poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

Burn Selector Festival 2013. Zagrają James Blake, Archive i Jessie Ware

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 kwietnia 2013, 15:59

Jessie Ware (James Moriarty / mat. prasowe)
Jessie Ware (James Moriarty / mat. prasowe)

James Blake, Archive i Jessie Ware kolejnymi wykonawcami Burn Selector Festival 2013 w Warszawie. Impreza odbędzie się w dniach 6-7 września 2013.

James Blake

James Blake wydał właśnie swój drugi studyjny album zatytułowany "Overgrown”. Ale przez ponad dwa lata, które minęły od premiery debiutanckiego "James Blake”, artysta nie dał o sobie zapomnieć. Intensywnie koncertował, wydawał single i EPki, czasem pod innymi pseudonimami i przede wszystkim zróżnicowane stylistycznie. Wszystkie ruchy zdawały się przygotować zarówno samego artystę, jak i publiczność, na tę drugą płytę, która, jak sam przyznał, miała być "prawdziwie jego”. Skomponowana i wyprodukowana w całości przez Blake'a "Overgrown” tylko w dwóch momentach wspiera się innymi postaciami – Brianem Eno i raperem RZA. Blake ucieka od jednoznacznych klasyfikacji gatunkowych, w części utworów kładzie większy nacisk na produkcji, w innych wydaje się skupiać na swoich coraz lepszych możliwościach wokalnych.

Jessie Ware

Jessie Ware swoją karierę zaczynała u boku Jacka Peñate i SBTRKT'a. Szybko zdecydowała się na solową karierę, zmyślnie poruszając się na styku elektroniki, r'n'b i nowoczesnego popu. Kompozycje zapewniali jej najzdolniejsi młodzi producenci z Julio Bashmorem na czele. Muzyka Jessie Ware ma jeszcze jedną, niecodzienną jak na te czasy cechę – łączy pokolenia – zarówno te zakochane w głosie Sade, jak i te, dla których historia kobiecego popu zaczyna się na debiutanckiej płycie Robyn. Jessie Ware wystąpiła już rok temu na festiwalu Open'er. Już po tym występie przyszedł doskonały album "Devotion”, za który artystka odebrała złotą płytę. Polska była pierwszym krajem, w którym "Devotion” doczekało się takiego wyróżnienia.

Archive

Świętujący w przyszłym roku dwudziestolecie powstania, od blisko dekady jest jednym z najpopularniejszych w naszym kraju. Wszystko za sprawą singla "Again” pochodzącego z trzeciego studyjnego wydawnictwa grupy – "You All Look the Same To Me”. Utwór przez ponad rok utrzymywał się na polskich listach przebojów, co przyniosło Archive gigantyczną popularność, większą nawet niż w ich rodzimej Wielkiej Brytanii. Polska ekspansja Archive przypadła na moment stylistycznej zmiany w muzyce zespołu. Formacja odchodziła od trip-hopu i elektroniki na rzecz rocka progresywnego i psychodelii, czego zresztą dowodem była 16-minutowa wersja "Again”. Kolejne albumy, zwłaszcza "Lights” i "Controlling Crowds” potwierdzały słuszność obranej drogi, bo mimo zmian w składzie, formacja świetnie radziła sobie na listach sprzedaży, zdobywając pozytywne recenzje. Ostatnie dokonania Archive są kolejnym "początkiem” dla londyńskiego zespołu. Nowa wytwórnia, nowi współpracownicy i nowy album. Wydany w sierpniu "With Us Until You're Dead” uzupełnia ośmioalbumową dyskografię Archive, przynosząc kolejną porcję muzyki, która w Polsce znalazła tysiące fanów i którą na żywo usłyszymy we wrześniu w Warszawie.

Burn Selector Festival 2013 - bilety już w sprzedaży

Karnet dwudniowy: 245 zł
Bilet jednodniowy: 155 zł
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje