sobota, 24 lutego 2018 r.

Styl życia

Wielki horoskop na 2015 rok. Co nas czeka?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 stycznia 2015, 21:00

Od kilku dni mamy 2015 rok. Co nas w nim czeka? Jakie decyzje życiowe będziemy musieli podjąć? Czy będzie sprzyjało nam szczęście?

Baran (21 marca – 20 kwietnia)

Styczeń pokaże bardzo przyjazne oblicze i da sporo nadziei na pozytywne zmiany w rozpoczynającym się roku. Ta nadzieja będzie Wam stale towarzyszyć, a pogłębiać ją będzie skłonność do szybkiego oceniania sytuacji i wydawania błyskawicznych ocen.

Problemem okaże się za to niecierpliwość, chęć do bardzo szybkiego uzyskania efektów. Na przełomie wiosny i lata popchnie to Barana do wywierania nacisków na osoby, od których te efekty zależą, co jednak zostanie odebrane jako przesadne panoszenie się i próba rozstawiania innych po kątach.

Trudne do zrozumienia okaże się dla Was to, że inni mogą mieć odmienny tryb działania, nie muszą być wcale tak konsekwentni jak Baran i aż tak trzymać się ustalonego wcześniej postępowania. To ściągnie na Was nieżyczliwe spojrzenia i parę niezbyt przyjemnych słów, choćby takich jak "bufon”. Na krótkich pomrukach niezadowolenia się skończy, bo Baranowi nawet nie przyjdzie do głowy, by się za to śmiertelnie obrażać. Dzięki temu negatywne emocje innych osób bardzo szybko wygasną.

Mało tego: w tym roku zyskacie uznanie kogoś młodszego, kogo życie podsunie Wam, by skorzystał z doświadczenia zawodowego zgromadzonego przez Barana. Z początku nie przypadnie Wam to do gustu, bo Baran nawet w pracach zespołowych potrafi zachowywać się jakby grał w pojedynkę. Szybko jednak spostrzeżecie, że mile łechce to Wasze wrodzone skłonności przywódcze oraz skrywane nieraz ciągoty, by być podziwianym i stawianym za wzór.

Nie wszystkich zapewne to ucieszy, ale dla bardzo wielu wolnych Baranów nadejdzie kres niezależności. Skończy się brylowanie w towarzystwie, kawalerskie imprezy, babskie ploteczki i panieńskie wygłupy. Znajdzie się ktoś, kto wskoczy Wam na grzbiet i ukróci tę beztroskę. W życiu związanych Baranów dominować raczej będzie monotonia, choć nie w najgorszym wydaniu. Niektórzy panowie przed Wielkanocą mogą zadać sobie pytanie: czy aby nie jestem już pantoflarzem?

Byk (21 kwietnia – 20 maja)

Do pierwszych ciepłych dni będzie jeszcze względnie spokojnie. Potem zacznie się coś, co będzie niczym mieszanina turbulencji w samolocie, zakrętów jak na rollercoasterze i wiosennej burzy. Dużo wstrząsów, dużo emocji, mocnych wrażeń, ale wszystko raczej w takiej kombinacji, że gdy kurz opadnie, w pamięci pozostaną barwne, kolorowe slajdy.

Przez parę ciepłych miesięcy nie będziecie wiedzieli, czy to jeszcze Wasze prawdziwe życie, czy to już jakaś telenowela z mocno przeładowanym scenariuszem pełnym wizyt, gości, telefonów z dobrymi wiadomościami, rodzinnych wydarzeń oraz łez w kawiarni. Nie, nie Waszych łez.

Najważniejsze, że w tym roku nie będziecie musieli podejmować żadnych walk i toczyć wojenek o sprawy majątkowe i zasady, których chcielibyście się trzymać. Bardzo podobnie będzie w sprawie pozycji zawodowej, którą ktoś będzie chciał nieco podkopać. Na jaw wyjdzie wtedy to, czym niekoniecznie chcielibyście chwalić się szefom, ale atakujący będzie mieć jeszcze więcej na sumieniu i to on wyjdzie na małostkową żmiję, a Wasz autorytet zanadto nie ucierpi.

W porze krótkich rękawów dogonią wiele Byków mało sympatyczne przemyślenia na temat diety i ćwiczeń. Tylko czy od samych przemyśleń dieta robi się zdrowsza, a siłownia nagle wyrasta na drodze?

Niestety sporo niesnasek z partnerem spowodujecie próbując na siłę forsować swoje zdanie i dzieląc wszystkie potencjalne działania i decyzje na te, które dadzą jakąś korzyść i te, z których nic nie będziecie mieli. Samotne Byki na własnej skórze przekonają się, że nie trzeba od razu wystawiać rogów i być nieufnym wobec kogoś, kto próbuje się zanadto zbliżyć. Ten ktoś da sobie spokój. A planujący małżeństwo być może powinni jeszcze odwlec swoją decyzję, bo dopiero kolejny rok może pokazać, czy związek przetrwa próbę czasu. Prawdziwej miłości rok zwłoki przecież nie zaszkodzi, a co ma się rozpaść, lepiej niech rozpadnie się przed ślubem.

Bliźnięta (21 maja – 21 czerwca)

W pierwszych miesiącach nowego roku przez życie Bliźniąt przewinie się nadspodziewanie dużo ludzi próbujących obsadzić Was w roli słodkiej idiotki, albo gogusia. Stanie się to źródłem irytacji, bo nie jest to rola dla człowieka o otwartym umyśle, krytycznie patrzącego na rzeczywistość, szukającego konfrontacji z poglądami innych ludzi i unikających szablonów. Rok będzie obfitować w różne atrakcje, a wiele przyziemnych zakupów będzie musiało ustąpić miejsca wydatkom na duchowe zachcianki.

W życiu zawodowym nie zawsze da się uciec od monotonii, a to nie bezpieczeństwo socjalne jest dla Bliźniaków najważniejszym owocem pracy. Obfitość pomysłów na spędzenie wolnego czasu skutecznie będzie łagodzić jednak takie rozterki.

A mniej więcej w marcu zaczniecie już powoli obmyślać jakiś niecodzienny pomysł na urodziny.

Nowy rok będzie pełen okazji na nowe aktywności. Warto poeksperymentować, więc nie wahaj się i jeśli masz ochotę polatać balonem, pójść pieszo do Gdańska, albo pobawić się w nurkowanie, zrób to. Nie ryzykuj za to z zakładaniem własnej firmy, bo zorganizowanie i kreatywność to jedno, a twarde realia to drugie. Zainwestowane pieniądze najprawdopodobniej się nie zwrócą, a porażka tylko podetnie Bliźniętom skrzydła. Za duże ryzyko.

Ten rok będzie za to pozytywny pod względem różnych, z pozoru nieistotnych drobiazgów. Małe codzienne sprawy będą układać się na tyle dobrze, że na stałe poprawi to Wam samopoczucie. Wyjątkiem będzie wrzesień, kiedy może nawarstwić się kilka awarii, o ile Bliźnięta nie przejrzą wcześniej tego, co może warto już wymienić.

W sferze uczuć może być bardzo ciekawie, o ile tylko w wirze pomysłów znajdzie się i taki, żeby znaleźć czas na uczucia. W związkach będzie to czas wspólnego i beztroskiego korzystania z uroków życia oraz dającego satysfakcję porozumienia.

Rak (22 czerwca – 22 lipca)

Wyjątkowo sprzyjający czas na wszelkie przedsięwzięcia techniczne, jak choćby remonty, budowy, przeprowadzki. A także na porządki w swoim życiu. Jeśli kiedyś ma wyjść zerwanie z nałogiem, to właśnie teraz. Jeśli zakończyć jakiś niewygodny związek, to też właśnie teraz. Im wcześniej, tym lepiej, bo wraz z upływem czasu przygasać będzie zapał do wprowadzania zmian, a po wakacjach przestroicie się już raczej na błogie lenistwo. W razie czego nadrobi się urokiem osobistym, a w związkach, w których urok ten już nieco spowszedniał wydatnie zastępuje go przebiegłość.

Są jednak pewne pułapki, na które w swoich decyzjach będziecie musieli uważać. Ktoś ze znajomych będzie usilnie starał się wpłynąć na Wasze postanowienia, a na takie wpływy jesteście dosyć podatni. Osoba ta będzie starała się wykorzystać zmienność charakteru Raka i w razie niepowodzenia będzie czekać, żeby przypuścić szturm. A jeśli nie przyniesie to pożądanego rezultatu, postara się pozbawić Was motywacji do dalszego działania.

Z tej trudnej konfrontacji możecie stosunkowo łatwo wybrnąć. Wystarczy wziąć głęboki oddech, przemyśleć w ciszy swoje słabe strony i wtedy oczywiste stanie się, że nie warto angażować się w nowe przedsięwzięcie, które nie może być sukcesem. A nawet, jeśli się powiedzie, to nie dzięki Wam, tylko komuś, kto może chcieć zawłaszczyć sobie cały splendor. A przecież i tak nazbyt często ustawiacie się w cieniu.

Jesienią najlepsza dla Raków będzie rola domatora i estety dopieszczającego domowe ognisko. Nie dajcie się tylko ponieść ciągotom do oszczędności. Pamiętajcie, że nie zawsze tani zakup to dobry zakup.

W związkach Raków z drugiej dekady nie będzie układać się najlepiej, bo tu dominować może poczucie zawodu i zniechęcenia. Mimo to ciężko będzie zdobyć się na rozstanie. Pozostałe Raki powinny co pewien czas zaskoczyć drugą połówkę prezentem bez okazji. To świetnie zadziała. A single czekają wspaniałe wakacje.

Lew (23 lipca – 23 sierpnia)

To wyjątkowo dobry rok dla Lwów. Nie oznacza to od razu ciągłej euforii, ale głodne życia Lwy nie przymrą głodem. Także pod materialnym względem, bo po chudszym okresie uda się wreszcie dumniej podnieść głowę i pozwolić sobie na więcej, niż ostatnio. Byle tylko wszystkiego nie przehulać mimo pokus, na które Lwy bywają podatne. Tym razem doświadczenia wyniesione z potyczek z życiem pozostawiły Wam czerwoną lampkę, która od czasu do czasu zapali się pod grzywą, pokusy odskoczą w cień, a mniejszy lub większy grosz trafi do oszczędności. Bez obaw, sknerstwo Wam nie grozi. Wszak kto jak kto, ale Lwy dobrze wiedzą, że król żałujący sobie przyjemności to w istocie żaden władca, a Wy przecież musicie czuć, że rządzicie życiem. Tego uczucia w nowym roku nie zabraknie.
W miłości ciężko będą mieć pary charakternych Lwów, bo raz jedno wyszczerzy kły, raz drugie pokaże pazur i nierzadko będziecie mieć się dość. W związkach z innymi znakami będzie łatwiej, bo tu jakoś łatwiej (choć też pokażecie gorszą stronę) zrozumiecie, że brniecie za daleko.

Lwy bez pary będą wchodzić w ciekawe relacje, czemu sprzyjać nie będzie tylko bardzo wczesna wiosna i późna jesień. I to niezależnie od wieku, krągłości lub ich niedostatku, niekompletnej fryzury czy maskowanych dumą niedoborów samooceny. Ale uwaga! Nawet najbardziej zauroczeni adoratorzy dadzą sobie spokój, jeśli nie dacie im choć trochę wielbić się na ich zasadach. Potraktujcie to jako przestrogę przed własnym zarozumialstwem, ale też sposób na natrętów, bo (nie)stety będzie działać.

W pracy unikniecie klęsk i wpadek. Pojawią się nowe szanse zawodowe, ale w tym roku trzeba będzie patrzeć na nie podejrzliwie. Raczej będzie to lukier, niż syty posiłek i raczej tombak niż złoto. Wyjątek? Dodatkowe zajęcia związane z zainteresowaniami.

I jeszcze jedno: nie żałujcie zwłaszcza podróży. Sami się zdziwicie, jak często będziecie wracać do wspomnień z 2015 r.

Panna (24 sierpnia – 22 września)

Obserwować i wyciągać wnioski? Owszem, można i warto, ale gdzieś jest jeszcze prawdziwe życie, miejsce na spontaniczność, o czym Panny nieraz zdają się zapominać. Rozejrzyjcie się więc wokół, bo tuż obok są ludzie, którzy chcą w wasze życie wnieść sporo świeżości i luzu. Wystarczy się na to otworzyć i dać się ponieść, jakkolwiek by to nie było odmienne od świata poskładanego w kosteczkę i ujętego w schematy. Ten rok będzie obfitował w okazje do wyszumienia się i rozrywki, a szczególnie w szanse na odbycie krótszych wypadów. Tylko dlaczego spora część okazji pozostanie niewykorzystana przez Panny, które będą mogły za to wysłuchiwać w kółko tych samych towarzyskich opowieści "a pamiętasz...?”.

W miłości spokój, który wielu mogłoby uznać za nudę i rutynę, zaś Wam da raczej uczucie stabilizacji w bezpiecznej przystani. Latem związanym Pannom może nieco szybciej zabić serce, a to za sprawą kuszącej życiową świeżością osoby, która pojawi się znienacka. W wewnętrznej rozgrywce fascynacji z lojalnością mocniejsze karty będzie mieć jednak lojalność i sprawy nie zajdą tak daleko, by uderzyły w łeb moralniakiem, ani nawet nie zbliżą się do tego pułapu. To zdarzenie może jednak popchnąć Panny do odnalezienia w swojej stałej drugiej połówce tej samej osoby, co nas samym starcie związku, do czulszych słów i podsycenia namiętności. Ci, którzy nie będą potrzebować do tego pojawienia się owej "świeżej osoby” mają sukces gwarantowany. Pozostali muszą działać tak, by nie wzbudzać podejrzeń, że zagłuszają jakieś poczucie winy, bo przecież o żadnej winie nie można mówić.

To będzie także rok udany w życiu zawodowym. Nie będzie może widowiskowych fajerwerków, nie będzie też awansów, które wiązałyby się za braniem dodatkowej odpowiedzialności. Będzie za to pewna i doceniona przez przełożonych praca. Panny trudniące się wszelkiego rodzaju handlem: pojawi się szansa na zmianę branży. Chwytajcie ją!

Waga (23 września – 23 października)

Wago! Przetrzyj szalki i stań do walki! Decyzje musi podejmować każdy, nieraz szybciej, niż by się chciało. Czasem trzeba uderzyć pięścią w stół, a oprócz grzecznych "ą” i "ę” są też soczyste słowa. Coś w Was wzbiera, coś chce krzyknąć, że już dość, a jednocześnie coś Was hamuje. Kluczem do sprawnego przepłynięcia przez nadchodzący rok będzie właśnie umiejętność szybszego wyrzucenia z siebie tłumionych emocji, których zwłaszcza w ostatnim czasie nazbierało się całkiem sporo.

Cierpliwość ma swoje granice i dopiero, gdy zaczniecie o tym mówić wprost, bez zbędnego silenia się na wyważone opinie poczujecie wyraźną ulgę. W tym roku wyraźnie dostrzeżecie u siebie – dotąd słabo rozwiniętą lub tłumioną – umiejętność powiedzenia komuś wprost, co leży Wam na sercu.

To jeden z głównych powodów tego, że towarzyskie kręgi Wagi już jesienią 2015 r. będą mocno różnić się składem od tych, w których Waga obraca się teraz. Oczyszczenie atmosfery wyjdzie Wam na dobre, a uczucie zażenowania znacznie rzadziej gościć będzie w emocjonalnym jadłospisie. Znaczące miejsce nadal będzie zajmować tu potrzeba akceptacji, a parę odważnych słów – choćbyście się ich bali – może tę akceptację jeszcze pogłębić doprawiając ją głębszym w smaku poważaniem w towarzystwie.

Trudniej będzie Wagom pozostającym w dusznych i toksycznych związkach, bo tu górę może brać potrzeba trwania w takiej relacji i pogoń za czymś, co tak naprawdę jest tylko złudzeniem. Za to spełnione w miłości Wagi mogą przedstawiać obraz tak sielankowy, że dla znajomych wręcz przesłodzony. Tylko to znajomych problem, Wam będzie po prostu dobrze. "Wagi do wzięcia” poznają sporo ciekawych osób, gdzieś wśród nich pojawi się ktoś szczególnie godny zainteresowania.

W życiu zawodowym spodziewajcie się sporych zmian: innego zawodu, innego stanowiska, innej firmy. Tylko na kokosy w tym roku raczej nie można się nastawiać.

Skorpion (24 października – 22 listopada)

Jeszcze przed nadejściem lata humor poprawi Wam niepowtarzalna okazja, żeby uziemić kogoś, kto zasłużył na to jakiś czas temu, a teraz sądzi, że o wszystkim już zapomnieliście. Jest niemal pewne, że odrobinę się w tym zagalopujecie, paląc pewne mosty, ale nie zrobi to na Was większego wrażenia. Choćby dlatego, że rok ten będzie obfitować w wiele zadań do wykonania.

I właśnie tak ten rok się Skorpionom przedstawi: jako zbiór wielu zadań do zrobienia.

Nic tu nie będzie na skróty, niczego nie da się zrobić po łebkach. Krok po kroku będziecie stawiać czoła przeciwnościom, traktując je tylko jako pozycje do wykreślenia z listy. Około połowy roku ktoś z bliskich znajdzie się w sytuacji, w której to właśnie od Skorpiona będzie potrzebował podania pomocnej dłoni, a ten wywiąże się z tego w sposób, który nie pozostanie bez echa i przysporzy opinii kogoś, na kim można polegać. I to mimo, że wiele osób ma o Was nienajlepsze zdanie, przypinając łatkę oschłego w obyciu, a w pracy często też zimnego zamordysty.

Waleczne usposobienie szczególnie mocno da o sobie znać w połowie roku, a wtedy całkiem niepotrzebnie postawicie pewne sprawy na ostrzu noża, ale gorzkie konsekwencje, które mogłyby Was dopaść, szczęśliwie Was ominą, choć przeżyjecie z tego powodu dobrych kilka tygodni w dość stresującej niepewności. Snu z powiek może to nie będzie spędzać, ale co jakiś czas wyrzuty sumienia dyskretnie przypomną tamto wydarzenie. Finałem będzie pojednanie.
W sferze intymnej szczególnie w chłodniejsze miesiące rozgrzewać Was może myśl o poszukiwaniu przygód. Paradoksalnie co pewien czas wybuchać będą w Skorpionach wulkany zazdrości, niekoniecznie uzasadnionej.

Urodzeni w drugiej dekadzie zabłysną w tym roku pomysłowością w pracy i nie pozostanie to niedocenione.

Strzelec (23 listopada – 21 grudnia)

Aż do późnej jesieni Strzelce będą mieć duże pole do popisu, będą mogły wykazać się swoją aktywnością. Nawet te bardziej nieśmiałe jednostki rozpalą w sobie płomień pewności siebie i przekonanie, że to, co jest przeszkodą, tak naprawdę przeszkodą nie jest. Pomoże w tym upór, konsekwencja w dążeniu do celu, choć latem ten rozpęd ustąpi na chwilę miejsca regenerującemu rozleniwieniu. Ale odpoczynek to przecież nic złego.

To będzie bardzo intensywny okres dla prowadzących działalność gospodarczą, wiązać się to będzie jednak nie tylko z dużą liczbą umów, ale też z wielkim nawałem pracy.

Regeneracja sił będzie bardzo ważna, dlatego szczególnie w tym roku nie możecie ulec pokusie spędzenia urlopu byle jak, przed telewizorem, w garażu albo na działce. Urlop to urlop, musicie mocno oderwać się od codziennej rzeczywistości. Co ważne, słowo "codzienność” będzie w tym roku pojęciem bardzo umownym, bo każdy miesiąc będzie przynosił jakieś zmiany i nowe obowiązki. Nie musicie się ich obawiać, bo choć nowych sytuacji będzie bardzo dużo, to w każdej będziecie potrafili się odnaleźć bez najmniejszego problemu. Pochłonie to sporo energii, co nie będzie oznaczać skrajnego wyczerpania, ale dwa tygodnie bez martwienia się tym, co w pracy i w domu to dla Was w tym roku konieczność. Wbijcie to sobie mocno do głowy.

Haczyk tkwi w kontaktach towarzyskich. Zdarzy się Strzelcom wypaplać powierzony im sekret, co niestety nie przejdzie bez echa. W miłości i życiu rodzinnym będzie to czas stabilizacji i zrywania owoców z tego drzewka szczęścia. Samotne Strzelce z pierwszej dekady strzelą w dziesiątkę, nadejdzie dla nich czas wielkich uniesień. Urodzeni w trzeciej dekadzie dostrzegą w końcu zalety kogoś ze swojego otoczenia, kogo wcześniej nie zauważali.

Koziorożec (22 grudnia – 20 stycznia)

Z miesiąca na miesiąc Koziorożce będą małymi krokami stawać się osobami coraz bardziej otwartymi, z czym do tej pory bywał problem. Bo z jednej strony chciałoby się być kimś bardziej towarzyskim, a z drugiej uniemożliwia to jakaś wewnętrzna blokada. Ten rok będzie wymagać skoncentrowania się na swoim własnym "ja” i odbycia poważnej rozmowy z samym sobą. Gorzej będzie z realizacją wniosków, bo pewne przemyślenia starym zwyczajem powędrują na półkę ze sprawami do zrobienia "kiedyś tam” i będą na niej łapać kurz, aż do następnego takiego rachunku.

Im bliżej końca roku, tym rzadziej będziecie uciekać przed pyskatą rzeczywistością w swój własny, wewnętrzny świat. I rzadziej dusza wrażliwca będzie częstować otoczenie dziecięcymi wręcz fochami i foszkami, które nader często stają się Waszym znakiem firmowym. Nie ma lepszego czasu niż ten rok, by spróbować swoich sił w czymś, co do tej pory kusiło, ale wydawało się trochę poza zasięgiem możliwości. Zwłaszcza próby odnalezienia się w pracach twórczych, o ile tylko będą choć trochę przemyślane, są wręcz skazane na powodzenie. Ci, którzy się odważą, poczują wręcz zbawienne skutki tej decyzji.

W miłości lekko nie będzie. Skłonność do poświęceń zmierzy się z wątpliwościami co do własnego szczęścia. Związek wyjdzie z tego jednak obronną ręką, bo obie strony uruchomią zdrowy rozsądek i zdecydują się na ustępstwa, bo mimo rzadszego lub częstszego narzekania, nie wyobrażają sobie rozstania. Dla samotnych Koziorożców nie będzie to rok uniesień i motyli w brzuchu. Ktoś, kto wpadnie Wam w oko i będzie powodować żywsze bicie serca, nie będzie wyrywać się do odwzajemnienia uczuć. Tylko ci, którzy zdecydują się na śmielsze kroki i bardziej czytelne znaki mogą przyciągnąć uwagę i tu wracamy do początku: pozbyć się wewnętrznej blokady i bardziej otworzyć.

Praca? Wciąż nieco poniżej oczekiwań, ale na jakiekolwiek zmiany się nie zanosi.

Wodnik (21 stycznia – 19 lutego)

Chcąc nie chcąc Wodniki staną się powiernikiem czyjegoś trudnego problemu emocjonalnego. Ktoś, kto bardzo Wam ufa zwróci się o poradę życiową w dość zagmatwanej sytuacji, w której nic nie będzie oczywiste. Krok po kroku będziecie uczestniczyć w tych rozterkach, razem rozwikłując ten emocjonalny i bardzo osobisty supeł. Dzięki temu zyskacie czyjąś dozgonną wdzięczność i przyjaźń. A to nie koniec. Po tym, jak nie zważając na maniery i grę pozorów powiecie w towarzyskiej sytuacji kilka gorzkich słów, zrażając do siebie parę osób, zachowanie to zostanie dostrzeżone przez kogoś z otoczenia, kto myśli bardzo podobnie.
Od słowa do słowa okaże się, że znajdziecie bratnią duszę i przyjaciela, na którego można liczyć, nawet dzwoniąc w środku nocy.

W sferze uczuć przez pewien czas będzie nawet zabawnie, gdy ktoś będzie starał się zdobyć wasze względy niezbyt umiejętnie. Was bardziej jednak interesuje intelekt, a pod tym względem amant ani sam nie będzie mieć wiele do zaoferowania, ani nie będzie zainteresowany poznaniem Waszego wnętrza. A tak się z Wami przecież nie rozmawia. Co ciekawe, taka osoba pojawi się zarówno w życiu samotnych Wodników, a w przypadku tych związanych ktoś nieudolnie będzie starał się namówić Was na romans. I po jednych, i po drugich te umizgi spłyną jak woda po kaczce, nie przyprawią o ból serca, a jedynie staną się w przyszłości okazją do opowieści o kimś, komu się wydawało, że coś zwojuje.

Związane Wodniki będą czerpać sporo satysfakcji z dzielenia codzienności z kimś, z kim tworzycie wyjątkowo zgrany intelektualnie tandem.

Ci, którzy liczą na awans, niestety się zawiodą. Bo chociaż umiecie dopasować się do różnych sytuacji, to lawirowanie w sieci międzyludzkich układów, kombinowanie i patrzenie na wszystko przez pryzmat kariery nie jest waszą mocną stroną. Oj, nie jest.

Ryby (20 lutego – 20 marca)

Jak ryba w wodzie będziecie pławić się w kręgu nowych znajomości. W Waszym życiu pojawi się sporo nowych twarzy. Zwłaszcza dla młodszej części będzie to rok pełen imprez, wypadów, domówek, dyskotek i wszelkich innych baletów. A gwiazdy będą sprzyjać wszelkim decyzjom o założeniu bądź powiększeniu rodziny.

Ci, którzy nie są jeszcze zajęci zmienianiem pieluch i wyręczaniem dzieci w odrabianiu prac domowych, będą starali się schwytać wiele srok za jeden ogon, ochoczo biorąc na siebie kolejne obowiązki. Na początku lata może się jednak okazać, że Ryby przeceniły swoje możliwości i jakąś sprawę zawalicie. I choć nie będą to duże klęski, i choć żadnej odpowiedzialności za to nie poniesiecie, to i tak zbyt łatwo zrazicie się tym potknięciem, kompletnie niepotrzebnie.

Szczególną roztropność muszą zachować Ryby zaangażowane w pewne idee, choćby politykę albo działalność społeczną. Jesienią nadejdzie czas, gdy będziecie musiały wnikliwie przyjrzeć się swoim liderom i pomyśleć, czy do tej pory nie byłyście wobec nich nazbyt bezkrytyczne.

Drugi przykry moment nadejdzie w okolicy mikołajek, kiedy ktoś z rodziny nadużyje Waszej skłonności do wybaczania.

Chociaż czasami ciężko zrozumieć o co Wam chodzi, znajdzie się ktoś cierpliwy, kto będzie w stanie Was pokochać, zrozumieć i nadążyć za niełatwym tokiem rozumowania, a jednocześnie będzie w stanie wnieść trochę racjonalnego, trzeźwego spojrzenia na świat. Kogoś, kto zrozumie, że raz będzie mieć do czynienia z niepozorną akwariową welonką, raz z drapieżnym rekinem, a innym razem z kwaśnym od octu śledziem ze słoika. Gdy u waszego boku stanie ktoś o mocnym charakterze z miejsca przystąpicie do snucia dalekosiężnych planów na długie, wspólne lata. Uczuciowych klęsk w tym roku nie musicie się obawiać.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: horoskop
waga
Gość
Gość
(3) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

waga
waga (25 października 2015 o 19:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Jestem bykiem, znam siebie od kiedy pamiętam i wiem jedno, w życiu osobistym nigdy mi się nie wiodło i tak chyba pozostanie, ale samotność sobie cenię, nikt nie przeszkadza mi myśleć

Ja życzę Ci jednak pomyśleć o poukładaniu życia osobistego.Z upływem czasu i samotność zacznie doskwierać.Czasami oszukujemy się mówiąc "jestem sam(a),ale nie jestem samotny(a)...Pustki w sercu nie można wypełnić niczym!
 

Rozwiń
Gość
Gość (25 października 2015 o 02:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jestem bykiem, znam siebie od kiedy pamiętam i wiem jedno, w życiu osobistym nigdy mi się nie wiodło i tak chyba pozostanie, ale samotność sobie cenię, nikt nie przeszkadza mi myśleć
Rozwiń
Gość
Gość (28 czerwca 2015 o 00:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
jestem Rybą i wbrew temu co napisałaś doznałam uczuciowych klęsk i zawodu:((((
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (3)

Pozostałe informacje