poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

Coke Live Music Festival 2013: Franz Ferdinand i Biffy Clyro kolejnymi artystami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 kwietnia 2013, 14:26

Franz Ferdinand wystąpi na Coke Live Music Festival 2013 (Shokoishikawa)
Franz Ferdinand wystąpi na Coke Live Music Festival 2013 (Shokoishikawa)

Line-up Coke Live Music Festival 2013 zapowiada się coraz ciekawiej. Do Florence and The Machine dołączyły właśnie Franz Ferdinand i Biffy Clyro.

Franz Ferdinand

Każdy występ tego zespołu mogłyby wypełnić właściwie same przeboje. Po trzech płytach, publiczność ma tyle koncertowych faworytów, że Franz Ferdinand nie musieliby nagrywać już kolejnego albumu. Ale ten pojawi się już wkrótce, a w sierpniu usłyszymy go na żywo, bo Franz Ferdinand właśnie zostali headlinerami Coke Live Music Festival.

Wszystko zaczęło się osiem lat temu od singla "Take Me Out”. Zawierający go album "Franz Ferdinand”, wydany na początku 2004 roku, osiągnął szczyt wielu muzycznych podsumowań roku, zgarnął Mercury Music Prize a grupie przyniósł Brit Award dla najlepszego zespołu. Kolejne single: "Michael”, This Fire” i "The Dark Of The Matinée” pozwoliły wypełnić czas oczekiwania na kolejny album, który ukazał się stosunkowo szybko – jesienią 2005 roku. Płyta "You Could Have It So Much Better” była kontynuacją wątków podjętych na debiucie i pomogła Franz Ferdinand osiągnąć gwiazdorski status na wielu festiwalach.

Wydany na początku 2009 roku album "Tonight: Franz Ferdinand” to kompozycje oparte przede wszystkim na brzmieniu syntezatorów. Były mocniejsze i znacząco różniły się od tych z poprzednich płyt. Na płycie znalazły się przeboje: "No You Girls”, "What She Came For” i "Can't Stop Feeling”, często łączony podczas koncertów z "I Feel Love” Donny Summer.

Od dwóch lat zespół nagrywa czwarty album, nie narzucając sobie żadnych terminów, nie zdradzając, tajemnic dotyczących brzmienia i pomysłów na oczekiwane wydawnictwo. Próbkę nowego materiału dostajemy już od połowy ubiegłego roku, kiedy to zespół zagrał na kilku letnich festiwalach. W sumie podczas różnych występów Franz Ferdinand zaprezentowali 10 zupełnie nowych kompozycji – ostatnie dwie w marcu w rodzinnym Glasgow.

Biffy Clyro

Istniejąca od 1995 roku formacja Biffy Clyro to doskonały przykład grupy, która wytrwale wypracowywała swoją pozycję na scenie muzycznej, z płyty na płytę, z koncertu na koncert, budując coraz liczniejszą grupę fanów. Z sześcioma albumami na koncie, w tym wydanym w styczniu "Opposites” – debiut na szczycie listy najchętniej kupowanych płyt w Wielkiej Brytanii, oraz statusem headlinera na kilku europejskich festiwalach, Biffy Clyro jawią się jako jedna z najważniejszych brytyjskich grup rockowych 2013 roku.

Powstali osiemnaście lat temu w szkockim Kilmanrock. Brytyjski standard – piętnastolatkowie z rockowymi ambicjami, małe kluby z niewielką publicznością na koncertach i konsekwencja w dążeniu do zarejestrowania materiału. Potrzeba było pięciu lat, ale cierpliwość została nagrodzona.

Rosnącą popularność zespołu zauważyły duże wytwórnie. W 2006 roku zespół podpisał kontrakt z 14th Floor, częścią Warnera. Pierwszym efektem współpracy był wydany w 2007 roku album "Puzzle”. Dla Biffy Clyro stał się on przepustką do rockowej ekstraklasy. Single "Saturday Superhouse”, "Who's Got a Match”, "Machines”, a przede wszystkim "Living Is a Problem Because Everything Dies” dały płycie status platyny, a zespołowi pozwoliły pojawić się w roli supportu u boku Muse, Queens Of The Stone Age czy Red Hot Chili Peppers.

Bardziej melodyjne oblicze Biffy Clyro zapoczątkowane na “Puzzle” znalazło rozwinięcie na wydanym w 2009 roku albumie “Only Revolutions” oraz tegorocznym "Opposites”. Ta najnowsza płyta, podzielona na dwie części i w sumie trwająca prawie 80 minut, jest pierwszym albumem Szkotów, który dotarł na szczyt UK Top 40, zbierając przy tym entuzjastyczne recenzje.

Coke Live Music Festival 2013 - zespoły, bilety

Karnet dwudniowy 245 zł
Karnet dwudniowy z polem namiotowym 275 zł
Bilety jednodniowe 155 zł

Coke Live Music Festival 2013 (line-up)

9.08
Biffy Clyro
Franz Ferdinand

10.08
Florence and The Machine
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje