sobota, 17 marca 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

20. rocznica płyty "The Division Bell" Pink Floyd

  Edytuj ten wpis
Dodano: 9 czerwca 2014, 15:03

28 marca 1994 roku grupa Pink Floyd, jedna z największych legend w historii muzyki rockowej, wydała ostatnią, jak się potem miało okazać, studyjną płytę - "The Division Bell".

W 2014 roku minęła 20. rocznica premiery tego albumu. Z tej okazji przygotowano piękny prezent dla fanów w postaci reedycji płyty w wyjątkowej, niezwykle efektownej, kolekcjonerskiej wersji. Na której, rzecz jasna, nie brak miłych niespodzianek.

David Gilmour, Nick Mason i Richard Wright, wspomagani przez muzyków sesyjnych, zarejestrowali piosenki na "The Division Bell" w londyńskich Britannia Row Studios (w mniejszej części także w należącym do gitarzysty studiu Astoria). Za produkcję odpowiadał Gilmour oraz Bob Ezrin, współautor brzmienia niezapomnianego koncepcyjnego albumu "The Wall".

David Gilmour tak wspominał pracę nad albumem: - Przez mniej więcej dwa tygodnie po prostu improwizowaliśmy. Takie pogrywanie i zaczynanie pracy od samego początku było ekscytujące. W końcu ruszyliśmy mocno do przodu i cały proces przebiegł bez zakłóceń. Album jest efektem współpracy nas wszystkich i dlatego jest taki spójny.

Większość tekstów na płytę wraz z Davidem Gimourem napisała jego małżonka, Polly Samson. Krążek przyniósł parę cudownych piosenek, jak "Take It Back", "What Do You Want From Me", czy "High Hopes". Na całym świecie rozszedł się w ponad 12 mln egzemplarzy.

Album "The Division Bell" w 10 krajach dotarł do pierwszego miejsca notowań, w tym w Wielkiej Brytanii i USA (tu pozostał na szczycie przez cztery tygodnie). Spektakularne światowe tournée promujące płytę zakończyło się w październiku 1994 roku w Anglii i było ostatnim w historii Pink Floyd. Jego pokłosiem było niezwykle efektowne koncertowe wydawnictwo "Pulse". Później zespół wystąpił tylko raz, za to z Rogerem Watersem, w 2005 roku podczas koncertu "Live 8" w Londynie, w Hyde Parku.

The Division Bell – 20th Anniversary Box Set

"The Division Bell - 20th Anniversary Box Set" ukaże się 30 czerwca 2014 roku w formie kolekcjonerskiego boxu. W pudełku są m.in. trzy wydawnictwa winylowe, kolorowe lub przezroczyste, dysk Blu-ray z premierowym klipem do "Marooned", pięć przepięknych kolekcjonerskich grafik, a także miks albumu w systemie 5.1 audio, wykonany przez inżyniera dźwięku Andy'ego Jacksona.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: muzyka
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje