego własnie jak był zakaz to wycinałam każdyy krzaczek co by nie urósł większy ponieważ na samą myśl ,że wnuki musiałyby mieszkać pod mostem z powodu niemożności wycięcia drzewa i postawienia sobie domu. Do czasu zakazu bardzo uwielbiałam zieleń, sadziła dużo drzewek ipt. ponieważ jak były uciązliwe czy z powodu np. stawiaia garazu wycinałam, ale robiłam naszdzenia w innym miekscu. A obecnie na samą myśl, że musiałam iść do jaśnie państwa urzędnika i z głupią miną prosić o pozwolenie wycinałam wszystko, właśnie w tym czasie miałam tylko trawkę  5 cm. Bo ja nie jestem przygłupem który aby pielęgnować swoją działkę kłania sie przed byle idiotą wydającym tak głupie przepisy.
wuja dobre, moja działka i powinnam miećc możliwość robić z nią co chcę, do tego własnie jak był zakaz to wycinałam każdyy krzaczek co by nie urósł większy ponieważ na samą myśl ,że wnuki musiałyby mieszkać pod mostem z powodu niemożności wycięcia drzewa i postawienia sobie domu. Do czasu zakazu bardzo uwielbiałam zieleń, sadziła dużo drzewek ipt. ponieważ jak były uciązliwe czy z powodu np. stawiaia garazu wycinałam, ale robiłam naszdzenia w innym miekscu. A obecnie na samą myśl, że musiałam iść do jaśnie państwa urzędnika i ... rozwiń
Avatar
Gość / 4 stycznia 2017 o 20:15
Sam sadziłem sam sobie wytnę.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 14:19
mogę robić z moim drzewem co mi sie podoba,z pseudoekologom nic do tego
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 09:00
A jest prosty sposób tylko ze długotrwały , kup randap, odkop na ok 20 d0 30 cm poniżej ziemi , w korzeniach ponawiercaj otwory, zalewaj randapem przez kilka dni, za rok drzewo uschnie i będzie można wyciąć bo zagraża bezpieczeństwu.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 08:46
WOLNOŚĆ w tym dziwnym państwie to tylko frazesy w gębach polityków od lewa do prawa. Tutaj o niczym nie możesz decydować bo nic nie jest Twoje. Chcesz wybudować dom-pozwolenie. Wyciąć stare drzewo-pozwolenie. Postawić płot-pozwolenie. Dobrze że jak chcę wykopać marchewkę to nie muszę mieć pozwolenia. W Stanach nic nikomu do tego co Twoje i to wszystko co na Twojej ziemi i nawet pod nią jest Twoje.
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 05:36
lublinianin napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
lublinianin napisał:
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
  Super. Kupiliśmy działkę ze starodrzewem. Co wichura to gałęzie leciały, szybę kiedyś spadająca gałąź wybiła. A wyciąć je - droga przez mękę, bo się komuś uwidziło, że te drzewa nikomu nie zagrażają. W końcu po odwołaniu zgodzono się na podcinkę i wycinkę 1 drzewa. Masakra.
Jak kupowaliście działkę to drzew nie było? Kupiliście po to żeby mieć "drogę przez mękę"?
Były. Ale nie sądziliśmy, że będą niebezpieczne. Co byś zrobił jakby podczas kolacji wpadła ci gałąź przez okno??? Łatwo gadać tym co drzew nie mają. Chcesz tak chronić przyrodę, to kup działkę, posadź sobie 10 drzew i pielęgnuj, grab, pilnuj by nikomu krzywdy nie zrobiły, by gałęzie nie spadały na wiejską drogę, nie powodowały niebezpieczeństwa. I naucz się czytać ze zrozumieniem, nie pisałam, że drzwa były męką, męką była walka z przepisami. Wiesz, taki paradoks - jako właściciel odpowiadam za szkody wyrządzone przez spadające gałęzie, wtedy urzędnik jest szybki by wdrażać procedury i karać, ale już pomóc, wydać decyzję o choćby podcince ... o, co to to nie.
Trafiłaś jak kulą w płot-od kilku lat jestem właścicielem działki budowlanej na wsi (teraz zbudowałem już dom w którym mieszkam) i pierwszą rzeczą którą zrobiliśmy po kupnie było posadzenie kilkunastu drzewek-brzóz,sosen,grabów,dęba,bo dzialka to było łyse pole (wcześniej rosło tam po prostu zboże) więc nie do mnie teksty typu "kup działkę,posadź drzewa". Chcesz wyrąbać starodrzew,czyli jak rozumiem drzewa które mogą mieć ponad sto lat???I co zrobisz w tym miejscu?Betonową kostkę?Łatwiej jest ci wyrżnąć drzewa niż podcinać suche gałęzie?
Sorry, dyskusja z tobą jest bez sensu. Pomieszkaj przy chorujących starych, łamiących się klonach, ponaprwiaj dach, oszklij okno, lataj do gminy z tlumaczeniem, ze spałeś jak gałąź spadła na drogę i sąsiad uszkodził samochód, zapłac sąsiadowi za szkodę, wtedy pogadamy. A teksty o kostce zachowaj dla własnych dzieci, nie tobie mnie pouczać.
Sorry, dyskusja z tobą jest bez sensu. Pomieszkaj przy chorujących starych, łamiących się klonach, ponaprwiaj dach, oszklij okno, lataj do gminy z tlumaczeniem, ze spałeś jak gałąź spadła na drogę i sąsiad uszkodził samochód, zapłac sąsiadowi za szkodę, wtedy pogadamy. A teksty o kostce zachowaj dla własnych dzieci, nie tobie mnie pouczać. rozwiń
