sobota, 17 marca 2018 r.

Rozrywka

Dorota Gardias zaśpiewa w duecie z Januszem Palikotem?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 kwietnia 2012, 10:33

Dorota Gardias (Dziennik Wschodni)
Dorota Gardias (Dziennik Wschodni)

Pochodząca z Tomaszowa Lubelskiego pogodynka Dorota Gardias chciałaby zaśpiewać w duecie z Januszem Palikotem. O jej planach i marzeniach dowiemy się z wywiadu udzielonemu portalowi Vokalni.pl, który ruszył dzisiaj o północy.

To portal społecznościowy, którego celem jest rozwój i propagowanie polskiej kultury muzyczno-wokalnej. Ma być pomostem pomiędzy estradą a wykonawcami tzw. małej sceny.

– Stworzyliśmy go dla entuzjastów mikrofonu, sztuki wokalnej, nagrywania i miksowania muzyki w domowych studiach nagrań – mówi mieszkający pod Tomaszowem Lubelskim Roman Maziarczyk, redaktor naczelny pierwszego w naszym regionie i jednego z nielicznych w kraju portalu. Jesteśmy otwarci na współpracę z instytucjami kulturalno-oświatowymi oraz środowiskiem muzycznym naszego regionu i kraju.

Maziarczyk to znana postać w środowisku muzycznym Lubelszczyzny. Jest muzykiem, pedagogiem, kompozytorem, realizatorem dźwięku i liderem popularnego i działającego od ponad 20 lat zespołu Kombinacja. Nie miał najmniejszego problemu w namówieniu na wywiad popularnej pogodynki i modelki, która urodziła się i dorastała w Tomaszowie Lubelskim.

Dorota Gardias była zresztą przez pewien czas wokalistką Kombinacji, w której gra również jej ojciec. Miała 5 lat, gdy pierwszy raz zaśpiewała z Kombinacją na weselu u rodziny. To był pierwszy publiczny występ Doroty Gardias.

Ale nie ostatni. Z wywiadu na vokalni.pl można się dowiedzieć, że pogodynka nagrała z zespołem Manchester materiał na płytę, która jednak nie wyszła. W tej chwili udziela się natomiast w chórze z innymi dziennikarkami: Moniką Richardson, Agatą Młynarską, Olą Kwaśniewską i Dorotą Szelągowską. Jest szansa, że panie zaśpiewają na Vokalni.pl

Dorota Gardias podkreśla, że chętnie by też nagrała piosenkę promującą Tomaszów Lubelski albo Roztocze. Jeżeli miałaby wybierać polityka do duetu, to postawiłaby na Janusza Palikota, krajana z Biłgoraja.

Jak podkreśla redaktor naczelny nowego portalu jest on adresowany nie tylko do artystów i wykonawców różnych scen muzycznych, to ma być z założenia kopalnia wiedzy i informacji dla fanów różnych gatunków muzyki. Dla wszystkich będą pisać fachowcy, którzy zjedli zęby na muzyce.

– Będziemy też promować prawdziwe wokalne perły, nieoszlifowane diamenty, które czekają na odkrycie – mówi Maziarczyk. – Są z nami muzycy z krwi i kości, fachowcy w każdym calu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
natgat 1679
Chełmianin N
ja
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

natgat 1679
natgat 1679 (1 kwietnia 2012 o 17:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
cienka gazeta, cienki tzw. dziennikarz, cienki odbiorca ............wiec na wet na Prima Aprilis nie potraficie sie postarac
Rozwiń
Chełmianin N
Chełmianin N (1 kwietnia 2012 o 13:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Panie Wójtowicz,a gdzie ta muzyczna Lubelszczyzna leży i bądź łaskaw określić jej teren.Napisałem do Waści,że używasz nazwy nie tej maści.Poczytaj stanowisko mądrzejszych od siebie i nie szukaj tego,czego nie ma.Jak Waść ma honor,to niech napisze,że w NAUKĘ i PRAWO nie wierzy.
RADA JĘZYKA POLSKIEGO
PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK
Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011
 
Szanowny Panie,
Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten
powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,
wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy:
Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'),
Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'),
Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych.
Łączę wyrazy szacunku
/-/ dr Katarzyna Kłosińska
Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.
 
KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW 
pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: 
" Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski.
 Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne aaumocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.
Rozwiń
ja
ja (1 kwietnia 2012 o 13:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="4"]Janusz P. i Polskość??? To chyba żart.... No tak, dziś 1 kwietnia.[/size]
Rozwiń
DD
DD (1 kwietnia 2012 o 13:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A kogo to obchodzi ??
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!