środa, 21 lutego 2018 r.

Styl życia

Deskorolki z Łęcznej. Jest pomysł, potrzeba kapitału (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 30 lipca 2013, 19:09
Autor: (p.p.)

Produkcja deskorolek (Materiały firmy More)
Produkcja deskorolek (Materiały firmy More)

Piotr Czyżewski i Karol Golonka chcą produkować najlepsze deskorolki na świecie. Dwóch młodych ludzi z Łęcznej łączy pasję z biznesem.

Od lat bawili się w jazdę na deskach, rolkach czy bmx-ach. To oni byli współtwórcami obecnej formy skate parku w Łęcznej, do którego zjeżdżają skatowcy z całego województwa.

– Z deskami od zawsze był kłopot. Podczas trenowania kolejnych trików po prostu się łamały. Wspólnie z Karolem postanowiliśmy jakoś temu zaradzić. Stąd pomysł na produkcję desek, ale o najwyższej jakości na świecie – mówi Piotr Czyżewski, który jest projektantem nowej linii desek o nazwie "More”.

Na razie zmagają się z brakiem kapitału, choć pierwsze "parapety” już są po testach, a nawet już trafiły do odbiorców. – Nie ukrywamy, że teraz większość zależy od zdobycia kapitału. Pieniądze potrzebne są przede wszystkim na maszyny – dodaje Czyżewski.

Obaj młodzi ludzie mają smykałkę do mechaniki i wzornictwa przemysłowego. Sami wymyślili unikalny kształt deski składającej się z 6, a nie jak zwykle 7, warstw. Sami także skonstruowali i uruchomili specjalną prasę niezbędną do produkcji desek.

– Zdecydowana większość desek dostępnych na polskim rynku pochodzi z USA. My chcemy zdobyć serca polskich deskorolkarzy jakością. Dotychczasowe testy pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość – dodaje Piotr Czyżewski.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje