czwartek, 22 lutego 2018 r.

Styl życia - Zdrowie i uroda

Szybszy niż szpada. Rozmowa z psychologiem sportu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 marca 2013, 18:18

Andrzej Wójcikiewicz
Andrzej Wójcikiewicz

Rozmowa z Andrzejem Wójcikiewiczem*, trenerem szermierki, psychologiem sportu z Kanady.

• Z zawodu jest Pan?

– Trenerem szermierki po warszawskiej AWF, który przygotowywał reprezentację Danii na olimpiadę w Monachium. W Danii dostałem propozycję pracy z szermierzami Kanady, zajęliśmy 4 miejsce na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1984. W międzyczasie skończyłem w Kanadzie drugi fakultet: psychologię sportu i to jest do dziś mój konik.

• Czego pan uczył szermierzy?

– Z jednej strony rozwijałem technikę, z drugiej pracowałem na szybkością, koncentracją, ważnością, żeby mój zawodnik był szybszy niż szpada przeciwnika. A teraz uczę tego ludzi, pracując z trudnymi emocjami, usuwając blokady, budując ich na nowo.

• O co chodzi z tymi blokadami?

– Prosty przykład. Jak ktoś jest zablokowany na rozwój, sukces i umiejętność zarabiania pieniędzy, to na nic jego talent. Na warsztatach wymazujemy "kod” blokady i wprowadzamy kod sukcesu. Zaznaczam, że to tylko obrazowa metafora. Uczymy, jak wykorzystać intuicję do tego, żeby żyć lepiej, uważniej i bardziej świadomie.

* Andrzej Wójcikiewicz poprowadzi dziś i jutro w Lublinie Kurs Samokontroli Umysłu. Kontakt dla zainteresowanych: tel. 81 533 993 337.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje