Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Styl życia - Rozrywka

29 marca 2013 r.
13:10
Edytuj ten wpis

"Kuchenne rewolucje” w Hrubieszowie. Gessler zrobiła demolkę w "Magistracie"

Autor: Zdjęcie autora (pab)
68 19 A A

Przewrócony stół, trzaśnięcie drzwiami i trzęsąca się ze złości Magda Gessler. Tak zakończył się program "Kuchenne rewolucje” w hrubieszowskiej restauracji "Magistrat”. – W telewizji nie pokazano prawdy – komentuje właścicielka restauracji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Magistrat” to kolejna restauracja z województwa lubelskiego, która wzięła udział w programie telewizyjnym kontrowersyjnej kucharki. W czwartek na antenie TVN obejrzeliśmy efekty jej wizyty. Przed rewolucją Magdy Gessler, lokal zajmował się głównie kuchnią domową i cateringiem. Głównym odbiorcą dla restauracji był miejscowy zakład karny.

Gessler odwiedziła Hrubieszów w grudniu. Nie spodobało jej się to, że w karcie dań "Magistratu” jest tak dużo potraw. Obok kuchni polskiej można było tam znaleźć: gyros, pizzę czy chińszczyznę. Większość dań również Gessler nie posmakowała. – Mielone jak w czasie II wojny światowej, ¾ bułki ¼ mięsa – tak oceniła kotlety.

Porządki Magdy Gessler w kuchni polegały m.in. na rozrzucaniu zbędnych jej zdaniem produktów po podłodze. Pojawił się też pomysł na zmiany – restauracja miała zrezygnować z różnorodności i zacząć serwować dania tradycyjne dla tego regionu, czyli np.: pierogi, barszcz, kwas chlebowy. Do pomocy Gessler zaprzęgła panie z koła gospodyń, które nauczyły ekipę restauracji gotować pierogi. Podczas pokazowej kolacji wszystko wyszło idealnie. Jedzenie smakowało gościom, a Gessler zachwycała się zmianami.

Po 6 tygodniach, podczas drugiej wizyty w "Magistracie” było już zgoła inaczej. Wprawdzie restauracja nie świeciła pustkami, to frekwencja nie zrobiła wrażenia na Gessler. Powód? W karcie dań znalazła potrawy typu fast food, których miało tam nie być. Kiedy zamawiała potrawy wymyślone podczas poprzedniej wizyty, okazało się, że restauracja ich już nie serwuje.

Magda Gessler wybuchła. – Macie odwagę, więc za tą odwagę zapłacicie – stwierdziła, po czym wywróciła stół z potrawami i z trzaśnięciem drzwi opuściła "Magistrat”.

– Coś może komuś nie smakować, ale to nie powód, żeby zachowywać się tak niegrzecznie i arogancko – mówi w rozmowie z nami Justyna Tywoniuk.

Restauratorka tłumaczy, że nie żałuje tego, że zgłosiła się do programu. – Teraz niech klienci sami sprawdzą i zobaczą, że telewizja nie zawsze mówi prawdę – mówi Tywoniuk.

Dlaczego w karcie nie było kilku dań proponowanych przez M. Gessler? – To były jej autorskie pomysły. Prosiliśmy o przepisy i do dziś ich nie dostaliśmy – rozkłada ręce właścicielka "Magistratu”.

Dodaje, że dania takie jak pierogi, czy barszcz dalej są serwowane. – Tylko, że na tym nie zarobimy. Do nas przychodzi młodzież, która chce zjeść to, czego nie ma w domu. Od rana sprzedaliśmy już 23 zapiekanki i 7 pizz – mówiła nam w piątek w południe.

