czwartek, 22 lutego 2018 r.

Styl życia - Plotki i ciekawostki

Dzień czystego biurka. Jak zadbać o swoje miejsce pracy?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2013, 08:39

Dziś dzień czystego biurka. Jak zadbać o swoje miejsce pracy?
Dziś dzień czystego biurka. Jak zadbać o swoje miejsce pracy?

Dziś obchodzimy międzynarodowy dzień czystego biurka, który świętowany jest już w 43 krajach na całym świecie. Jak poprawić wydajność w pracy i zadbać o swoje biurko?

Naukowcy udowodnili, że bałagan na naszych biurkach nie pozwala nam się skupić, rozprasza, pozbawia inicjatywy, a także skłania do odkładania spraw na później i spowalnia naszą pracę. Aby zwiększyć wydajność w pracy warto zadbać o miejsce, w którym spędzamy co najmniej 8 godzin w ciągu dnia. Zgodnie z zasadami Feng Shui wszystko co zgromadziło się na naszych biurkach, a nie jest używane blokuje pozytywną energię i uniemożliwia nadejście pozytywnych zmian.

Zatem, aby rok 2013 był pełen sukcesów i dobrej energii warto zacząć od odpowiedniego przygotowania swojego miejsca pracy. Jest kilka prostych, aczkolwiek bardzo pomocnych wskazówek, które pomogą nam zapanować nad bałaganem i utrzymać w czystości nasze biurko.

1. Dokumenty, które otrzymujesz oglądaj tylko raz i załatwiaj sprawę od razu. Wszystkie niepotrzebne papiery wyrzucaj regularnie do kosza.
2. Zadbaj o sprzęt komputerowy. Wyczyść klawiaturę za pomocą sprężonego powietrza, a ekran komputera - specjalnymi ściereczkami czyszczącymi.
3. Zorganizuj swoją pracę. Ułóż dokumenty w specjalnych segregatorach, a akcesoria biurowe w organizerach. Dzięki temu szybciej znajdziesz potrzebne dokumenty i przybory do pracy.
4. Wprowadź do biura domową atmosferę. Przynieś swój ulubiony kubek, czy zdjęcie rodzinne, aby czas spędzony w pracy był bardziej przyjemny, a przestrzeń przyjazna i domowa.
5. Zadbaj o dobre oświetlenie i roślinność przy swoim biurku. Oświetlenie sprawi, że będziemy mniej zmęczeni po całym dniu pracy, a rośliny zapewnią więcej tlenu w zamkniętym pomieszczeniu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje