piątek, 19 stycznia 2018 r.

Rozrywka

Złote Globy 2018 [wyniki, lista nagrodzonych]. Najlepsze filmy i seriale

Dodano: 8 stycznia 2018, 08:51
Autor: pab

Za nami 75. gala rozdania Złotych Globów. Wielkimi zwycięzcami okazały się film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” i serial „Wielkie kłamstewka”. Produkcje zdobyły po 4 statuetki.

Zawiedziony musiał być Guillermo del Toro, którego „Kształt wody” mimo 7. nominacji otrzymał jedynie 2 statuetki (najlepszy reżyser i najlepsza muzyka). Wśród zdobywców nagrody znaleźli się też: Gary Oldman za „Czas mroku”, James Franco za „Disaster Artist”, Saoirse Ronan za „Lady Bird”, Ewan McGregor za „Fargo”, Elisabeth Moss za „Opowieść podręcznej”.

Gwiazdy w ramach inicjatywy Time’s Up ubrały się całe na czarno, by sprzeciwić się przemocy seksualnej i nierównościom w miejscach pracy.

Złote Globy 2018 - nominacje i zwycięzcy

PRODUKCJE KINOWE

Najlepszy film dramatyczny

Czwarta władza
Dunkierka
Kształt wody
Tamte dni, tamte noce
Trzy billboardy za Ebbing, Missouri

Najlepszy film komediowy lub musical

Disaster Artist
I, Tonya
Król rozrywki
Lady Bird
Uciekaj!

Najlepszy aktor w filmie dramatycznym

Timothée Chalamet – Tamte dni, tamte noce jako Elio Perlman
Daniel Day-Lewis – Nić widmo jako Reynolds Woodcock
Tom Hanks – Czwarta władza jako Ben Bradlee
Gary Oldman – Czas mroku jako Winston Churchill
Denzel Washington – Roman J. Israel, Esq. jako Roman J. Israel

Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym

Jessica Chastain – Gra o wszystko jako Molly Bloom
Sally Hawkins – Kształt wody jako Elisa Esposito
Frances McDormand – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri jako Mildred Hayes
Meryl Streep – Czwarta władza jako Katharine Graham
Michelle Williams – Wszystkie pieniądze świata jako Gail Harris

Najlepszy aktor w filmie komediowym lub musicalu

Steve Carell – Wojna płci jako Robert Larimore Riggs
Ansel Elgort – Baby Driver jako Baby / Miles
James Franco – Disaster Artist jako Tommy Wiseau
Hugh Jackman – Król rozrywki jako P.T. Barnum
Daniel Kaluuya – Uciekaj! jako Chris Washington

Najlepsza aktorka w filmie komediowym lub musicalu

Judi Dench – Powiernik królowej jako Królowa Victoria
Helen Mirren – The Leisure Seeker jako Ella Robina
Margot Robbie – I, Tonya jako Tonya Harding
Saoirse Ronan – Lady Bird jako Christine „Lady Bird” McPherson
Emma Stone – Wojna płci jako Billie Jean King

Najlepszy aktor drugoplanowy

Willem Dafoe – The Florida Project jako Bobby Hicks
Armie Hammer – Tamte dni, tamte noce jako Oliver
Richard Jenkins – Kształt wody jako Giles
Christopher Plummer – Wszystkie pieniądze świata jako Jean Paul Getty
Sam Rockwell – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri jako Jason Dixon

Najlepsza aktorka drugoplanowa

Mary J. Blige – Mudbound jako Florence Jackson
Hong Chau – Pomniejszenie jako Ngoc Lan Tran
Allison Janney – I, Tonya jako LaVona Golden
Laurie Metcalf – Lady Bird jako Marion McPherson
Octavia Spencer – Kształt wody jako Zelda Fuller

Najlepszy reżyser 

Guillermo del Toro – Kształt wody
Martin McDonagh – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Christopher Nolan – Dunkierka
Ridley Scott – Wszystkie pieniądze świata
Steven Spielberg – Czwarta władza

Najlepszy scenariusz

Guillermo del Toro i Vanessa Taylor – Kształt wody
Greta Gerwig – Lady Bird
Liz Hannah & Josh Singer – Czwarta władza
Martin McDonagh – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Aaron Sorkin – Gra o wszystko

Najlepsza muzyka

Carter Burwell – Trzy billboardy za Ebbing, Missouri
Alexandre Desplat – Kształt wody
Jonny Greenwood – Nić widmo
John Williams – Czwarta władza
Hans Zimmer – Dunkierka

Najlepsza piosenka

„Home” (Nick Jonas, Justin Tranter i Nick Monson) – Fernando
„Mighty River” (Raphael Saadiq, Mary J. Blige i Taura Stinson) – Mudbound
„Remember Me” (Kristen Anderson-Lopez i Robert Lopez) – Coco
„The Star” (Mariah Carey i Marc Shaiman) – Pierwsza gwiazdka
„This Is Me” (Benj Pasek i Justin Paul) – Król rozrywki

Najlepszy film animowany

Coco
Dzieciak rządzi
Fernando
The Breadwinner
Twój Vincent

Najlepszy film nieanglojęzyczny

Fantastyczna kobieta (Chile)
Najpierw zabili mojego ojca (Kambodża)
Niemiłość (Rosja)
The Square (Szwecja/Niemcy/Francja)
W ułamku sekundy (Niemcy/Francja)

PRODUKCJE TELEWIZYJNE

Najlepszy serial dramatyczny 

Gra o tron
Opowieść podręcznej
Stranger Things
Tacy jesteśmy
The Crown

Najlepszy serial komediowy lub musical

Czarno to widzę
The Marvelous Mrs. Maisel
Specjalista od niczego
SMILF
Will & Grace

Najlepszy miniserial lub film telewizyjny

Wielkie kłamstewka
Fargo
Konflikt: Bette i Joan
Grzesznica
Tajemnice Laketop: China Girl

Najlepszy aktor w serialu dramatycznym

Jason Bateman – Ozark jako Martin „Marty” Byrde
Sterling K. Brown – Tacy jesteśmy jako Randall Pearson
Freddie Highmore – The Good Doctor jako Shaun Murphy
Bob Odenkirk – Zadzwoń do Saula jako Jimmy McGill

Najlepsza aktorka w serialu dramatycznym

Liev Schreiber – Ray Donovan jako Ray Donovan
Caitriona Balfe – Outlander jako Claire Fraser
Claire Foy – The Crown jako Elżbieta II
Maggie Gyllenhaal – Kroniki Times Square jako Eileen „Candy” Merrell
Katherine Langford – Trzynaście powodów jako Hannah Baker
Elisabeth Moss – Opowieść podręcznej jako June Osborne/Offred

Najlepszy aktor w serialu komediowym lub musicalu

Anthony Anderson – Czarno to widzę jako Andre „Dre” Johnson Sr.
Aziz Ansari – Specjalista od niczego jako Dev Shah
Kevin Bacon – I Love Dick jako Dick
William H. Macy – Shameless – Niepokorni jako Frank Gallagher

Najlepsza aktorka w serialu komediowym lub musicalu

Eric McCormack – Will & Grace jako Will Truman
Pamela Adlon – Lepsze życie jako Sam Fox
Alison Brie – GLOW jako Ruth „Zoya the Destroya" Wilder
Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel jako Miriam „Midge” Maisel
Issa Rae – Niepewne jako Issa Dee
Frankie Shaw – SMILF jako Bridgette Bird

Najlepszy aktor w miniserialu lub filmie telewizyjnym

Robert De Niro – Arcyoszust jako Bernard Madoff
Jude Law – Młody papież jako Pius XIII
Kyle MacLachlan – Twin Peaks jako Dale Cooper
Ewan McGregor – Fargo jako Emmit i Raymond „Ray” Stussy
Geoffrey Rush – Geniusz jako Albert Einstein

Najlepsza aktorka w miniserialu lub filmie telewizyjnym

Jessica Biel – The Sinner jako Cora Tannetti
Nicole Kidman – Wielkie kłamstewka jako Celeste Wright
Jessica Lange – Konflikt: Bette i Joan jako Joan Crawford
Susan Sarandon – Konflikt: Bette i Joan jako Bette Davis
Reese Witherspoon – Wielkie kłamstewka jako Madeleine Mackenzie

Najlepszy aktor drugoplanowy w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym

David Harbour – Stranger Things jako Jim Hopper
Alfred Molina – Konflikt: Bette i Joan jako Robert Aldrich
Alexander Skarsgård – Wielkie kłamstewka jako Perry Wright
Christian Slater – Mr. Robot jako Mr. Robot/Edward Alderson
David Thewlis – Fargo jako V.M. Varga

Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu, miniserialu lub filmie telewizyjnym

Laura Dern – Wielkie kłamstewka jako Renata Klein
Ann Dowd – Opowieść podręcznej jako ciocia Lydia
Chrissy Metz – Tacy jesteśmy jako Kate Pearson
Michelle Pfeiffer – Arcyoszust jako Ruth Madoff
Shailene Woodley – Wielkie kłamstewka jako Jane Chapman

NAGRODA HONOROWA

Oprah Winfrey – Nagroda im. Cecila B. DeMille’a

Czytaj więcej o: kino film Złote Globy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!