Kuchenne rewolucje w Hrubieszowie - zobacz odcinek w \"Magistracie\" (wideo)

Mandat przed wizytą

Czy to brak zmian w restauracji tak zdenerwowało Magdę Gessler? Mieszkańcy Hrubieszowa podejrzewają, że wpływ mogła mieć też przygoda, którą opisywaliśmy w lutym. W drodze na drugą wizytę w "Magistracie” kierowca ekipy Magdy Gessler jechał w terenie zabudowanym z prędkością 192 km/h i wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej policyjne sreberko. – Dostał 500 zł mandatu i 15 punktów karnych – mówiła nam Edyta Krystkowiak z policji w Hrubieszowie.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 07:27
Smacznie, niesmacznie,można samemu sprawdzić , tylko po co uczyć w TV chamstwa, którego mamy i tak w nadmiarze. Brzydko się pani złości p. Magdo. I poniża pani innych. Dla mnie nie do przyjęcia.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 16:05
Popieram Panią Magdę odwiedzam lokale po rewolucjach i jest smacznie i przyjemnie .Też bym się wkurzył ja by zmieniony przepis dania ktoś podpisywał Moim nazwiskiem.
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 20:37
Myślę ,że kierowca pozbył się prawa jazdy.
Avatar
Gość / 25 maja 2016 o 16:11
Tak z ciekawości weszłam na stron e tego lokalu i uśmiałam się po pachy. Weszłam na menu i tam było: Zapiekanka wg M. Gessler... Ja rozumiem że są typy ludzi którzy wiedzą LEPIEJ cóż to niech robią po swojemu. Ale jeśli ta zapiekanka którą ona poleca a sama Magda wypluwa ją w czasie konsumpcji to uważam że właścicielka, kelnerka i cała reszta załogi jest strasznie BEZ SZCZELNA że się promują na panią Magdę... Albo nazwa "MAGDA GESSLER POLECA" hello skoro wyebała stół to chyba raczej nie bardzo poleca. Ja bym się spaliła ze wstydu na miejscu właścicielki która wykorzystała panią Magdę w karcie wbrew jej woli... i kto tu świadczy nieprawdę? Droga właścicielko noga z gazu bo się rozbijesz....
Tak z ciekawości weszłam na stron e tego lokalu i uśmiałam się po pachy. Weszłam na menu i tam było: Zapiekanka wg M. Gessler... Ja rozumiem że są typy ludzi którzy wiedzą LEPIEJ cóż to niech robią po swojemu. Ale jeśli ta zapiekanka którą ona poleca a sama Magda wypluwa ją w czasie konsumpcji to uważam że właścicielka, kelnerka i cała reszta załogi jest strasznie BEZ SZCZELNA że się promują na panią Magdę... Albo nazwa "MAGDA GESSLER POLECA" hello skoro wyebała stół to chyba raczej nie bardzo poleca. Ja bym się spaliła ze wstydu n... rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2016 o 16:01
nie tą, tylko tę, wy *** ***one, ***i redaktorzy pisać nie umieją, ***.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 12:47
Oglądam rewolucje, przede wszystkim po to, aby w moich wojażach po Polsce, zaglądać do lokali po tychże właśnie rewolucjach. Zapisuję miejscowość, nazwę i odwiedzam, jak jestem tylko w tej okolicy. Ze względu na ciekawą kartę dań stworzoną przez Magdę Gesler, zapisałam już w notesie, że odwiedzę i smacznie zjem, po czym, szybko wykreśliłam tę "budkę z chłamem". Smakosz z Gdańska
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 12:21
Przede wszystkim, zamiar, cel Magdy Gessler był taki by ta restauracja promowała regionalną kuchnię.Mieszkam w drugim końcu Polski i chętnie odwiedziłabym taką restaurację gdyby nie właścicielka tejże restauracji - kompletna ignorantka i jak widać przepraszam za określenie mocno ograniczona . Cała praca Magdy Gessler, jej zaangażowanie, współpraca z kołem gospodyń wiejskich - ( notabene prawdziwą skarbnicą wspaniałych smaków ) - to wszytko wzięło w łeb, bo ktoś nie rozumie sensu rewolucji, albo bezczelnie wykorzystuje okazję do promocji serwowanego syfu, który można sprzedawać w budkach koło przystanków. Proponuję tej Pani taką budkę, bo chyba nie nadaje się do prowadzenia tej restauracji. A tak nawiasem mówiąc - restauracja i amerykański syf ? proszę zmienić nazwę na bar. Pozdrawiam Mieszkanka Zachodniopomorskiego.
Przede wszystkim, zamiar, cel Magdy Gessler był taki by ta restauracja promowała regionalną kuchnię.Mieszkam w drugim końcu Polski i chętnie odwiedziłabym taką restaurację gdyby nie właścicielka tejże restauracji - kompletna ignorantka i jak widać przepraszam za określenie mocno ograniczona . Cała praca Magdy Gessler, jej zaangażowanie, współpraca z kołem gospodyń wiejskich - ( notabene prawdziwą skarbnicą wspaniałych smaków ) - to wszytko wzięło w łeb, bo ktoś nie rozumie sensu rewolucji, albo bezczelnie wykorzystuje okazję do promocji ser... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 12:16
Dziś oglądałam powtórkę, nie jestem wielką fanką Gesslerowej ale tu miała rację, nie rozumiem właścicieli którzy wzywają Magdę a potem robią dalej po staremu. Skoro wcześniej licho przędlo to po co to kontynuować? No ale wiadomo, mały remoncik plus reklama w tv oraz zarobek, bo za jeden dzień zdjęciowy każdy uczestnik dostaje 50 zł są widocznie warte zrobienia z siebie kretyna w tv....
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 12:15
myślałem wybrać się do tej restauracji na przepyszne pierogi,ale ta wlascicielka to cwaniara,zrobiła sobie ogólnopolską reklam i olała rewolucję,życzę rychłego upadku tego przybytku,jak nie ma pojęcia o kuchni regionu to niech klepie włoskie picie.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 12:07
Omijajcie ten chłam, głupie baby nie potrafią gotować.
Avatar
Gość / 25 kwietnia 2018 o 07:27
Smacznie, niesmacznie,można samemu sprawdzić , tylko po co uczyć w TV chamstwa, którego mamy i tak w nadmiarze. Brzydko się pani złości p. Magdo. I poniża pani innych. Dla mnie nie do przyjęcia.
Avatar
Gość / 4 stycznia 2018 o 16:05
Popieram Panią Magdę odwiedzam lokale po rewolucjach i jest smacznie i przyjemnie .Też bym się wkurzył ja by zmieniony przepis dania ktoś podpisywał Moim nazwiskiem.
Avatar
Gość / 10 marca 2017 o 20:37
Myślę ,że kierowca pozbył się prawa jazdy.
Avatar
Gość / 25 maja 2016 o 16:11
Tak z ciekawości weszłam na stron e tego lokalu i uśmiałam się po pachy. Weszłam na menu i tam było: Zapiekanka wg M. Gessler... Ja rozumiem że są typy ludzi którzy wiedzą LEPIEJ cóż to niech robią po swojemu. Ale jeśli ta zapiekanka którą ona poleca a sama Magda wypluwa ją w czasie konsumpcji to uważam że właścicielka, kelnerka i cała reszta załogi jest strasznie BEZ SZCZELNA że się promują na panią Magdę... Albo nazwa "MAGDA GESSLER POLECA" hello skoro wyebała stół to chyba raczej nie bardzo poleca. Ja bym się spaliła ze wstydu na miejscu właścicielki która wykorzystała panią Magdę w karcie wbrew jej woli... i kto tu świadczy nieprawdę? Droga właścicielko noga z gazu bo się rozbijesz....
Tak z ciekawości weszłam na stron e tego lokalu i uśmiałam się po pachy. Weszłam na menu i tam było: Zapiekanka wg M. Gessler... Ja rozumiem że są typy ludzi którzy wiedzą LEPIEJ cóż to niech robią po swojemu. Ale jeśli ta zapiekanka którą ona poleca a sama Magda wypluwa ją w czasie konsumpcji to uważam że właścicielka, kelnerka i cała reszta załogi jest strasznie BEZ SZCZELNA że się promują na panią Magdę... Albo nazwa "MAGDA GESSLER POLECA" hello skoro wyebała stół to chyba raczej nie bardzo poleca. Ja bym się spaliła ze wstydu n... rozwiń
Avatar
Gość / 25 maja 2016 o 16:01
nie tą, tylko tę, wy *** ***one, ***i redaktorzy pisać nie umieją, ***.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 12:47
Oglądam rewolucje, przede wszystkim po to, aby w moich wojażach po Polsce, zaglądać do lokali po tychże właśnie rewolucjach. Zapisuję miejscowość, nazwę i odwiedzam, jak jestem tylko w tej okolicy. Ze względu na ciekawą kartę dań stworzoną przez Magdę Gesler, zapisałam już w notesie, że odwiedzę i smacznie zjem, po czym, szybko wykreśliłam tę "budkę z chłamem". Smakosz z Gdańska
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 12:21
Przede wszystkim, zamiar, cel Magdy Gessler był taki by ta restauracja promowała regionalną kuchnię.Mieszkam w drugim końcu Polski i chętnie odwiedziłabym taką restaurację gdyby nie właścicielka tejże restauracji - kompletna ignorantka i jak widać przepraszam za określenie mocno ograniczona . Cała praca Magdy Gessler, jej zaangażowanie, współpraca z kołem gospodyń wiejskich - ( notabene prawdziwą skarbnicą wspaniałych smaków ) - to wszytko wzięło w łeb, bo ktoś nie rozumie sensu rewolucji, albo bezczelnie wykorzystuje okazję do promocji serwowanego syfu, który można sprzedawać w budkach koło przystanków. Proponuję tej Pani taką budkę, bo chyba nie nadaje się do prowadzenia tej restauracji. A tak nawiasem mówiąc - restauracja i amerykański syf ? proszę zmienić nazwę na bar. Pozdrawiam Mieszkanka Zachodniopomorskiego.
Przede wszystkim, zamiar, cel Magdy Gessler był taki by ta restauracja promowała regionalną kuchnię.Mieszkam w drugim końcu Polski i chętnie odwiedziłabym taką restaurację gdyby nie właścicielka tejże restauracji - kompletna ignorantka i jak widać przepraszam za określenie mocno ograniczona . Cała praca Magdy Gessler, jej zaangażowanie, współpraca z kołem gospodyń wiejskich - ( notabene prawdziwą skarbnicą wspaniałych smaków ) - to wszytko wzięło w łeb, bo ktoś nie rozumie sensu rewolucji, albo bezczelnie wykorzystuje okazję do promocji ser... rozwiń
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 12:16
Dziś oglądałam powtórkę, nie jestem wielką fanką Gesslerowej ale tu miała rację, nie rozumiem właścicieli którzy wzywają Magdę a potem robią dalej po staremu. Skoro wcześniej licho przędlo to po co to kontynuować? No ale wiadomo, mały remoncik plus reklama w tv oraz zarobek, bo za jeden dzień zdjęciowy każdy uczestnik dostaje 50 zł są widocznie warte zrobienia z siebie kretyna w tv....
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 12:15
myślałem wybrać się do tej restauracji na przepyszne pierogi,ale ta wlascicielka to cwaniara,zrobiła sobie ogólnopolską reklam i olała rewolucję,życzę rychłego upadku tego przybytku,jak nie ma pojęcia o kuchni regionu to niech klepie włoskie picie.
Avatar
Gość / 2 marca 2016 o 12:07
Omijajcie ten chłam, głupie baby nie potrafią gotować.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 231 50

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.