poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

Koncert Foals w Polsce jesienią. Rusza sprzedaż biletów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 marca 2013, 11:09

Foals podczas festiwalu Roskilde. Teraz zagrają też w Polsce (Bill Ebbesen)
Foals podczas festiwalu Roskilde. Teraz zagrają też w Polsce (Bill Ebbesen)

Zespół Foals zagra koncert w Polsce 19 października. Koncert odbędzie się w klubie Stodoła w Warszawie. Sprzedaż biletów rusza już 26 marca.

O wyjątkowości brytyjskiej formacji Foals nie trzeba nikogo przekonywać, a zwłaszcza polskiej publiczności. Własny, rozpoznawalny styl sprawia, że ich popularność stale rośnie. Sprzyja temu najnowszy album, świetnie przyjęty "Holy Fire”. Na mapie jesiennej europejskiej trasy zespołu, promującej ten właśnie album, znajdzie się także Polska. Foals wystąpią w warszawskiej Stodole 19 października 2013.

Na brytyjskiej scenie muzycznej zespół zaistniał w 2007 roku. Wtedy to poznali Davida Sitka, założyciela TV On The Radio, a wynikiem tej współpracy był wydany rok później debiutancki album "Antidotes”. Płyta została entuzjastycznie przyjęta między innymi dzięki takim utworom jak "Red Sox Pugie”, "Two Steps, Twice” czy "Cassius”. Wraz z wydaniem "Antidotes” Foals wyróżnili się z szeregu innych brytyjskich zespołów, stawiających na muzykę oscylująca pomiędzy rockiem, elektroniką i popem. Funkowa gra basu, minimalistyczne, przeplatające się partie gitar i głos Yannisa Phillippakisa nadały im charakterystyczny szlif.

Oczywistym rozwojem wydarzeń byłoby wydanie kolejnej płyty w takim samym klimacie. Stało się jednak inaczej – wydając w 2010 roku album "Total Life Forever” zespół ruszył w innym kierunku - młodzieńcza buńczuczność została zastąpiona bardziej klimatyczną, emocjonalną i melodyjną muzyką, która podkreślona została tekstami dotykającymi tematu nieśmiertelności. Ten właśnie album przywieźli polskiej publiczności na pierwszy koncert w naszym kraju, na Open'er Festival 2011. Na głównej scenie grali do pierwszej krwi, która na szczęście pojawiła się dopiero podczas ostatniej piosenki. Jeden z muzyków grał tak intensywnie, że pokaleczył sobie palce - ale było warto, bo publiczność przyjęła ich entuzjastycznie, przez co Foals uznali ten koncert za jeden z najważniejszych w karierze.

Zespół nadal się rozwijał i poszukiwał swojej formuły. W październiku 2012 roku, Yannis Philippakis Jack Bevan, Jimmy Smith, Walter Gervers i Edwin Congreave ogłosili tytuł kolejnego wydawnictwa, "Holy Fire”. Miesiąc później ujawnili pierwszy singiel z tej płyty, "Inhaler", a wkrótce potem kolejny, "My Number”. "Holy Fire” ukazało się 11 lutego tego roku i zostało znakomicie przyjęte przez publiczność i krytyków. Wpływowy magazyn NME podsumował album: "zespół zrzuca math-rockowe kajdany i przechodzi do pierwszej ligi”, a portal The Line of Best Fit nazwał go po prostu "arcydziełem”.


Koncert Foals w Polsce - bilety

Koncert odbędzie się 19 października 2013 w klubie Stodoła w Warszawie. Bilety kosztują 139 zł. Do nabycia w ALTERSKLEPIE i w punktach sprzedaży sieci Ticketpro od 26 marca, od godz. 10.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje