wtorek, 23 maja 2017 r.

Rozrywka

Wczoraj sportowcy, dziś akrobaci

Dodano: 20 marca 2010, 20:08

Jako akrobaci Stali Rzeszów, Andrzej Piechota i Tomasz Wlezień zdobywali medale mistrzostw świata i Europy. Dzisiaj występują w najsłynniejszych europejskich cyrkach, klubach, salach teatralnych.

Pierwsze niesportowe pokazy Andrzej Piechota i Tomasz Wlezień dawali, będąc jeszcze akrobatami rzeszowskiej Stali. Źródłem utrzymania akrobatyka stała się dla nich jednak dopiero w 2002 roku, kiedy zakończyli kariery sportowe.

Występują w cyrkach, teatrach, salach koncertowych, kasynach, lokalach organizujących przedstawienia varietes. W branży są już znani i na brak ofert nie narzekają.

- Jeżeli dostajemy propozycję udziału w jakimś show i koncepcja przedstawienia nam odpowiada, podpisujemy kontrakt - mówią rzeszowianie.

Mieli okazję pracować w najlepszych cyrkach świata Roncalli i de Soleil. - To trochę inne cyrki niż te nasze, polskie - tłumaczy Piechota. Zwykle prezentują trzy programy. Są to układy statyczne, nie wykonują salt i tym podobnych powietrznych ewolucji.

Wśród widzów oglądających ich występy nie brakowało gwiazd estrady i polityki. Podziwiali ich m.in. Phil Collins, piosenkarka Norah Jones, a także hiszpańska para królewska - Juan Carlos i królowa Zofia.

Kokosów nie zarabiają, ale na średni poziom życia wystarcza. Dzięki pracy zobaczyli też kawał świata. Swoje umiejętności prezentowali w większości niemieckich, szwajcarskich i włoskich teatrów. Występowali w Hiszpanii i Anglii, w tym również w słynnej londyńskiej sali koncertowej Royal Albert Hall.

Z bardziej egzotycznych państw odwiedzili Liban i Zjednoczone Emiraty Arabskie.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24