Avatar
Gość / 28 grudnia 2016 o 02:35
Nie wiem na ile, ale wreszcie w tej sprawie zaczyna być normalniej. Wreszcie urzędasy będą mieli mniej do powiedzenia co i kiedy mam posadzić na WŁASNYM podwórku. Wcześniej profilaktycznie wycinałem wszystko na działce, żeby się do mnie nie przypierre deal ał ktoś z urzędu gminy, gdy zechcę wyciąć stare wiśnie i posadzić w to miejsce jabłonie albo dęby. I te idiotyczne stawki wykończające finasowo nieopatrznego "drwala" - to był horror - gorzej niż za komuny. Teraz rzeczywiście mogę odetchnąć i zamierzam dokonać nowych nasadzeń drzew owocowych i nieowocowych na terenie mojej posesji. Nawiedzonym ekologom (brzydzę się "ekologami-terrorystami") przyznam rację tylko wówczas, jeśli byłyby masowo wycinane drzewa na terenach miast i zastępowane "betonową pustynią". Natomiast na terenach gmin wiejskich (zwłaszcza z dużym odsetkiem powierzchni zalesionych) cały dotychczasowy system pozbawiał kompletnie właściciela kontroli na swoją własnością.
Nie wiem na ile, ale wreszcie w tej sprawie zaczyna być normalniej. Wreszcie urzędasy będą mieli mniej do powiedzenia co i kiedy mam posadzić na WŁASNYM podwórku. Wcześniej profilaktycznie wycinałem wszystko na działce, żeby się do mnie nie przypierre deal ał ktoś z urzędu gminy, gdy zechcę wyciąć stare wiśnie i posadzić w to miejsce jabłonie albo dęby. I te idiotyczne stawki wykończające finasowo nieopatrznego "drwala" - to był horror - gorzej niż za komuny. Teraz rzeczywiście mogę odetchnąć i zamierzam dokonać nowych nasadzeń dr... rozwiń
Avatar
były sympatyk PiS / 27 grudnia 2016 o 21:17
Głupota PiS jest powalająca. Ze skrajności w skrajność.
Avatar
gość / 27 grudnia 2016 o 20:42
barany napisał:
precz z idiotami co wprowadzili tą ustawę, moja działka i spieprzać od niej, bo inaczej wezmę pistoleta tak jak w ameryce i będę strzelać.
Buahahahaaa... Możesz sobie strzelić w dudę z korkowca!
Avatar
barany / 27 grudnia 2016 o 20:38
precz z idiotami co wprowadzili tą ustawę, moja działka i spieprzać od niej, bo inaczej wezmę pistoleta tak jak w ameryce i będę strzelać.
Avatar
gerr1 / 27 grudnia 2016 o 20:35
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
gerr- to typowa wieśniacka mentalność - wszystko wyciąć, zniszczyć i tylko trawnik przystrzyzony na 5 cm. Dlatego stare przepisy, chroniące drzewa były dobre.
wuja dobre, moja działka i powinnam miećc możliwość robić z nią co chcę, do tego własnie jak był zakaz to wycinałam każdyy krzaczek co by nie urósł większy ponieważ na samą myśl ,że wnuki musiałyby mieszkać pod mostem z powodu niemożności wycięcia drzewa i postawienia sobie domu. Do czasu zakazu bardzo uwielbiałam zieleń, sadziła dużo drzewek ipt. ponieważ jak były uciązliwe czy z powodu np. stawiaia garazu wycinałam, ale robiłam naszdzenia w innym miekscu. A obecnie na samą myśl, że musiałam iść do jaśnie państwa urzędnika i z głupią miną prosić o pozwolenie wycinałam wszystko, właśnie w tym czasie miałam tylko trawkę  5 cm. Bo ja nie jestem przygłupem który aby pielęgnować swoją działkę kłania sie przed byle idiotą wydającym tak głupie przepisy.
wuja dobre, moja działka i powinnam miećc możliwość robić z nią co chcę, do tego własnie jak był zakaz to wycinałam każdyy krzaczek co by nie urósł większy ponieważ na samą myśl ,że wnuki musiałyby mieszkać pod mostem z powodu niemożności wycięcia drzewa i postawienia sobie domu. Do czasu zakazu bardzo uwielbiałam zieleń, sadziła dużo drzewek ipt. ponieważ jak były uciązliwe czy z powodu np. stawiaia garazu wycinałam, ale robiłam naszdzenia w innym miekscu. A obecnie na samą myśl, że musiałam iść do jaśnie państwa urzędnika i ... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 2

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 28 10

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 0

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 13 3

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 35 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

P.Unity - koncert w Radiu Lublin
22 czerwca 2018, 18:00

P.Unity - koncert w Radiu Lublin 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 19 w Radiu Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi formacja P.Unity.

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę

Krzysztof chciał być żołnierzem, ale miał wypadek i stracił nogę. Kamil pomoże w zbiórce na protezę 3 0

Cztery kraje, 17 miast, 18 dni i blisko 2800 km na rowerze – tak w liczbach wygląda trasa, jaką pokona Kamil Misztal z Lublina, by pomóc niepełnosprawnemu 26-latkowi spełnić jego marzenia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!