poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

Biuro kryminalne: Dużo prawdy, trochę fikcji

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 stycznia 2013, 11:42
Autor: jotem

 (ID)
(ID)

„Biuro kryminalne” to serial, w którym obok zawodowych aktorów zobaczymy prawdziwych policjantów, techników, lekarzy i adwokatów. Sprawy zaprezentowane w programie bazują na przypadkach z życia, a całość została nakręcona, aby jak najbardziej przypominać produkcje dokumentalne.

Policja odnajduje zwłoki modelki Karoliny Kwiatkowskiej. Bezpośrednią przyczyną śmierci dziewczyny było uduszenie. Ponadto na jej ciele prowadzący sprawę komisarze zauważają dziwne znaki, które sprawca wykonał ostrym narzędziem.

Wiele wskazuje na to, że Karolina mogła paść ofiarą rytualnego mordu. Jeden z tropów prowadzi do muzyka me-talowej kapeli i zarazem satanisty, którego numer telefonu dziewczyna zapisała na lustrze szminką.

Czy jednak ślad ten nie jest zbyt oczywisty? A może w zabójstwo zamieszana jest zazdrosna o sukcesy Karoliny jej siostra Dorota, również model-ka? W śledztwie pojawia się też postać pewnego chirurga plastycznego, z którym ofiara miała płomienny romans. Aby ustalić kto zabił będzie trzeba poświęcić wiele godzin na szczegółowe śledztwo.

To tylko jedna z wielu zawiłych zagadek, z którymi muszą zmierzyć się bohaterowie serialu „Biuro kryminalne” – policjanci Ewa Kalina, Marek Orlicki, Malak, Król, a także pomagająca im patolog dr Rawicz. Oprócz dynamicznych i widowiskowych scen pościgów i zatrzymań, w serialu pokazana jest także żmudna praca „dochodzeniowców”.

Wypełniają ją długie godziny spędzone na analizie opasłych tomów akt, udział w wizjach lokalnych, czynności sprawdzające czy przesłuchania świadków i podejrzanych. Premiera serialu w poniedziałek 7 stycznia o godzinie 20 na kanale ID.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje