niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

Abel Korzeniowski z nagrodą na gali World Soundtrack Awards

  Edytuj ten wpis
Autor: PAP Life

Abel Korzeniowski (EPA/PAUL BUCK)
Abel Korzeniowski (EPA/PAUL BUCK)

Pochodzący z Krakowa kompozytor Abel Korzeniowski został nagrodzony podczas gali World Soundtrack Awards. Artysta otrzymał specjalną nagrodę publiczności.

Abel Korzeniowski został wyróżniony podczas 12. ceremonii rozdania World Soundtrack Awards, która odbyła się 20 października w Bijloke Concert Hall w belgijskim mieście Ghent. Polak odebrał specjalną nagrodę publiczności za muzykę filmową stworzoną do filmu "W.E." w reżyserii Madonny. Korzeniowski nie pojawił się na gali; jego nagrane wcześniej podziękowania wyemitowano na telebimie.

"To był wyjątkowy rok dla muzyki filmowej. Powstało wiele wspaniałych tematów muzycznych" - powiedział artysta i dodał, że siłą napędową dla kompozytorów są wielbiciele kinematografii. Korzeniowski podziękował słuchaczom za wsparcie, jakiego udzielają mu rozmowami o muzyce w internecie, wpisami na Twitterze, Facebooku i rozmaitych forach.

Listę nagrodzonych uzupełniają: Alberto Iglesias za najlepszą ścieżkę dźwiękową roku za muzykę do filmu "Szpieg", Glenn Close za najlepszą piosenkę filmową roku "Lay Your Head Down" z filmu "Albert Nobbs". Kompozytorskim odkryciem roku uznano Briana Byrna za muzykę do wspomnianego obrazu "Albert Nobbs".

Pino Donaggio, nadworny kompozytor Briana De Palmy otrzymał nagrodę za całokształt twórczości. Wyróżniono również orkiestrę Brussels Philharmonic za udział w nagraniu kilkunastu ścieżek dźwiękowych.

Nagrody w uznaniu osiągnięć w dziedzinie muzyki filmowej przyznawane są od roku 2001 i stanowią integralną część Flamandzkiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego. W trzech kategoriach głównych: "Kompozytor muzyki filmowej roku", "Najlepsza muzyka filmowa roku" oraz "Najlepsza piosenka filmowa roku" jurorzy ujmują autorów i ich kompozycje, które niosą ze sobą nie tylko walor czysto artystyczny, ale również prezentują wartość edukacyjną i historyczną.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje