wtorek, 20 marca 2018 r.

Rozrywka

Pięć kroków do udanego urlopu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 czerwca 2010, 20:43

Wizja coraz bliższego, wymarzonego wyjazdu na urlop sprawia, że przygotowując się do niego najczęściej nie dopuszczamy myśli o negatywnych scenariuszach.

A problemy – takie jak np. wielogodzinne opóźnienia lotów czy nagłe kłopoty ze zdrowiem – mogą popsuć każdy urlop.

Ostatnie dni przed wyjazdem to zwykle gorączkowy okres kończenia projektów w pracy, wymiany waluty, pakowania czy organizacji opieki nad zwierzętami domowymi. Na liście niezbędnych do załatwienia spraw znaleźć powinny się także wszystkie wspomniane reguły związane z organizacją urlopu.

1. Szlachetne zdrowie
Przed każdym wyjazdem warto rozważyć potrzebę zaszczepienia się, nawet jeśli nie mamy takiego obowiązku. Wykaz zalecanych szczepień znaleźć można m.in. na stronach rządowych (www.msz.gov.pl), jednak najbezpieczniej zasięgnąć porady lekarza.

2. Bez faux pas
Przed każdym wyjazdem niezwykle istotne jest poznanie kultury i miejscowych zwyczajów. Niezbędnym minimum jest zapoznanie się z praktycznymi informacjami na temat kraju, do którego się wybieramy. Niezbędne dane znaleźć można na stronach polskiego MSZ.

3. Dyplomacja przede wszystkim
Strony rządowe udostępniają także aktualny wykaz ambasad i placówek konsularnych. Adres czy numer telefonu polskiego przedstawiciela w kraju, do którego się wybieramy, może przydać się w sytuacjach, kiedy zgubimy lub utracimy paszport czy zostaną nam skradzione pieniądze.

4. Dobre ubezpieczenie zamiast kota w worku
Choroba czy wypadek za granicą może zdarzyć się każdemu. To właśnie z tego powodu niezbędne jest ubezpieczenie turystyczne, które zapewnia pomoc niezależnie od sytuacji i pokrycie kosztów z nią związanych. O tym, czy dana polisa turystyczna jest dobra, świadczy jej zakres i limity świadczeń, do jakich ubezpieczyciel pokrywa koszty.

Kompleksowe ubezpieczenie nie wiąże się z wysokimi kosztami ani nakładami organizacyjnymi – poczucie bezpieczeństwa zyskujemy już za kilka złotych za 1 dzień, a jego zakup zajmuje kilka minut, ponieważ umowę można zawrzeć przez Internet.

5. Sprawny sprzęt
Pojazd, którym zamierzamy się poruszać, musi zostać poddany specjalistycznym badaniom technicznym oraz zaopatrzony w wymagane wyposażenie. W Polsce są to:
• trójkąt ostrzegawczy z homologacją,
• gaśnica
• zapasowy komplet żarówek.
Zalecana jest także apteczka.


Odpowiednia polisa
...powinna zawierać takie elementy jak:
• pokrycie kosztów leczenia i assistance do wysokości co najmniej 80.000 zł,
• ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków na kwotę minimum 10.000 zł,
• ubezpieczenie utraty lub uszkodzenia bagażu oraz ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej z minimalnym limitem 100.000 zł.

Obowiązkowe wyposażenie nie wszędzie jest jednakowe, dlatego przed wyjazdem należy się zapoznać z przepisami obowiązującymi w tym zakresie w kraju, do którego się wybieramy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!