czwartek, 22 marca 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

Nicole Kidman jako Grace Kelly w Cannes

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 stycznia 2014, 16:55
Autor: (PAP Life)

Projekcja biograficznego obrazu o Grace Kelly, hollywoodzkiej aktorce, która została księżną Monako otworzy tegoroczny festiwal filmowy w Cannes. W tytułową rolę w "Grace of Monaco" wcieliła się Australijka z Oscarem na koncie - Nicole Kidman.

"Grace of Monaco", film opowiadający historię legendy srebrnego ekranu Grace Kelly, która u szczytu kariery decyduje się wycofać z zawodu, by pełnić obowiązki księżnej Monako u boku swego męża Rainiera III, miał trafić do kin już w listopadzie ub.r. W ostatniej chwili datę premiery przełożono na marzec 2014 roku. Ostatecznie "Grace of Monaco" zostanie zaprezentowany podczas festiwalu filmowego w Cannes. Kontrowersje towarzyszyły powstawaniu "Grace of Monaco", Swój sprzeciw wobec filmowej biografii Grace Kelly i księcia Rainiera III wyraziły ich dzieci. "Naszym zdaniem film nie przedstawia rzetelnie biografii naszej matki, koncentrując się jedynie na wycinku jej życia - niepotrzebnie rozdmuchanym - i zawiera poważne przekłamania historyczne, jak również elementy czystej fikcji" - napisali w oficjalnym oświadczeniu członkowie rodziny książęcej: książę Albert i jego siostry, księżna Karolina Hanowerska i księżna Stefania.

Film w reżyserii Oliviera Dahana z Nicole Kidman i Timem Rothem w rolach głównych skupia się na konflikcie księstwa Monako i Francji w 1962 roku. Według twórców obrazu, Kelly miała odegrać ważną rolę w łagodzeniu sporu między księciem Rainierem III i prezydentem Charlesem de Gaulle'em. Jednym z wątków "Grace of Monaco" jest także małżeński kryzys, jaki przeżywa książęca para. Wybór Cannes jako miejsca premiery filmu "Grace of Monaco" nie jest przypadkowy. To właśnie na canneńskim festiwalu filmowym w 1955 roku aktorka i książę zostali sobie przedstawieni. Rok później byli już małżeństwem.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: kino
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje