niedziela, 25 lutego 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

"Django" i "Sesje" od piątku w kinach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 stycznia 2013, 16:13
Autor: (PAP Life)

Western "Django" to nowy film Quentina Tarantino (Kadr z Youtube)
Western \"Django\" to nowy film Quentina Tarantino (Kadr z Youtube)

Nowy film Quentina Tarantino "Django", który wyróżniono pięcioma nominacjami do Oscara, komediodramat "Sesje" z Helen Hunt, oraz włoski dramat braci Tavianich "Cezar musi umrzeć", ubiegłoroczny laureat Złotego Niedźwiedzia na Berlinale, trafią w piątek do polskich kin.

Nowy film Quentina Tarantino, western "Django" ("Django Unchained", USA), będzie walczył o tegoroczne Oscary w pięciu kategoriach: najlepszy film, aktor drugoplanowy (Christoph Waltz), zdjęcia, scenariusz oryginalny (Tarantino) i montaż dźwięku. W obsadzie "Django", oprócz Christopha Waltza, są m.in. Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio i Samuel L. Jackson.

Akcja filmu rozgrywa się w Stanach Zjednoczonych dwa lata przed wojną secesyjną. Tytułową rolę, wyzwolonego niewolnika Django, zagrał Jamie Foxx. O losie Django zadecyduje spotkanie z pochodzącym z Niemiec łowcą nagród Kingiem Schultzem (Waltz). Schultz jest na tropie niebezpiecznych braci Brittle i tylko Django może go do nich doprowadzić. Łowca nagród wykupuje więc Django, obiecując, że zwróci mu wolność tuż po schwytaniu braci.

Kiedy Schultz odnajduje braci, dotrzymuje obietnicy i uwalnia Django. Wówczas wspólnie z byłym niewolnikiem zaczyna tropić najbardziej poszukiwanych kryminalistów. Django ma tymczasem swój cel: chce odnaleźć żonę, którą utracił na targu niewolników wiele lat temu. Poszukiwania prowadzone przez Django i Schultza prowadzą ich do Calvina Candie (DiCaprio), właściciela "Candylandu", owianej złą sławą plantacji.Komediodramat "Sesje" ("The Sessions", USA), z Johnem Hawkesem, Helen Hunt i Williamem H. Macym w obsadzie, wyreżyserował Ben Lewin. Bohaterem tej historii jest zbliżający się do czterdziestki, dotknięty paraliżem mężczyzna, który pragnie poznać smak seksu, a w obawie o swoją sprawność wynajmuje terapeutkę. Specjalnością terapeutki jest leczenie zahamowań seksualnych... w praktyce.

Helen Hunt za rolę seksterapeutki w "Sesjach" otrzymała nominację do tegorocznego Oscara w kategorii aktorka drygoplanowa."Fascynujące spotkanie teatru i twardej rzeczywistości" - tak o dramacie "Cezar musi umrzeć" braci Paola i Vittoria Tavianich napisano na łamach magazynu "Hollywood Reporter".

Vittorio Taviani urodził się w 1929 roku, a Paolo w 1931 r.; obaj przyszli na świat w miejscowości San Miniato w Toskanii. "Cezar musi umrzeć" w ich reżyserii to opowieść o grupie więźniów odsiadujących w rzymskim zakładzie karnym wyroki za ciężkie przestępstwa, którzy biorą udział w przygotowaniach do wystawienia "Juliusza Cezara".

Dzięki sztuce Szekspira do mafiosów, morderców i rabusiów powoli dociera prawda o ich czynach. Tematy sztuki "Juliusz Cezar" - przyjaźń, lojalność, spisek, zdrada, pragnienie władzy, zabójstwo - pomagają skazanym odkryć w sobie pokłady skrywanych wcześniej emocji, a także obudzić w sobie świadomość tego, co zrobili.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje