wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Styl życia - Plotki i ciekawostki

Kupiec z Chin oferuje smartfona za owcę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 czerwca 2013, 15:07
Autor: (PAP Life)

 (PAP/EPA)
(PAP/EPA)

Pewien kupiec z zachodnich Chin oferuje sprzęt elektroniczny w zamian za zwierzęta hodowlane. Na przykład za dwie owce oferuje tablet. "Wielu myśli, że komputery są horrendalnie drogie. Chcę im pokazać, że tak nie jest" - mówi Huang Jie.

Klientelą Huanga Jie, kupca z zachodnich Chin, mają być wieśniacy z regionu Sinciang. Jego zdaniem chłopi, którzy sprzedają swoje stada w mieście, dają się oszukiwać nieuczciwym handlarzom. Huang chce im podać pomocną dłoń.

"Mogą wymieniać u mnie zwierzęta na gadżety, a ja potem pomogę im je sprzedać po godziwej cenie. Jeśli będzie wyższa niż wartość produktu, który ode mnie kupili, to zwrócę im różnicę" - mówi dziennikowi "China Daily".

"Wielu myśli, że komputery są horrendalnie drogie. Chcę im pokazać, że tak nie jest" - dodaje 29-letni kupiec.

Huang jeździ więc po wsiach i rozdaje ulotki ze swoją ofertą. Na przykład, za jedną owcę oferuje smartfona, za dwie - tablet, za trzy - komputer stacjonarny, a za cztery - laptop.

Dotychczas Huang Jie nie namówił na transakcję żadnego chłopa. Swoje niepowodzenie tłumaczy tym, że nie wszystkie chińskie wsie obejmuje internet, a działanie jego gadżetów związane jest właśnie z dostępem do sieci.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje