piątek, 23 marca 2018 r.

Styl życia - Rozrywka

Polskiego kandydata do Oscara promuje komiks

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 listopada 2012, 19:58

Scena z  filmu "80 milionów"
Scena z filmu \"80 milionów\"

Komiks poświęcony polskiemu kandydatowi do Oscara 2013 w kategorii obraz nieanglojęzyczny, filmowi "80 milionów", ukazał się w USA w dwóch znanych branżowych pismach, "The Hollywood Reporter" i "Variety" - poinformował producent tego filmu, firma Mediabrigade.

Polski Instytut Sztuki Filmowej informuje z kolei, że w poniedziałek odbędzie się oficjalny pokaz "80 milionów" w Los Angeles dla członków amerykańskiej Akademii Filmowej, decydujących o nominacjach do Oscara w kategorii obraz nieanglojęzyczny.

Trzystronicowy komiks pokazuje brawurową akcję podjęcia przez bohaterów filmu "80 milionów" tytułowych pieniędzy tuż przed wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego. Ma przybliżyć Amerykanom wydarzenia ze współczesnej historii Polski i zachęcić członków Akademii do oddania głosu na polską produkcję.

W tygodniku "The Hollywood Reporter" komiks ukazał się w środę, w "Variety" w piątek, w weekendowym wydaniu magazynu - poinformowała PAP Agata Walkosz z wrocławskiej firmy Mediabrigade.

Autorem komiksu jest Kamil "Kurt" Kochański. Kampania promująca "80 milionów", prowadzona przez producenta filmu, a skierowana do członków Akademii wybierających laureatów Oscarów, została dofinansowana przez PISF.

Nominacje do Oscarów 2013 w różnych kategoriach ogłoszone zostaną 10 stycznia. Ceremonia rozdania nagród amerykańskiej Akademii Filmowej, 85. w historii, odbędzie się 24 lutego w Hollywood.

Film "80 milionów" wyreżyserował Waldemar Krzystek. Scenariusz inspirowany jest autentycznymi wydarzeniami, które miały miejsce we Wrocławiu w latach 1980-1982. Bohaterowie są wzorowani na działaczach dolnośląskiej Solidarności - Władysławie Frasyniuku, Józefie Piniorze, Piotrze Bednarzu i Stanisławie Huskowskim.

Film opowiada o sensacyjnej historii pieniędzy należących do dolnośląskiej Solidarności, wypłaconych z banku tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego. W obsadzie są m.in.: Wojciech Solarz, Krzysztof Czeczot, Maciej Makowski i Piotr Głowacki.(PAP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje