środa, 21 marca 2018 r.

Styl życia - Plotki i ciekawostki

Zakazane imiona - w Nowej Zelandii rodzice wpadają na coraz śmielsze pomysły

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 maja 2013, 08:25
Autor: (PAP Life)

 (sxc.hu)
(sxc.hu)

Niektórzy rodzice w Nowej Zelandii wpadają na bardzo oryginalne imiona dla swoich dzieci. Weryfikuje to jednak urząd, który opublikował właśnie listę zakazanych imion. Znalazły się na niej m.in. Lucyfer czy Justice.

Lista powstała na podstawie zgłoszeń, jakie w ostatnich dwunastu latach wpływały od rodziców.

W Nowej Zelandii prawo jest całkiem inne niż chociażby w Stanach Zjednoczonych dziecko może zostać nazwane dowolnie i nie ma żadnych ograniczeń. Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, jeśli imię zostanie opatentowane. W wyspiarskiej Nowej Zelandii najpierw musi ono zostać zweryfikowane przez urzędników. Jeśli oni dadzą zielone światło, imię dziecka zostaje wpisane do odpowiednich akt.

Od 2001 roku aż sześć razy musieli tłumaczyć rodzicom, że imię Lucyfer jest niedozwolone. Aż 62 dwie pary chciały, by ich potomek nazywał się Justice (z ang. sprawiedliwość). Także wszystkie te imiona, które w jakikolwiek sposób przypominają królewskie korzenie są nieakceptowane. 31 par chciało nazwać swojego syna King (z ang. król), a 28 razy padła propozycja Princess (księżniczka). Na czarnej liście znajdują się również Duke (książę), Knight (rycerz), Lady (panienka), Bishop (biskup), Lord czy Major.

Jak można przeczytać w przepisach w Nowej Zelandii - imię nie może w żaden sposób obrażać, nie powinno być za długie czy nawiązywać do jakiejkolwiek religii. Dlatego też odrzucono Christ i Messiah. Nie dopuszcza się również imion, które wskazują na nazwę jakiejś firmy czy marki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje