sobota, 24 lutego 2018 r.

Ryki

Ryki: Mobbing w policji? Nie znaleźli dowodów, ale potrzebny jest psycholog


Specjalny zespół złożony z pracowników policji nie znalazł dowodów na stosowanie mobbingu lub innych nieetycznych zachowań w ryckiej drogówce. Konflikt pomiędzy funkcjonariuszami jednak narasta, a pomóc w rozładowaniu negatywnych emocji mają psychologowie.

Doniesienia o niewłaściwym zachowaniu wobec podwładnych, które miał stosować komisarz P., kierownik Referatu Ruchu Drogowego w Rykach, wywołały reakcję władz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. Żeby zbadać, czy doszło do stosowania tzw. mobbingu, powołano specjalny zespół, w którym zasiedli m.in. z-ca komendanta wojewódzkiego, Włodzimierz Pietroń oraz przewodniczący policyjnego NSZZ, Mariusz Jaworski. W trakcie prac dwukrotnie przesłuchani zostali pracownicy ryckiej drogówki, łącznie z jej kierownikiem.

– Komisja nie stwierdziła występowania mobbingu, czy też zachowań niezgodnych z etyką zawodową. Sprawozdanie w tej sprawie zostało już przekazane komendantowi – mówi podkom. Andrzej Fijołek z biura prasowego KWP w Lublinie.

Tę informację potwierdza Mariusz Jaworski, który dodaje, że definicja mobbingu jest tak skonstruowana, że trudno udowodnić jego występowanie. Mimo tego, że szefowi ryckiej drogówki nie udowodniono winy, efektem wielotygodniowej pracy zespołu jest raport zawierający uwagi i zalecenia.

– Jednym z nich jest zaangażowanie psychologów do pracy z funkcjonariuszami z tego referatu. Ich zadaniem jest rozładowanie napięcia i „oczyszczenie” atmosfery – mówi Jaworski, który podkreśla, że sytuacji w ryckiej komendzie bacznie przyglądają się związki zawodowe.
Co dalej? Po zapoznaniu się z raportem zespołu, komendant wojewódzki będzie mógł
podjąć decyzję o zamknięciu tej sprawy lub nowych krokach, mających na celu zgaszenie konfliktu.

O tym, że ten ciągle istnieje, świadczą m.in. nowe doniesienia, które trafiają do mediów. Anonimowi informatorzy mówią o zastraszonych osobach, które nie mówią prawdy, bo obawiają się utraty „pracy, a nawet życia”.

Czytaj więcej o: policja Ryki
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (17 czerwca 2017 o 18:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dywan do odkurzenia został.
Rozwiń
Gość
Gość (13 marca 2017 o 15:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pan pietron powinien odpowiedziec za mobing jaki stosuje w kwp lublin jak i za pozbywanie sie niewygodnych i kompetentnych ludzi....panie Blaszczak moze by Pan w koncu jako osoba na tak powaznym stanowisku zrobil porzadek z tym podlym i zaklamanym czlowiekiem. Takie stanowiska to piastuja ludzie na poziomie a nie skorumpowani i podli wychowankowie ludowego wojska polskiego!!!! Skoro rozliczacie za stanowiska z tamtego systemu to dlaczego pan Pietron wciaz robi krzywde obywatelom i pracownikom!!!!!
Rozwiń
Gość
Gość (28 stycznia 2017 o 14:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komisarzowi dywanowi to psychiatra potrzebny.
Rozwiń
Gość
Gość (30 listopada 2016 o 22:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komisarz dywan miał pełne poparcie komendanta Wozniaka dlatego taki czuł się mocny
Rozwiń
Gość
Gość (16 listopada 2016 o 16:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"KOMISARZ" DYWAN, DOBRE!TEGO NIE SLYSZALAM!!!!HAHAHAHAHAHAAH
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!