sobota, 17 marca 2018 r.

Styl życia - Plotki i ciekawostki

Jak niczego nie zapomnieć przed wyjazdem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 17 lipca 2013, 15:00
Autor: PAP Life

Każdy dłuższy wyjazd, to jeszcze dłuższa lista rzeczy do zabrania i spraw do załatwienia. Często można się pogubić podczas przygotowań, jednak jest już na to sposób. Wystarczy wejść do internetu...

Po zalogowaniu na stronę internetową dontforgetyourtoothbrush.com z łatwością można poradzić sobie z przygotowaniami do wyjazdu.

Rozpoczynając załatwianie wszystkich najważniejszych spraw, trzeba najpierw wpisać cel podróży. Do wyboru są niemal wszystkie kraje na świecie. Następnie wpisać trzeba datę podróży, a przed oczami ukaże się nam lista wszystkich czynności, które powinny być wykonane przed wyjazdem. Każdą z nich można odhaczyć po wykonaniu, aby się nie pogubić.

Początkowo, na co najmniej dwa tygodnie przed wyjazdem, ukazuje się lista z ogólnymi informacjami. Turysta, który chciałby przyjechać do Polski otrzyma na początku m.in. takie informacje: wymień pieniądze na obcą walutę, poinformuj swojego ubezpieczyciela, że wyjeżdżasz na dłużej, upewnij się, że masz ważne ubezpieczenie, umów wcześniejsze wizyty u kosmetyczki.

Gdy zostanie tydzień do podróży, turysta otrzyma kolejną listę, na której znajdą się m.in. takie rady jak: wykup roaming, zarezerwuj hotel, kup bilety, sprawdź saldo karty kredytowej, podaj swoje dane kontaktowe dotyczące wyjazdu rodzinie i sąsiadom, nie rób wielkich zakupów spożywczych, aby nic nie zostało w lodówce, gdy twój dom będzie pusty, sprawdź czy masz wszystkie potrzebne leki na receptę.

Kolejna lista, tym razem na dzień przed podróżą, wygląda mniej więcej tak: potwierdź godziny lotów, podlej kwiaty, oznacz swój bagaż, schowaj kosztowne rzeczy w bezpiecznym miejscu, jeżeli są mrozy, spuść wodę z kranów.

Wieczór przed wyjazdem, to jeden z najważniejszych momentów, w których powinno się sprawdzić, czy wszystko jest załatwione. Tak więc strona dontforgetyourtoothbrush.com, informuje, że powinno się wówczas: sprawdzić, czy w lodówce nie ma produktów, które szybko się psują, czy budzik jest nastawiony na właściwą godzinę, jeżeli wyrusza się wcześnie, odłączyć urządzenia elektryczne od prądu.

Ostatnia lista pojawia się w momencie, w którym podróżnik opuszcza dom. Główne punkty tego zestawienia to m.in. sprawdzenie, czy dobrze zamknęło się za sobą drzwi, czy wszystkie okna są zamknięte i czy ogrzewanie jest wyłączone.

Na stronie dontforgetyourtoothbrush.com znajduje się także lista rzeczy, które powinny znaleźć się w walizce, m.in. ubrania, parasolka, ładowarka do telefonu, laptop, gazeta, kosmetyki, buty na każdą pogodę, ręcznik, żel pod prysznic i wreszcie... szczoteczka do zębów.

Na tej stronie internetowej dowiedzieć się można także, jaka będzie pogoda w danym kraju w czasie naszych wakacji.

Na dontforgetyourtoothbrush.com jest także blog, na którym znaleźć można opisy przygód z podróży.(PAP Life)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje