sobota, 24 lutego 2018 r.

Styl życia - Plotki i ciekawostki

Szczęśliwe dzieci wyrastają na bogaczy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 listopada 2012, 15:53

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Beztroskie i radosne dzieciństwo ma wpływ na wiarę w siebie, przebojowość, a w końcu sukces zawodowy i finansowy w późniejszym życiu - twierdzą naukowcy.

Najnowsze badania brytyjskich naukowców dowodzą, że najlepszą inwestycją w dorosłe życie dzieci jest ich szczęście. Ma ono pozytywny wpływ na poziom zadowolenia z życia dzieci i nastolatków, a także wyższe zarobki w przyszłości.

"Bogactwo jest spowodowane po części faktem, że ludzie są szczęśliwi. Zadowoleni z życia, radośni ludzie mają większe szanse na ukończenie dobrych studiów, znalezienie zadawalającej pracy i szybki awans niż osoby osowiałe i markotne" - powiedział główny badacz, dr Jan-Emmanuela De Neve z University College London.

Na powodzenie w dorosłym życiu ma wpływ wiele czynników: edukacja, zdrowie fizyczne, uwarunkowania genetyczna, IQ i poczucie własnej wartości. Jednak zdaniem dr Jan-Emmanuela De Neve oraz profesora Andrew Oswald z Uniwersytetu Warwick szczęście w wieku dziecięcym i szkolnym jest najistotniejsze.

Naukowcy przeanalizowali przypadki rodzeństwa wychowanego w tej samej rodzinie. Ich badania wykazały, że nastolatkowe z pogodnym usposobieniem odnosiły większe sukcesy w szkole i na studiach oraz osiągały wyższy poziom życia niż ich rodzeństwo - zarobki wyższe o 2 tys. dolarów już w wieku 29 lat.

Szczęście ma także wpływ na umiejętności mediacji i dochodzenia do postawionych sobie celów. Ponadto na optymizm i ekstrawertyzm w życiu. "Wyniki te mają istotne znaczenie dla naukowców, decydentów i ogółu społeczeństwa" - podkreśla De Neve, bo jak mówi zwiększony nacisk na dobre samopoczucie, zdrowy i zrównoważony rozwój dzieci i młodzieży ma wpływ na ich aspiracje i finansową przyszłość.(PAP Life)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje