poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

MediaTory. Marek Niedźwiedzki otrzymał główną nagrodę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 grudnia 2012, 08:34
Autor: (PAP)

Marek Niedźwiecki (R.komorowski)
Marek Niedźwiecki (R.komorowski)

Marek Niedźwiedzki, dziennikarz muzyczny Programu III Polskiego Radia odebrał w sobotę główną nagrodę Plebiscytu MediaTory - statuetkę AuTORytet 2011. Studenci dziennikarstwa z całej Polski wyróżnili go za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy zawodowe.

Wyróżnienie przyznają studenci dziennikarstwa z 18 polskich uczelni. Na karcie do głosowania mogli wpisać nazwisko swojego dziennikarskiego autorytetu. Wcześniej laureatami AuTORytetów byli: Kamil Durczok, Bogdan Rymanowski, Hanna Krall, Wojciech Mann i Monika Olejnik.

- Już wiem dlaczego dostałem tę nagrodę. Po napisaniu książki "Nie wierzę w życie pozaradiowe" jeździłem trochę ze spotkaniami autorskimi i poza Rzeszowem byłem chyba we wszystkich tych miastach - żartował Niedźwiedzki odbierając nagrodę podczas sobotniej gali finałowej plebiscytu w Krakowie. - Ja po prostu lubię radio, nie przepadam za telewizorem - dodał.

Jak mówił, to co go zatrzymało w radiu przez 40 lat to "miłość i pasja”. - Radio jest teatrem wyobraźni, jest cudowną instytucją, wielokrotnie mówiło się, że jest koniec radia, że internet, telewizja je wyprą, ale korki w dużych miastach przytrzymają nas jeszcze trochę przy życiu - żartował Niedźwiedzki.

- To jest takie trochę smutne, że facet prawie 60-letni prowadzi listę dla młodych ludzi, ale na szczęście słuchają ją też ludzie w moim wieku, którzy zarazili się listą w 1982 roku - zaznaczył.

Podczas finałowej gali zostali ogłoszeni laureaci pozostałych ośmiu kategorii. W kategorii TORpeda "za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać” nagrodzono Krzysztofa Berendę z Radia RMF FM, w kategorii NawigaTOR "dla publicystów, dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą” statuetkę otrzymał Konrad Piasecki z Radia RMF FM a w kategorii ReformaTOR "za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem” - akcja Energia Kobiet Gazety Wyborczej.

We wręczonej po raz pierwszy kategorii ObserwaTOR, w której studenci nagradzają "za prawdziwe opowieści z innego – choć często bliskiego nam – świata” statuetkę otrzymał reportażysta pracujący w PAP Wojciech Jagielski za książkę "Wypalanie traw”, w kategorii InicjaTOR, w której studenci honorują dziennikarzy "za to, że pokazują, że można inaczej” - Wojciech Bojanowski z TVN 24 a w kategorii Akumulator "za ładowanie nas pozytywną energią” - Tomasz Zimoch z Polskiego Radia.

Szymon Hołownia został nagrodzony w kategorii ProwokaTOR, przyznawanej "ludziom mediów za odważne decyzje, które dają nam do myślenia”. DetonaTORem "za za publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów” został Tomasz Patora z TVN.

W tym roku studenci zdecydowali nie przyznawać nominacji w kategorii PromoTOR, w której nagradzali za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa, bowiem - według nich - Internet stał się medium równorzędnym z radiem czy telewizją, wiec dziennikarze i projekty internetowe mogą z powodzeniem konkurować w pozostałych kategoriach.

Przyznawane od 2007 r. MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy i ludzi mediów, których działalność w danym roku akademickim uznali za wzorową. W tym roku do głosowania uprawnionych było blisko 10 tysięcy studentów z 18 uczelni w Polsce.

Organizatorami 6. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory, Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej UJ oraz Uniwersytet Jagielloński.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje