piątek, 23 marca 2018 r.

Ryki

NFZ nałożył karę. Szpital w Rykach się odwoła

Dodano: 30 marca 2017, 15:23
Autor: kp

Nieprawidłowości stwierdzone podczas kontroli NFZ został usunięte – zapewnia szpital w Rykach i zapowiada, że odwoła się od nałożonej kary. Chodzi o blisko 9 tys. zł.

Lubelski oddział NFZ kontrolował rycki szpital od 6 do 24 lutego. – Całościowa działalność szpitala została oceniona przez NFZ pozytywnie. Fundusz wskazał natomiast na występujące braki sprzętowe. Tych ustaleń nie kwestionujemy, a zalecenia już zdążyliśmy wypełnić, uzupełniając brakujący sprzęt – informuje Witold Jajszczok, rzecznik spółki Centrum Dializa (właściciel AMG Centrum Medyczne, które dzierżawi szpital w Rykach). – W związku z tym mamy zamiar odwołać się od nałożonej na szpital kary. 

Usunięcie nieprawidłowości w szpitalu potwierdza też Stanisław Jagiełło, starosta rycki, który nadzoruje placówkę.

– Byłem w poniedziałek z prezesem spółki, która dzierżawi od nas budynki szpitala, u dyrektora NFZ i w mojej obecności zadeklarował, że wszystkie uchybienia stwierdzone podczas kontroli zostały usunięte. Czekamy teraz na rekontrolę z NFZ, która to potwierdzi – mówi Jagiełło.

Głównym zarzutem NFZ był brak sali pooperacyjnej. – Sprawdziłem na miejscu w szpitalu, że sala wyposażona m.in. w kardiomonitory została już przygotowana. Mają być też zatrudnione dwie pielęgniarki anestezjologiczne – dodaje starosta. – Podczas kontroli były też stwierdzone inne drobniejsze braki sprzętowe. To jednak również zostało uzupełnione. Osobiście to sprawdziłem.

Czytaj więcej o: Ryki szpital Ryki
Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (31 marca 2017 o 09:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dziwny tok rozumowania dyrektora. Szpital dostał karę bo nie spełniał norm wyposażenia w sprzęt medyczny, który jest warunkiem uzyskania kontraktu i za to jest kara. Niech się cieszy, ze obyło się tylko na karze finansowej. Dyrektor uzupełnił sprzęt i teraz domaga się anulowania kary - śmieszne. Idąc takim tropem rozumowania to każdy, kto popełni wykroczenie i zostanie ukarany mandatem może ubiegać się o jego anulowanie. Policjant, który złapie Cię bez ważnego OC i wlepi mandat musiałby po opłaceniu OC przez delikwenta anulować mandat. Jadąc bez biletu, złapie Cię kanar i wlepi mandat. Później kupujesz bilet u kierowcy, kasujesz i będziesz domagał się anulowania mandatu bo już kupiłeś bilet? Kary mają mieć charakter prewencyjny i zapobiegać nadużyciom w przyszłości. Każdy w ramach oszczędności może rezygnować z zakupu wyposażenia tłumacząc to, ze jak przyjdzie kontrol to się wtedy kupi bo i tak mandat będzie anulowany - żadne ryzyko.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!